در حال بارگذاری ...
 • مدیر تالار مولوی مطرح کرد

  درخواست حمایت از مدیران تئاتری و فرهنگی وزارت علوم دارم

  مدیر مرکز تئاتر مولوی خواستار حمایت معاونت فرهنگی وزارت علوم و مدیران تئاتری کشور از اجرای پروژه‌ نمایشی «مفیستو» شد.

  به گزارش ایران تئاتر به نقل از ایسنا، امیرحسین حریری با اشاره به اجرای نمایش «مفیستو» به کارگردانی مسعود دلخواه در تالار مولوی بیان کرد:‌ این پروژه نمایشی از برنامه‌های مصوب شورای هنری تالار مولوی بود که در قالب یک اجرای نمایشی، برنامه‌های آموزشی، علمی و هنری را هم در خود داشت تا بر این اساس در یک بازه زمانی چند ماهه برای جوانان، علاقه‌مندان و دانشجویان مستعدی که در سراسر کشور به دنبال این هستند تا هنر و ظرفیت‌های خلاقانه خود را در عرصه هنرهای نمایشی به منصه ظهور برسانند فرصت مناسبی فراهم شود.

  او ادامه داد: بر این اساس یک فراخوان برای علاقه‌مندان، با اهداف از پیش تعیین شده به سرپرستی دکتر دلخواه شکل گرفت و مشارکت بیش از ۷۰۰ دانشجو، فارغ‌التحصیل و علاقه‌مند از سراسر کشور و به طور مشخص از مراکز آموزش عالی نشان دهنده اعتمادی بود که نسل جوان به مرکز تالار مولوی به عنوان خاستگاه تئاتر دانشگاهی داشت.

  حریری گفت: برای آماده‌سازی این پروژه بیش از ۱۰ روز و روزانه شاید بیش از ۱۵ ساعت گروه کارگردانی و مجموعه تالار مولوی وقت گذاشتند و به دنبال این بودند که بهترین‌ها را برای پروژه انتخاب کنند و در نهایت حدود یکصد نفر از کسانی که در آزمون شرکت کرده بودند برای این پروژه انتخاب شدند. پس از گذشت بیش از شش ماه تمرینات مستمر و طولانی پروژه‌ای آماده اجرا شد که یک اثر اندیشه‌ورز با قواعد درست و اصولی تئاتر دانشگاهی و آکادمیک محسوب می‌شود.

  مدیرمرکز تالار مولوی اضافه کرد: ما به هدف غایی این پروژه اعتقاد داشتیم و تصمیم گرفتیم هر چه در اختیار داریم را برای این کار صرف کنیم که در این راستا معاونت فرهنگی دانشگاه تهران نیز همکاری داشت، اما در زمانی که پروژه به زمان اجرا نزدیک شد با توجه به تمام مذاکرات و مکاتباتی که با مسئولان و مدیران مربوط در نهادهای مختلف صورت گرفته بود انتظارمان این بود که این پروژه از حداقل بودجه برخوردار باشد ولی نگرانی‌های ما را برخی مدیران و نهادهای مربوط تاکنون برطرف نکرده‌اند.

  حریری با اشاره به استقبال خوبی که از نمایش «مفیستو» صورت گرفته است، گفت:‌ تلاش بر این بوده تا از هر گونه نگاه اقتصادی در این پروژه پرهیز شود و نمونه‌اش قیمت پایین بلیت‌هایی است که برای این نمایش سه ساعته در نظر گرفته‌ایم، اما با این حال این پروژه نیازمند حمایت مسئولان است چون مأموریت آن‌ها اساسا حمایت از این گونه کارهاست.

