در حال بارگذاری ...
 • علی مرادخانی در دیدار از جشنواره تئاتر رضوی عنوان کرد:

  ارتقای فرهنگ عامل کاهش نابهنجاری در جامعه است

  معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ارتقای فرهنگ را عامل مهم کاهش نابهنجاری های جامعه عنوان کرد و احداث پلاتوی تخصصی در بجنورد را یک ضرورت خواند.

  به گزارش ایران تئاتر علی مرادخانی صبح امروز در دیدار با استاندار خراسان شمالی، ضمن تاکید بر ارتقای فرهنگ جامعه و سرمایه‌گذاری در این زمینه باهمت همه مسئولان و دستگاه‌های اجرایی، اظهار کرد: باید در همه استان‌ها، اعتبارات ادارات کل فرهنگ و ارشاد افزایش‌یافته و مشکلات مالی آن‌ها مرتفع شود.
  وی با اشاره به اینکه استانداران درزمینه اجرای برنامه‌ها و جشنواره‌های هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یاری رسانند؛ ادامه داد: متأسفانه امسال با کاهش اعتبار جشنواره تئاتر رضوی مواجه بودیم که امید است با کمک و اعتبارات استانی، خللی درروند اجرای برنامه‌ها پیش نیاید.
  وی ضمن تاکید بر پتانسیل فرهنگی بجنورد، از مسئولان استانی خواست به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که ضمن افزایش همکاری‌های فرهنگی و هنری دو استان خراسان رضوی و شمالی، علاقمندان به اجراهای هنری از مشهد به بجنورد آیند و این شهرستان پایلوت اجراهای نمایشی و هنری قرار گیرد.
  معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تئاتر رضوی را اتفاقی مهم در حوزه هنرهای نمایشی و ارزشی کشور دانست و خاطرنشان کرد: باید فضا به‌گونه‌ای فراهم شود که با توجه به استقبال و توجه مردم این خطه به تئاتر، اجراها دو برابر شود و برنامه‌ریزی بر حضور گسترده جمعیت علاقمند پایه‌ریزی شود.
  مرادخانی با اشاره به اینکه روز گذشته نیز میهمان زاهدان بودم و این شهرستان میزبان حوزه هنرهای تجسمی جشنواره رضوی است، گفت: خوشبختانه رشته تئاتر در جشنواره رضوی طرفداران زیادی دارد و با اقبال عمومی بسیار خوبی هرسال مواجه است که یکی از دلایل مهم آن، میزبانی و مدیریت جشنواره است.
  وی فعالیت مناسب و مورد انتظار مدیریت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی و همکاری و تعامل وی با دستگاه‌های و نهادهای اجرایی را از عوامل مهم پیشبرد اهداف و برنامه‌های هنری ذکر کرد و ادامه داد: مدیریت مناسب و با درایت عامل موفقیت در پیشبرد برنامه‌های فرهنگی و هنری است.
  مرادخانی افزود: البته در این دوره نیز به رئیس‌جمهور پیشنهادشده است که از میان استانداران، اشخاصی که تمایل فرهنگی بالایی برای برگزاری جشنواره‌ها و برنامه‌های هنری دارند، برای انتخاب در اولویت قرار گیرند.
  مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این دیدار تصریح کرد: با حمایت وزارت خانه و مسئولان استانی، احداث پلاتوی تخصصی دیگر نظیر سالن شمس، برای اجرای نمایش‌ها و برنامه‌های هنری در بجنورد یک ضرورت است.
  مهدی شفیعی با اشاره به اینکه پلاتوی تخصصی شمس در بجنورد از سالن‌های فنی با کمترین نقص در اجرای نمایش و یکی از بهترین سالن‌های هنری کشور است که زمینه خوبی را برای جذب هنرمندان و اجراهای حرفه‌ای به وجود آورده است، اضافه کرد: فراهم آوردن امکانات لازم برای اجراهای نمایشی، یکی از مهم‌ترین علل خلق آثار خوب است که با همدلی مسئولان خراسان شمالی و حمایت استاندار این موفقیت در استان در حال شکوفایی و پیشرفت است.
  وی گفت: متأسفانه سال‌های گذشته محتوای اجراهای تئاتر رضوی، حالت کلیشه‌ای و شعاری داشته اما امسال به همت دبیرخانه جشنواره، آثاری ارزشمند با نگاه مسئولیت اجتماعی انتخاب‌شده است.
  شفیعی انتخاب بجنورد به‌عنوان دبیرخانه دائمی جشنواره سراسری تئاتر امام رضا (ع) را یک ضرورت دانست و افزود: باید این دبیرخانه تولیدات جشنواره تئاتر رضوی را مدام رصد کند تا آثار هرسال با تقویت محتوا و کیفیت بیشتر به روی صحنه برود.
  وی خاطرنشان کرد: از نقاط قوت جشنواره تئاتر رضوی امسال، اجرای نمایش‌های میهمان در دو شهرستان اسفراین و شیروان است که امید است این اجراها در سال آینده به همه شهرستآن‌های خراسان شمالی کشیده شود.

