در حال بارگذاری ...
 • داور دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی:

  تئاتر زبانی است که به خوبی فرهنگ رضوی را منتقل می کند.

  پیام دهکردی بابیان اینکه تئاتر زبانی است که به خوبی فرهنگ رضوی را منتقل می کندگفت : این هنر هنوز به یک ضرورت تبدیل نشده است.

  به گزارش ایران تئاتر پیام دهکردی روز دوشنبه در حاشیه برگزاری دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: برگزاری این رویداد فرهنگی، ارزش گذاری برای هنرمندان عرصه تئاتر است و باید از بانیان آن قدردانی شود.
  این مدرس عرصه تئاتر تصریح کرد: تئاتری های ما با مشکلاتی همچون کمبود امکانات، تجهیزات سخت افزای و اقتصادی روبه رو هستند و از اینکه تئاتر برای مدیران تبدیل به یک ضروت نشده گلایه دارند.
  داور دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی تاکید کرد: بندرت پش آمده است که حل مشکلات تئاتری ها برای مدیری دغدغه باشد.
  وی درباره جایگاه جشنواره تئاتر رضوی در کشور گفت: این رویداد فرهنگی جای خود را دارد باز می کند و تلاش شده تا سال به سال بر کیفیت آن افزوده شود.
  دهکردی گفت: به طور کلی سطح کیفیت نمایشنامه نوسی در کشور ارتقای چشمگیر داشته است و ما نمایشنامه نویس های خوبی داریم اما باید جلسه های بنیادی گذاشته و کمک شود که سطح متون نمایشی بیشتر ارتقا یابد.
  وی در باره ارتقای کیفیت و سطح متون نمایشی اظهار کرد: هنر تئاتر در کشور ما هنر جوانی است و باید روی آن کار شود و وقت گذاشته شود.
  دهکردی افزود: تئاتر مقوله ای آیینی است و پیوند خوردن آن با مفهوم رضوی، اتفاق بسیار مبارک است و می شود با این بسترها، اندیشه و نگاه های کارساز و چاره ساز و راه ساز را توسعه داد و در قالب زبان تئاتر آثاری خلق شود که در جامعه اثر گذار باشد.
  وی تاکید کرد: اثر بخشی تئاتر بیشتر از هر نصحیت مستقیم، سخنرانی و یا خطابه است و تئار توانی دارد که می تواند دشوار ترین مفاهیم را با زیباترین شکل ممکن برای مخاطب بیان کند.
  وی گفت: تئاتر زبانی است که به خوبی فرهنگ رضوی را منتقل می کند.
  دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی یکشنبه شب در آیینی با حضور هنرمندانی از هفت استان در بجنورد مرکز خراسان شمالی آغاز به کار کرده است که این جشنواره تا چهارشنبه ادامه دارد.
  در این دوره از جشنواره هشت اثر نمایشی از استان های فارس، خوزستان، خراسان رضوی، قم، البرز، قزوین و خراسان شمالی با هم به رقابت می پردازند.
  سه اثر نمایشی نیز در بخش نمایش میهمان اجرا خواهند داشت که در این بخش، آثار نمایشی تولیدی هنرمندان خراسان شمالی، اصفهان و فارس به روی صحنه می روند و در مجموع 11 اثر نمایشی در 22 نوبت اجرا، برای عموم به اجرا در می آید.
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران