در حال بارگذاری ...
 • رحمت امینی در نشست «چشم‌انداز تئاتر استان‌ها»:

  اعضای شورای نظارت و ارزشیابی به دنبال ایده‌های نو و شیوه‌های جدید باشند

  رحمت امینی سرپرست شورای نظارت و ارزشیابی در اولین روز نشست «چشم‌انداز تئاتر استان‌ها» گفت:‌ به همان نسبت که تئاتر ما نو می‌شود نیازمند افکار، ایده‌ها و کارهای نوین از سوی شورای نظارت و ارزشیابی هستیم.

  به گزارش ایران تئاتر رحمت امینی در ادامه درباره برخی چالش‌های شورای نظارت در استان‌ها گفت: چالش‌هایی که امروز در موارد مختلف از سوی افراد مطرح شد را تقریباً همه می‌دانیم و در سفرهای مختلف که برای برپایی جشنواره‌ها در استان‌ها داشتیم به چشم دیده‌ایم.
  وی در ادامه افزود: جناب آقای شفیعی و دوستان نیز در شورای مرکزی شنوای این مسائل بودند حتی برخی دوستان مأموریت یافتند تا به حل‌وفصل برخی مسائل در استان‌ها بپردازند
  امینی با اشاره به اینکه برخی مطرح می‌کنند افرادی که در شورای ارزشیابی و نظارت هستند آدم‌های دوست‌داشتنی نیستند، افزود: درواقع همین‌طور هم هست این سمت و شغل اصلاً دوست‌داشتنی نیست از یک سو افرادی که در این مسئولیت هستند دوست دارند مادام‌العمر دراین سمت باقی بمانند و از سوی دیگر هم‌چنین مسائلی را مطرح می‌کنند یا حمایت می‌خواهند.
  وی با تأکید بر اینکه طولانی بودن افراد در این سمت مشکلاتی را ایجاد می‌کند افزود: به‌هرحال به همان نسبت که تئاتر نو می‌شود نیاز به ایده‌ها، فکرها و کارهای نوین نیز دارد. باید شورای نظارت و ارزشیابی ما هم شیوه‌های جدید را برتابد. ما چنین ایده‌ای را از تهران هم انتظار داریم، مدیران کل استان‌ها هم در معرفی افراد باید به این مسائل توجه نشان دهند.
  امینی یادآور شد: مشکل اینجاست که افرادی سال‌های طولانی در سمت شورای ارزشیابی و نظارت در استان‌ها فعال هستند و وانمود هم می‌کنند که تمام مسائل را می‌دانند و اگر آن‌ها نباشند اتفاقات بدی رخ می‌دهد. اغلب شوراها متشکل از هنرمندان خود استان‌ها هستند خود شما دراین جمع هم ممکن است عضو شورای استان‌ها باشید و برخی هم بعدها بشوید اما باید این را در نظر داشته باشیم که به‌عنوان یکی از اعضای شورا همان دیدگاه‌های ارزشمند هنری که در آثار خودتان تمایل دارید لحاظ شود را به‌عنوان مسائلی که در نظارت و ارزشیابی هم لحاظ می‌شود، در نظر بگیرید.
  وی همچنین افزود: ما وظیفه‌داریم در بدو امر به نمایشی که می‌خواهد اجرا شود اگر ضوابط شورای عالی انقلاب فرهنگی را رعایت می‌کند مجوز دهیم تا اتفاقات سلیقه‌ای هم رخ ندهد. درباره میزانس ها، تحلیل و برخی صحنه‌ها و پایان‌بندی‌ها می‌توانیم توصیه داشته باشیم اما این توصیه نباید بازدارنده باشد، دراین‌باره آیین‌نامه در ارشاد وجود دارد.
  امینی در پایان با اشاره به مسائل مختلفی که در جلسات این نشست به آن پرداخته‌شده ‌گفت‌: به آقای شفیعی پیشنهاد می‌کنم که جلسه‌ای هم دریکی از استان‌ها با نمایندگان و اعضای شوراهای نظارت و ارزشیابی داشته باشیم.

   
  مطالب مرتبط

  گپی با اعضای هیئت انتخاب هجدهمین جشنواره تئاتر آیینی و سنتی

تلاش برای بقا نمایش‌های اصیل ایرانی توسط دو نسل برگزیده تئاتر
  گپی با اعضای هیئت انتخاب هجدهمین جشنواره تئاتر آیینی و سنتی

  تلاش برای بقا نمایش‌های اصیل ایرانی توسط دو نسل برگزیده تئاتر

  ایران تئاتر: هیئت انتخاب آثار هجدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی متشکل از بهزاد فراهانی، هنگامه مفید و رحمت امینی از 22 تا 27 تیرماه کار خود را آغاز کرد. در این مرحله ۵۳ نمایش از تهران و شهرهای مختلف کشور که خود را برای حضور در بخش صحنه‌ای جشنواره هجدهم آماده کرده‌ بودند، ...

  |

  محمدمهدی احمدی در روز نخست نشست «چشم‌انداز تئاتر استان‌ها»:

نیازمند یک گفتمان واحد هنری هستیم
  محمدمهدی احمدی در روز نخست نشست «چشم‌انداز تئاتر استان‌ها»:

  نیازمند یک گفتمان واحد هنری هستیم

  مدیرکل امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مدیران کل و مسئولان انجمن‌های هنری ـ نمایشی و موسیقی باید به یک باور مشترک همراه با گفتمان هنری مشخص برسند تا دراین صورت توقع خروجی صحیح را داشته باشند.

  |

  نظرات کاربران