در حال بارگذاری ...
در افتتاح نمایشگاه آثار داود رشیدی و تماشای یک نمایش عنوان شد:

صالحی امیری: «هفت روز از تیر شصت» بخشی از زندگی سیاسی ماست

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در مجموعه تئاتر شهر در حاشیه افتتاح نمایشگاه ویژه آثار داود رشیدی و تماشای نمایش «هفت روز از تیر شصت» در جمع خبرنگاران توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش ایران تئاتر سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یکشنبه شب 25 تیرماه با حضور در مجموعه تئاتر شهر ضمن حضور در مراسم گشایش نمایشگاه ویژه آثار استاد داود رشیدی در سالن انتظار تالار اصلی تئاتر شهر به تماشای نمایش «هفت روز از تیر شصت» در تالار سایه نشست.
صالحی امیری در جمع خبرنگاران بیان کرد: بسیاری از هم نسلان من تصویر حادثه هفتم تیر را درک کردیم چرا که در دوران آن فضای سیاسی زیست می‌کردیم و همچنان معتقدیم حیات انقلاب اسلامی ناشی از مقاومت شهیدان هفتم تیر است. ما براین باوریم ریشه‌های درخت تنومند نظام جمهوری اسلامی ایران مدیون شهدای گرانقدر انقلاب به ویژه سید شهدا آیت‌الله بهشتی است که درود و رحمت خداوند بر آن‌ها باد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در مدت تماشای «هفت روز از تیر شصت» دقایقی از زندگی سیاسی خودم را مرور کردم. به‌هرحال من بر این باورم اگر امروز حیات داریم مدیون خون پاک شهدای واقعه هفتم تیر هستیم و جوانان عزیز ما بدانند بقا، هویت و تداوم حیات ایران‌زمین مدیون شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی است.
صالحی امیری درباره افتتاح نمایشگاه آثار ویژه استاد داود رشیدی نیز عنوان کرد: داود رشیدی بزرگمردی از جامعه هنری است که همه ما مدیون هنرنمایی‌های این مرد بزرگ در عرصه‌های مختلف هستیم. او از معدود کسانی است که در گفتمان تئاتر در سرزمین ما تأثیر بسزایی داشته و می‌توان به‌درستی گفت که بسیاری از هنرمندان تئاتر کشورمان مدیون حضور او و هم‌نسلانش هستند.
وی افزود: بنده چند روز قبل از افتتاح این نمایشگاه افتخار این را داشتم که از نزدیک با خانواده زنده‌یاد رشیدی دیداری داشته و ابراز ارادت خود را به این عزیزان اعلام کنم. امروز هم حسب وظیفه به تئاتر شهر آمدم تا با قرائت فاتحه‌ای یاد این هنرمند شریف تئاتر کشورمان را به سهم خود گرامی بدارم.

 
مطالب مرتبط

در واکاوی ایران تئاتر از بزرگترین حادثه تروریستی ایران انجام شد

بازخوانی شخصیت های اصلی نمایش هفت روز از تیر شصت
در واکاوی ایران تئاتر از بزرگترین حادثه تروریستی ایران انجام شد

بازخوانی شخصیت های اصلی نمایش هفت روز از تیر شصت

ایران تئاتر- علی رحیمی: نمایش هایی که تلاش دارند یک واقعه یا حادثه تاریخی را به نمایش گذارند سوای جذابیت های متنی و تصویری و نیز اطلاعاتی که به مخاطب در خصوص آن موضوع ارائه می دهند، همواره علامت سوال هایی نیز در ذهن مخاطب ایجاد می کنند.

|

پرکارترین نمایشنامه نویس جشنواره در گفت و گو با ایران تئاتر

یک نویسنده با چهارنمایش متفاوت در بخش های مختلف فجر
پرکارترین نمایشنامه نویس جشنواره در گفت و گو با ایران تئاتر

یک نویسنده با چهارنمایش متفاوت در بخش های مختلف فجر

ایران تئاتر: کامران شهلایی، نویسنده و کارگردان امسال با چهار نمایشنامه، پرکارترین نویسنده سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر محسوب می شود؛ به همین دلیل با او گفتگووی داشته ایم که در ادامه می خوانید.

|

نظرات کاربران