در حال بارگذاری ...
رحمت امینی در نشست «چشم‌انداز تئاتر استان‌ها»:

اعضای شورای نظارت و ارزشیابی به دنبال ایده‌های نو و شیوه‌های جدید باشند

رحمت امینی سرپرست شورای نظارت و ارزشیابی در اولین روز نشست «چشم‌انداز تئاتر استان‌ها» گفت:‌ به همان نسبت که تئاتر ما نو می‌شود نیازمند افکار، ایده‌ها و کارهای نوین از سوی شورای نظارت و ارزشیابی هستیم.

به گزارش ایران تئاتر رحمت امینی در ادامه درباره برخی چالش‌های شورای نظارت در استان‌ها گفت: چالش‌هایی که امروز در موارد مختلف از سوی افراد مطرح شد را تقریباً همه می‌دانیم و در سفرهای مختلف که برای برپایی جشنواره‌ها در استان‌ها داشتیم به چشم دیده‌ایم.
وی در ادامه افزود: جناب آقای شفیعی و دوستان نیز در شورای مرکزی شنوای این مسائل بودند حتی برخی دوستان مأموریت یافتند تا به حل‌وفصل برخی مسائل در استان‌ها بپردازند
امینی با اشاره به اینکه برخی مطرح می‌کنند افرادی که در شورای ارزشیابی و نظارت هستند آدم‌های دوست‌داشتنی نیستند، افزود: درواقع همین‌طور هم هست این سمت و شغل اصلاً دوست‌داشتنی نیست از یک سو افرادی که در این مسئولیت هستند دوست دارند مادام‌العمر دراین سمت باقی بمانند و از سوی دیگر هم‌چنین مسائلی را مطرح می‌کنند یا حمایت می‌خواهند.
وی با تأکید بر اینکه طولانی بودن افراد در این سمت مشکلاتی را ایجاد می‌کند افزود: به‌هرحال به همان نسبت که تئاتر نو می‌شود نیاز به ایده‌ها، فکرها و کارهای نوین نیز دارد. باید شورای نظارت و ارزشیابی ما هم شیوه‌های جدید را برتابد. ما چنین ایده‌ای را از تهران هم انتظار داریم، مدیران کل استان‌ها هم در معرفی افراد باید به این مسائل توجه نشان دهند.
امینی یادآور شد: مشکل اینجاست که افرادی سال‌های طولانی در سمت شورای ارزشیابی و نظارت در استان‌ها فعال هستند و وانمود هم می‌کنند که تمام مسائل را می‌دانند و اگر آن‌ها نباشند اتفاقات بدی رخ می‌دهد. اغلب شوراها متشکل از هنرمندان خود استان‌ها هستند خود شما دراین جمع هم ممکن است عضو شورای استان‌ها باشید و برخی هم بعدها بشوید اما باید این را در نظر داشته باشیم که به‌عنوان یکی از اعضای شورا همان دیدگاه‌های ارزشمند هنری که در آثار خودتان تمایل دارید لحاظ شود را به‌عنوان مسائلی که در نظارت و ارزشیابی هم لحاظ می‌شود، در نظر بگیرید.
وی همچنین افزود: ما وظیفه‌داریم در بدو امر به نمایشی که می‌خواهد اجرا شود اگر ضوابط شورای عالی انقلاب فرهنگی را رعایت می‌کند مجوز دهیم تا اتفاقات سلیقه‌ای هم رخ ندهد. درباره میزانس ها، تحلیل و برخی صحنه‌ها و پایان‌بندی‌ها می‌توانیم توصیه داشته باشیم اما این توصیه نباید بازدارنده باشد، دراین‌باره آیین‌نامه در ارشاد وجود دارد.
امینی در پایان با اشاره به مسائل مختلفی که در جلسات این نشست به آن پرداخته‌شده ‌گفت‌: به آقای شفیعی پیشنهاد می‌کنم که جلسه‌ای هم دریکی از استان‌ها با نمایندگان و اعضای شوراهای نظارت و ارزشیابی داشته باشیم.

 
مطالب مرتبط

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در آئین اختتامیه بیست و دومین جشنواره تئاتراستان:

حوزه آموزش تعطیل پذیر نیست
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در آئین اختتامیه بیست و دومین جشنواره تئاتراستان:

حوزه آموزش تعطیل پذیر نیست

آئین اختتامیه بیست و دومین جشنواره تئاتر استان تهران شامگاه سه شنبه در فرهنگ سرای رازی شهرستان ورامین و با حضور محمد رضا یوسفی، فرماندار ورامین، برزین ضرغام، مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، جمعی از مسئولین ادارات و نهادهای این شهرستان و نیز علاقمندان به ...

|

یاداشت رحمت امینی به مناسبت بیست دومین جشنواره تئاتر استان تهران

آغازی تازه برای پرکشیدن تئاتر در شهرستان‌ها
یاداشت رحمت امینی به مناسبت بیست دومین جشنواره تئاتر استان تهران

آغازی تازه برای پرکشیدن تئاتر در شهرستان‌ها

دکتر رحمت امینی در یادداشتی به مناسبت آغاز بیست دومین جشنواره تئاتر استان تهران این جشنواره را آغازی تازه برای پرکشیدن تئاتر در شهرستانهای استان تهران بویژه برای بچه های شایسته ی گروه‌های تئاتر استان تهران دانست.

|

با محور نمایش «نقل نغز گردآفرید» اثر رحمت امینی

نگاهی به مفهوم گزینش درآمیزی  یا تئاتر اکلکتیک در ایران
با محور نمایش «نقل نغز گردآفرید» اثر رحمت امینی

نگاهی به مفهوم گزینش درآمیزی یا تئاتر اکلکتیک در ایران

ایران تئاتر،فریده علیزاده*: در این مقاله قصد بر این است که نکات کلیدی در زمینه نظریه "گزینش درآمیزی" یا "تئاتر اکلکتیک" با اشاره بر تئاتر " نقل نغز گردآفرید" از دکتر رحمت امینی مورد بررسی قرار گیرد.

|

نظرات کاربران