  او با اشاره به اینکه تاکنون هزینه‌های گروه اجرایی به طور شخصی و توسط خود گروه تأمین شده و نیز با اشاره به صحبت‌هایی که با مدیریت اداره کل هنرهای نمایشی برای حمایت از این اثر صورت گرفته است، خاطر نشان کرد: طبق مکاتبات و مذاکرات صورت گرفته صریحا از مقام عالی فرهنگی وزارت علوم و مدیرکل فرهنگی این وزارتخانه در خواست می‌کنم که نسبت به حمایت از این نمایش و همچنین این نوع نمایش‌ها التفات بیشتری داشته باشند تا ‌«مفیستو» صرفا به یک استثنا تبدیل نشود.
  مطالب مرتبط

  گفتگو با شیوا اسدی کارگردان نمایش پرده خانه

حفظ اصول نمایش ایرانی برایم دغدغه است
  گفتگو با شیوا اسدی کارگردان نمایش پرده خانه

  حفظ اصول نمایش ایرانی برایم دغدغه است

  ایران تئاتر:سختی به صحنه بردن نمایشنامه های بهرام بیضایی باعث می شود هر گروهی جرات نکند به سراغ اجرای آنها رود اما با این وجود هنوز گروه ها و جوانانی هستند که سختی این راه را به جان بخرند برای دست و پنجه نرم کردن با آثار او شوق داشته باشند.

  |

  برگزیدگان جشنواره تئاتر دانشگاهی در تالار مولوی به صحنه می‌رود

  برگزیدگان جشنواره تئاتر دانشگاهی در تالار مولوی به صحنه می‌رود

  مرکز تئاتر مولوی به عنوان اصلی‌ترین پایگاه تئاتر دانشگاهی کشور و حامی همیشگی جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی، با توجه به رویکرد آکادمیک و رسالت این مرکز جهت حمایت و معرفی تولیدات نمایشی دانشجویان مراکز آموزش عالی کشور، برنامه حمایتی خود از اجرای عموم برگزیدگان بیست و ...

  |

  نگاهی به نمایش «جایی میان خوک‌ها» به کارگردانی مسعود حکیمی‌نژاد

قدر مطلق لحظه یعنی کشف ثانیه‌ای که در آن هستیم
  نگاهی به نمایش «جایی میان خوک‌ها» به کارگردانی مسعود حکیمی‌نژاد

  قدر مطلق لحظه یعنی کشف ثانیه‌ای که در آن هستیم

  ایران تئاتر، کیارش وفایی: پیش آمدن اتفاق‌ها از مهمترین دلایلی است که جهان، جوامع بشری و انسان‌ها را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد، زیرا حاصل بعد از آن به سرنوشت یک فرد یا جامعه و البته تصمیمی که در مقابل آن صورت می‌گیرد مربوط خواهد شد. حال این موضوع اهمیت پیش آمدن را دو چندان ...

  |

  گفتگوی ایران تئاتر با مسعود حکیمی نژاد کارگردان نمایش «جایی میان خوک‌ها»

لطفا پاول نباشید
  گفتگوی ایران تئاتر با مسعود حکیمی نژاد کارگردان نمایش «جایی میان خوک‌ها»

  لطفا پاول نباشید

  ایران تئاتر: گرته برداری از مسائل و موضوعات معاصر که تاثیرات آنها در زمان حال و زندگی روزمره جریان دارد همیشه می‌تواند برای مخاطب تیزهوش و کنجکاو جذاب به نظر برسد. کنکاشی که در آن موضوع‌های مطرح شده گاهی برگرفته از مستندات و رویدادهای تاریخی و گاهی بازگوکننده عمده ...

  |

  در مراسم پایانی پنجمین دوره نمایشنامه‌خوانی مرکز تئاتر مولوی مطرح شد:

ناظرزاده کرمانی: نمایشنامه خوانی یک هنر تئاتری مستقل است
  در مراسم پایانی پنجمین دوره نمایشنامه‌خوانی مرکز تئاتر مولوی مطرح شد:

  ناظرزاده کرمانی: نمایشنامه خوانی یک هنر تئاتری مستقل است

  دکتر ناظرزاده کرمانی در مراسم پایانی پنجمین دوره نمایشنامه‌خوانی مرکز تئاتر مولوی گفت: نمایشنامه‌خوانی جانشین یا ساده شده اجرای صحنه‌ای نیست. بلکه هنری مستقل با استتیک خاص و نشانگان ویژه خود است. نمایشنامه خوانی یک هنر تئاتری مستقل است.

  |

  نظرات کاربران