در حال بارگذاری ...
 • همزمان با سالگرد فوت نویسنده

  نخستین جلد از مجموعه آثار محمود استادمحمد منتشر می‌شود

  نخستین جلد از مجموعه هفت جلدی آثار زنده‌یاد محمود استادمحمد، همزمان با سالمرگ این هنرمند منتشر می‌شود.

  به گزارش ایران تئاتر همزمان با سالگرد فوت  زنده یاد محمود استادمحمد نخستین جلد از مجموعه هفت جلدی آثار این هنرمند فقید، سوم مردادماه جاری به همت بنیاد محمود استادمحمد و توسط نشر چشمه منتشر می‌شود.

  جلد نخست این مجموعه شامل دو نمایشنامه «آسید کاظم» و «تیغ و ترنا» است. نمایشنامه «آسید کاظم» سال‌ها قبل منتشر شده اما نمایشنامه «تیغ و ترنا» برای نخستین بار است که منتشر و در دسترس عموم قرار می‌گیرد.

  «تیغ و ترنا» نیز نمایشنامه‌ای است که به خواست زنده‌یاد هادی اسلامی و بر اساس روشی که در تئاترهای لاله‌زار آن دوره در اتود گرفتن از بازیگر مرسوم بوده، در سال 60 نوشته شده و به کارگردانی هادی اسلامی در تئاتر البرز با بازیگرانی همچون یدالله شیر‌اندامی، عنایت شفیعی، رحیم بقایی، مسعود شهیدی، معصومه تقی‌پور و سیروس گرجستانی روی صحنه رفته است. متن این نمایشنامه نیز بر اساس نسخه پاک‌نویس شده به خط زنده‌یاد هادی اسلامی منتشر می‌شود.

  این مجموعه هفت جلدی که شامل 17 نمایشنامه است تا سالروز تولد زنده‌یاد محمود استادمحمد طی چند ماه آینده منتشر خواهد شد.

  لازم به ذکر است؛ رونمایی جلد اول این مجموعه به دلیل بستری شدن مدیا کاشیگر یکی از اعضاء هیات مدیره بنیاد محمود استاد محمد، با تاخیر برگزار خواهد شد.
  مطالب مرتبط

  در مراسم پایانی پنجمین دوره نمایشنامه‌خوانی مرکز تئاتر مولوی مطرح شد:

ناظرزاده کرمانی: نمایشنامه خوانی یک هنر تئاتری مستقل است
  در مراسم پایانی پنجمین دوره نمایشنامه‌خوانی مرکز تئاتر مولوی مطرح شد:

  ناظرزاده کرمانی: نمایشنامه خوانی یک هنر تئاتری مستقل است

  دکتر ناظرزاده کرمانی در مراسم پایانی پنجمین دوره نمایشنامه‌خوانی مرکز تئاتر مولوی گفت: نمایشنامه‌خوانی جانشین یا ساده شده اجرای صحنه‌ای نیست. بلکه هنری مستقل با استتیک خاص و نشانگان ویژه خود است. نمایشنامه خوانی یک هنر تئاتری مستقل است.

  |

  گفت وگو با محمد محقق منتظری کارگردان نمایش «مرگ آسید کاظم»

روایتی رئالیستی از زوال و انحطاط آدم ها
  گفت وگو با محمد محقق منتظری کارگردان نمایش «مرگ آسید کاظم»

  روایتی رئالیستی از زوال و انحطاط آدم ها

  ایران تئاتر:نمایش «مرگ آسید کاظم» که بر اساس نمایشنامه آسید کاظم اثر محمود استاد محمد نوشته و اجرا شده است، یک واکاوی و رفتار شناسی دقیق و موشکافانه ازفرهنگ مردم و کوچه و بازار و تقابل حسادت ها ، کینه ها ، منفعت طلبی ها، بغض ها و سایرعواطف انسانی است که کارگردان جوانش می کوشد ...

  |

  نظرات کاربران