در حال بارگذاری ...
 • با هماهنگی سازمان مدیریت بحران و سازمان آتشنشانی

  مانور آتشنشانی در تئاتر شهربرگزار می شود

  سازمان آتش نشانی و سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرتهران با همکاری مجموعه تئاتر شهر از یکشنبه ۲۶ تیر ماه به مدت سه روز مانور آتش نشانی و امداد و نجات را در این مجموعه برگزار می کند.

  به گزارش ایران تئاتر، طی جلسات مشترک ما بین مجموعه تئاتر شهر و سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرتهران در ادامه تداوم اجرای مانورهای ایمنی و آتش نشانی در معابر شهر تهران، سازمان آتش نشانی و ستاد مدیریت بحران شهر تهران با همکاری مجموعه تئاتر شهر مانور آتش نشانی این مجموعه را از ساعت 24 یکشنبه 25 تیر به مدت سه شب برگزار می کند.

  پیمان شریعتی مدیر مجموعه تئاتر شهر در ابتدای جلسه ای که پیرامون این موضوع در مجموعه تئاتر شهر برگزار شده بود، بیان کرد: مساله اطفا حریق و ایمن سازی مجموعه تئاترشهر در مواجه با آتش سوزی و حوادث غیر مترقبه یکی از موضوعات مهمی بوده که ما طی سال های اخیر به شدت دنبال آن بودیم . ضمن اینکه از چندی قبل هم صحبت ها و مذاکراتی مبنی بر اجرای چند مانور عملیاتی در دستور کار قرار گرفته بود که متاسفانه به دلیل حادثه دلخراش ساختمان پلاسکو در سال گذشته این موضوع به تعویق افتاده بود . به هر ترتیب امروز بسیار خوشحالیم که با حمایت مدیران سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی، شهرداری تهران و سایر مجموعه ها شاهد اجرایی شدن مانور آتش نشانی تئاترشهر هستیم.
  وی ادامه داد: البته یکی از بزرگترین مشکلات ما در زمینه اطفای حریق و اجرای عملیات آتش نشانی در زمان آتش سوزی های احتمالی ، محدودیت های موجود در فضای باز مجموعه تئاتر شهر است که انجام هرگونه عملیات امداد رسانی ، استقرار تیم های اورژانس و مسائلی از این دست را دچار مشکل می کند. به هرحال مجموعه تئاترشهر به عنوان یکی بزرگترین مجموعه های فرهنگی هنری شهر تهران که روزانه بیش از یک هزار و پانصد مراجعه کننده دارد همواره با این نگرانی مواجه است که  با توجه به محصور شدن تئاتر شهر در میان ترکیب جغرافیایی محوطه در زمان اطفا حریق چگونه باید در بهترین و سریع ترین شکل ممکن نسبت به اطفا حریق و خروج تماشاگران و کارکنان از مجموعه اقدامات لازم را انجام داد. البته در این مواقع مواردی وجود دارد که تا حد زیادی از حیطه اختیارات ما به دور است بنابراین اجرای چنین مانورهایی می تواند آغاز خوبی برای حرکت های ثمربخش در حوزه ایمن سازی و آمادگی مجموعه در برابر حوادث غیر مترقبه چون آتش سوزی باشد.
  مدیر مجموعه تئاتر شهر ضمن ارائه گزارشی از روند فعالیت های تالارهای نمایشی این مجموعه به عنوان یک بنای ثبت ملی شده و مشکلات پیش روی آن  توضیح داد: مضاف بر ترددهایی که در مجموعه تئاتر شهر وجود دارد متاسفانه به جهت نبود یک حریم مشخص برای ساختمان مجموعه و نرده هایی که از چندین سال پیش برداشته شد ما گاها شاهد حضور طیف های مختلف غیرمرتبط فرهنگی در اطراف تئاتر شهر در ساعت های مختلف شبانه روز هستم که باید در این مورد تدبیری اندیشیده شود . زیرا این مجموعه یک بنای دارای ثبت ملی است که باید از آن حراست ویژه ای شود. موضوعی که متاسفانه تاکنون اتفاق نیفتاده و لازم است درباره آن تدبیر جدی صورت گیرد. البته ما در این مورد با عزیزان شورای اسلامی شهر تهران مکاتبات و مذاکراتی داشتیم امیدوارم در این زمینه نیز اقدامات اجرایی اندیشیده شود تا ما دیگر شاهد مواردی چون دزدیده شدن دستگیره درهای ورودی، کاشی ها و شکستن شیشه ها و موارد این چنینی نباشیم.
  شریعتی با پراهمیت برشمردن مانورآتش نشانی پیش رو در مجموعه تئاتر شهر بیان کرد: مجموعه تئاتر شهر فقط یک مجموعه برای اجرای آثار نمایشی نیست. بلکه به اعتقاد من یکی از مهم ترین نمادهای فرهنگی هنری شهر تهران است که تمرکز بسیاری از سازمان های بین المللی مربوط به میراث فرهنگی در آن زیاد است و فکر می کنم وظیفه شهروندی همه ماست که این مکان فرهنگی را در بهترین شکل ممکن حفظ کرده و آن را پایدار نگه داریم.
  براساس این گزارش پس از صحبت های مدیر مجموعه تئاتر شهر ، امامی نماینده سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و علیرضا جبارزاده رئیس ایستگاه 46 آتش نشانی تهران نیز در این جلسه سناریوی مانور آتش نشانی مجموعه تئاتر شهر را قرائت کرده و به تشریح وظایف هنرمندان ، تماشاگران، کارکنان واحدهای مختلف و دیگر افراد و نهادهای مرتبط با موضوع مانور از جمله اورژانس، نیروی انتظامی ، بسیج منطقه،  شهرداری ، سازمان آب و فاضلاب، شرکت برق منطقه ، اداره گاز ، شورایاری و حراست حین آتش سوزی در مجموعه پرداختند.
  این جلسات در مجموعه تئاتر شهر با حضور ستاد بحران شهرداری منطقه 11، شهرداری منطقه 11، شهرداری ناحیه 1 منطقه 11،اداره خدمات اجتماعی شهرداری منطقه 11، اداره اجتماعی شهرداری منطقه 11،رییس ایستگاه 46 آتشنشانی، اداره برق فارابی، اداره گاز منتطقه، فرمانده یگان راهور منتطقه ، کلانتری جامی، اورژانس تهران ، ایستگاه های 18 و1 آتشنشانی ( بعنوان ایستگاه کمکی) و مدیران مجموعه تئاترشهر و مرکز هنرهای نمایشی برگزار شد.

