در حال بارگذاری ...
 • ابراهیم گله‌دار زاده در نشست با رئیس انجمن‌های استان مطرح کرد

  انعکاس فعالیت تئاتر استان‌ها نیازمند تلاش رسانه ای مضاعف است

  صبح ۲۶ تیرماه ادامه همایش«چشم‌انداز تئاتر استان‌ها» باهدف فعالیت رسانه‌ای تشکیل شد و گله‌دار زاده در این مراسم از فعالیت پورتال ایران تئاتر استان‌ها صحبت کرد.

  به گزارش ایران تئاتر امروز دوشنبه مدیران شعب استانی انجمن هنرهای نمایشی استان‌ها حاضر درنشست«چشم‌انداز تئاتر استان‌ها»  از فضای پردیس تئاتر شهرزاد به عنوان نمونه فعالیت بخش خصوصی  بازدید کردند و با  امکانات این مجموعه آشنا شدند.در ادامه  طی نشستی علی‌اکبر عبدالعلی‌زاده مدیر و سردبیر سایت ایران تئاتر به تشریح ظرفیت های رسانه ای و تاثیر آن بر توسعه تئاتر استان ها سخن گفت .  نشست بعدی با حضور  ابراهیم گله‌دار زاده  مدیر پشتیبانی پورتال به ضرورت ها ، نیاز های توسعه پرتال تئاتر ایران اختصاص داشت.

    ابراهیم گله‌دار زاده مدیر پشتیبانی پورتال  ابتدا درباره فعالیت سایت های استانی ایران تئاتر سخن گفت :سال 1394 بر اساس تصمیم ادارهکل هنرهای نمایشی ساخت پورتال استان‌ها در راستای توسعه  فعالیت های رسانه ای درگاه ایران تئاتر ایجاد شد . اهداف این سایت توسعه و ترویج اطلاع‌رسانی ، حمایت تئاتر استان‌ها ، مستندسازی فعالیت‌های گروه‌های تئاتری و ایجاد زمینه مناسب برای ارتباط هنرمندان و مخاطبان در فضای مجازی در نظر گرفته‌شد .چراکه سایتایران تئاتر 13 سال متوالی فعالیت فراگیر خود را دارد و زمان این رسیده که استان‌ها متکی‌به‌خود راه را ادامه دهند و تکثیر سایت ایران تئاتر در تمامی استان‌ها را شاهد باشیم. در آذرماه سال 94 افزایش و تکثیر صفحه ایران تئاتر آغاز شد و در سال 95 تمامی استان‌ها به‌علاوه قشم به‌عنوان استان ویژه دارای صفحه استانی ایران تئاتر شدند که هر صفحه کیفیت ایران تئاتر اصلی را دارد .»

  وی نکاتی را برای افزایش فعالیت ایران تئاتر استان‌ها متذکر شد و گفت : «با توجه به اینکه از اوایل سال 95 هر استان دارای صفحه ایران تئاتر شد اما همه‌ی آن‌ها فعالیت مستمر ندارند و بعضی از آن‌ها علی‌رغم فعالیت بالا و پویایی تئاتر در استان هیچ خبر و اطلاع‌رسانی در سایت ندارند. این مسئله ضعف انجمن در حوزه اطلاع‌رسانی است .البته برخی از همکاران نیز خبرهایی را باکیفیت ملی تولید کرده و به اجرا می‌گذارند و این باعث خوش‌بینی می‌شود اما بقیه استان‌ها چه می‌کنند؟

  همچنین یکسری از استان‌ها ایده فعالیت پژوهشی را آغاز کردند و این کار ارزشمندی است و موردحمایت ما قرار می‌گیرد  .از فعالیت‌های دیگر زیرپورتال فروش است که تا دو روز دیگر قابل رؤیت خواهد شد اما به دلیل اینکه  بایستی نشان اعتماد از بانک بگیرد تا خرید بلیت  از سایت‌ها قابل‌استفاده شود نیاز به کمی صبر دارد تا بدون هیچ اشکالی از این زیر پورتال استفاده شود.

