در حال بارگذاری ...
 • علی مرادخانی معاون امور هنری در اختتامیه جشنواره تئاتر رضوی عنوان کرد

  بازشناسی گنجینه‌های معرفتی از وظایف جشنواره‌های رضوی است

  علی مرادخانی معاون امور هنری در مراسم اختتامیه دوازدهمین جشنواره تئاتر رضوی گفت: به نظر می‌رسد جشنواره‌ها باید برای اهالی هنر و تئاتر دستاوردی داشته باشند و فکر می‌کنم از کارهای مهمی که جشنواره رضوی توانسته انجام دهد این است که هنرمندان را در این ارتباط با هم پیوند داده است.

  به گزارش ایران تئاتر علی مرادخانی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سخنان خود در مراسم اختتامیه دوازدهمین جشنواره تئاتر رضوی با بیان مطلب فوق افزود: امروز در دورانی به سر می‌بریم که تئاتر به دنبال معناگرایی است. وقتی شناختی نسبت به موضوع نداریم دیگران با بازپروری آن را مجدد به ما ارایه می کنند و ما تازه می‌بینیم که چه در اختیار داشتیم.

  مرادخانی با بیان اینکه جشنواره‌های رضوی یکی از کارهایی است که گنجینه‌های ما را به خودمان معرفی می‌کند و ما را نسبت به آنچه که داشته‌ایم به بازتولید می‌رساند، افزود: در دنیای امروز اتفاقاتی رخ می‌دهد و ما هم غرق آن می‌شویم و از خود باز می‌مانیم ولی بازگشت به آنها از وظیفه جشنواره‌ها است.

  او ادامه داد: آنچه مهم است این است که سال گذشته یکی از کارهای خوب این جشنواره در تئاتر شهر اجرا شد 300 میلیون هم درآمد داشت و برای ما خوب است که یک نمایش مابه ازای اقتصادی خوبی هم پیدا کند. امیدوارم با حمایت استاندار خراسان شمالی دبیرخانه به صورت دایمی فعال شود و با رشدی که تئاتر داشته رپرتواری ایجاد  شود و بخشی در اینجا، یا شهرستان‌های دیگر و یا حتی فرامرزها به اجرای آثار بپردازند. ما آمادگی داریم از اینگونه فعالیت ها حمایت کنیم.

  معاون امور هنری در پایان عنوان کرد: جشنواره‌های رضوی باید با هم همخوانی پیدا کنند و جشنواره منسجمی به نام تئاتر رضوی داشته باشیم تا رسالت خود را به صورت شایسته انجام دهند.

  او در ادامه با بیان اینکه امروز وقتی حرف از هنر دینی است، نگاه ما نگاهی معنایی به این موضوع است خاطرنشان کرد: امروز تئاتر به دنبال حوزه معناگرایی است و فهم جدیدی باید به دنیا ارائه شود که این امر با شناخت ظرفیت ها میسر می شود.

  معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تاکید بر کشف استعدادها و شناخت ظرفیتهای حوزه تئاتر، تصریح کرد: جشنوارههای رضوی از اقداماتی است که گنجینههای خودمان را به ما معرفی می کند.

  معاون امور هنری با تاکید بر اینکه آثار تولید شده در جشنواره تئاتر رضوی باید بتواند از نظر اقتصادی درآمد زا باشد و جایگاه خود را پیدا نماید، گفت: از دیگر انتظارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمایت استانداری و فعال شدن دبیرخانه دائمی جشنواره تئاتر رضوی در بجنورد است.

  مرادخانی ضمن تاکید بر ادام مستمر اجراها تاکید کرد: اجرای تئاترها به جشنواره ختم نشود و امروز باید تلاش کنیم با تولید تئاترهای معناگرا، حرف های زیادی برای گفتن داشته باشیم.
  مطالب مرتبط

  محمدحسن رجبیان در گفتگو با ایران تئاتر عنوان کرد

برگزاری جشنواره‌ها باید منتج به تولید متون فاخر نمایشی بشود
  محمدحسن رجبیان در گفتگو با ایران تئاتر عنوان کرد

  برگزاری جشنواره‌ها باید منتج به تولید متون فاخر نمایشی بشود

  محمدحسن رجبیان کارگردان نمایش «یورت» معتقد است؛ برای ماندگار نمودن اندیشه‌ها و آموزه‌های اهل‌بیت(ع) و اشاعه هنرهای آیینی و دینی برگزاری یک یا دو جشنواره بسیار کم است.

  |

  نظرات کاربران