   
  مطالب مرتبط

  نقد هفت عصر هفتم پاییز نمایش حاضر در فجر36:

نامه هایی از لابلای تاریخ خونین سر افراز
  نقد هفت عصر هفتم پاییز نمایش حاضر در فجر36:

  نامه هایی از لابلای تاریخ خونین سر افراز

  ایران تئاتر_سید علی تدین صدوقی : نمایش هفت عصر هفتم پاییز برداشت دراماتیکی است از نامه‌های شهید محمد جهان‌آرا و تعدادی از شهدای دفاع مقدس است در روزهای دردناک اوایل جنگ و اشغال خرمشهر توسط رژیم بعثی صدام و مقاومت مردم و سپاه و بسیجیان و ارتش و درنهایت سقوط خرمشهر.

  |

  نقد ارمغان بهداروند بر «هفت عصر هفتم پاییز» نمایش حاضر در فجر36:

جنگ فقط جنگ نیست
  نقد ارمغان بهداروند بر «هفت عصر هفتم پاییز» نمایش حاضر در فجر36:

  جنگ فقط جنگ نیست

  ایران تئاتر_ارمغان بهداروند:« غلبه ی مولف بودن ایوب آقاخانی در سومین حلقه از پرتره های جنگی اش بر نقش کارگردانی اش به شدت مشهود است. مولف با خردمندی و به مدد اندک شخصیت های داستان، کانون روایت خود را بر تشریح جنبه های فکری و فضیلت های قهرمانِ غایب متمرکز می نماید و در این ...

  |

  گفت وگو با نازنین سهامی‌زاده کارگردان نمایش مانوس در فجر36:

مهاجرت همیشه برای من یک دغدغه مهم بوده است
  گفت وگو با نازنین سهامی‌زاده کارگردان نمایش مانوس در فجر36:

  مهاجرت همیشه برای من یک دغدغه مهم بوده است

  ایران تئاتر:مهاجرت یکی ازچالش های بزرگ انسان معاصر درقرن بیست و یکم است که عده ای به سودای زندگی بهتر وعده ای بر رهایی از جنگ و خونریزی به آن تن درمی دهند. پدیده ای که در بیشتر موارد سرنوشت تراژیکی برای افراد درپی دارد.

  |

  گفت و گوی ایران تئاتر با میلاد رحیمی بازیگر نمایش فعل در فجر 36:

تلاش کردیم که فرهاد به اندازه دیده شود
  گفت و گوی ایران تئاتر با میلاد رحیمی بازیگر نمایش فعل در فجر 36:

  تلاش کردیم که فرهاد به اندازه دیده شود

  ایران تئاتر: نمایش فعل بدون تردید یکی از نمایش های برتر سال های اخیر ایران به لحاظ فرم ، فضا ، طراحی داستان و به خصوص بازیگری است. میلاد رحیمی بازیگر اصلی نمایش که در قالب فرهاد کاتب بازی می کند . به درستی توانسته چهره درستی از شخصیت چند وجهی و مالیخولیای این آدم را در معرض دید ...

  |

  نظرات کاربران