  ویافزود: فعالیت‌های دیگر استانی همچون جشنواره و یا فعالیت‌های پردیس تئاتر را می‌توان به‌عنوان صفحه‌ای جدا در سایت استان‌ها قرارداد .نکته‌ی آخر نیز در رابطه با مسئله مالی پورتال‌های استانی است که در طی جلسه با مدیرکل و تشکیل تفاهم‌نامه‌ای مبلغی  برای پورتال استان‌ها در نظر گرفته‌شده بود ومقرر شد که وجه حق‌الزحمه آن‌ها به‌صورت مستقیم به انجمن هنرهای نمایشی آن‌ها واگذار شود .

  گله‌دار زاده در رابطه با فعالیت‌های رسانه‌ای استان‌ها نیز ادامه داد :حجم بسیاری بالایی از اطلاعات در سایت قرار دارد ، مجموعه‌ای از نیروهای متخصص و آموزش‌دیده در ایران تئاتر کار می‌کنند  تا این ساختار بدون اشکال فعالیت کند .یکسری از دوستان در رسانه‌های استان  متخصص هستند اما برای بقیه آن‌ها باید آموزش گذاشت تا فعالیت مجزای خود را آغاز کنند و نیروهای بهره‌ور شوند و سایت های استانی ایران تئاتر باکیفیت مطلوب فعالیت خود را ادامه دهند.انجمن استان‌ها باید مسئولیت انتشار را نیز برعهده بگیرند و خودشان با توجه به اشراف کافی به صحت خبر آن را تائید کنند چراکه حجم بالای خبرها از هر استان کار بسیار زیادی است و ما نمی‌توانیم تا همیشه این کار را انجام دهیم.»

  در ادامه صحبت‌ها مسعود شامی به‌عنوان مسئول فنی خبرهای پورتال استان و میترا رضایی به‌عنوان مسئول محتوای پورتال استان‌ها در کنار ابراهیم گله‌دار زاده پاسخ گوی سؤالات مدیران انجمن‌ها شدند.

  دراین بخش میترا رضایی در رابطه با روند انتشار اخبار استانی گفت : از زمانی که شما خبر را به ما می‌دهید اگر مشکل اطلاعاتی و نگارشی نداشته باشد پس از تائید خبر آن را در سایت می‌گذاریم اما متأسفانه بسیاری از خبرهای استان مشکل دارد و بایستی آن‌ها را حل کنیم و این زمان بسیاری از ما می‌گیرد بنابراین بایستی سعی کنید خبرهای صحیح و کامل بگذارید .

   

   

   

   
  مطالب مرتبط

  علی مرادخانی معاون امور هنری در نشست «چشم انداز تئاتر استان‌ها» عنوان کرد

تئاتر می‌تواند فرزانگی را به جامعه تزریق کند
  علی مرادخانی معاون امور هنری در نشست «چشم انداز تئاتر استان‌ها» عنوان کرد

  تئاتر می‌تواند فرزانگی را به جامعه تزریق کند

  علی مرادخانی معاون امور هنری ایفای نقش در گفتمان اجتماعی را یکی از وظایف حوزه نمایش عنوان کرد و گفت: هنر تئاتر ظرفیت‌هایی دارد که می‌تواند نوعی فرزانگی و فرهیختگی را به جامعه تزریق کند.

  |

  مدیر کل هنرهای نمایشی در افتتاحیه نشست چشم انداز تئاتر استان ها :

انجمن هنرهای نمایشی اصلی ترین مجری مدیریت فعالیت­ هنرمندان در استان هاست
  مدیر کل هنرهای نمایشی در افتتاحیه نشست چشم انداز تئاتر استان ها :

  انجمن هنرهای نمایشی اصلی ترین مجری مدیریت فعالیت­ هنرمندان در استان هاست

  در روزگار فعلی شاید به جرات بتوان ادعا کرد کمتر حوزه فرهنگی هنری در کشور همانند تئاتر به این اندازه دارای تنوع مضمون و شکل است... وتئاتر استان ها اصلی ترین مجری مدیریت فعالیت­ هنرمندان در استان هاست .

  |

  نظرات کاربران