   
  مطالب مرتبط

  معاون امور هنری به سی و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر پیام داد

تئاتر، می‌تواند مجالِ مغتنمِ دیگر دوستی و دیگراندیشی باشد
  معاون امور هنری به سی و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر پیام داد

  تئاتر، می‌تواند مجالِ مغتنمِ دیگر دوستی و دیگراندیشی باشد

  سید محمد مجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی که برای جشنواره تئاتر فجر منتشر کرد سی و ششمین جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر فجر را جشن گفتگوی تئاتر عنوان کرد.

  |

  در گردهمایی صمیمانه تقدیر از معاون هنری سابق وزیر ارشاد مطرح شد:

مرضیه برومند: با حضور مرادخانی آرامش نسبی در عرصه تئاتر برقرار شد
  در گردهمایی صمیمانه تقدیر از معاون هنری سابق وزیر ارشاد مطرح شد:

  مرضیه برومند: با حضور مرادخانی آرامش نسبی در عرصه تئاتر برقرار شد

  عصر روز گذشته 28 آذرماه جمعی از هنرمندان و مدیران تئاتر به همت مرضیه برومند و هنرمندان تئاتر عروسکی، نشست صمیمانه‌ای به منظور تقدیر و قدردانی از تلاش‌‌های دوران مدیریت علی مرادخانی در سمت معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در کافی شاپ خانه کتاب دانشگاه تهران تدارک دیدند.

  |

  در مراسم تکریم و معارفه معاونت امور هنری عنوان شد:

صالحی: رشد دیپلماسی هنری در عرصه‌های مختلف مایه خوشحالی است
  در مراسم تکریم و معارفه معاونت امور هنری عنوان شد:

  صالحی: رشد دیپلماسی هنری در عرصه‌های مختلف مایه خوشحالی است

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم تکریم و معارفه معاونت امور هنری عنوان کرد: رونق صورت گرفته در بخش موسیقی و اجراهای صحنه‌ای و رشد کمی و کیفی نمایش در کنار افزایش فعالیت اقتصادی هنرهای تجسمی جای خوشحالی دارد زیرا این تکاپو و تلاش امروز قابل‌مقایسه با چهار سال گذشته نیست.

  |

  معاون امور هنری در مراسم اختتامیه بیست‌وچهارمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان عنوان کرد

امیدواریم با حمایت‌های آموزش و پرورش، تئاتر در مدارس هم گنجانده شود
  معاون امور هنری در مراسم اختتامیه بیست‌وچهارمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان عنوان کرد

  امیدواریم با حمایت‌های آموزش و پرورش، تئاتر در مدارس هم گنجانده شود

  علی مرادخانی معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان را میزبانی شایسته برای برگزاری جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان دانست.

  |

  نظرات کاربران