در حال بارگذاری ...
 • رحمت امینی عنوان کرد

  جشنواره تئاتر سوره منحصر به فرد است

  رحمت امینی دبیر هنری بیست‌وپنجمین جشنواره سراسری تئاتر سوره برگزاری بیست‌وپنج دوره جشنواره تئاتر را حاکی از آن می‌داند که این جشنواره در میان اهالی تئاتر شناخته شده و ویژه است.

  به گزارش ایران تئاتر دبیر هنری بیست و پنجمین جشنواره تئاتر سوره با بیان اینکه این جشنواره در نوع خود منحصر به فرد است گفت: برگزاری بیست و پنج دوره جشنواره تئاتر، حاکی از آن است که این جشنواره در میان هنرمندان به ویژه اهالی تئاتر شناخته شده و ویژه است و نمی توان این جشنواره را قابل قیاس با دیگر جشنواره‌های تئاتری بدانیم.

  امینی با بیان این مطلب افزود: خوشبختانه جشنواره تئاتر سوره بعد از یک وقفه یک ساله شکل اجرایی به خود گرفت که از این جهت هنرمندان به ویژه هنرمندان استانی بسیار ابراز خوشحالی کردند.

  او درباره روند برگزاری این دور از جشنواره توضیح داد: برگزاری جشنواره در سه منطقه با سه گروه داوری مجزا و سپس اجرای تئاترها در شهر تهران باعث به وجود آمدن شور و اشتیاق ویژه در میان هنرمندان شد و خوشبختانه امسال استقبال خوبی از این جشنواره در استان‌های کرمانشاه، اصفهان و بجنورد شد.

  امینی با اشاره به اینکه آثار منتخب استان‌ها و همچنین آثار برگزیده تهرانی قرار است در جشنواره سراسری تئاتر سوره به روی صحنه برود تصریح کرد: نظر هیأت داوران چه در بخش استانی و چه در بخش تهران درباره کیفیت آثار بسیار خوب بوده اما در نهایت این تماشاگران و منتقدان هستند که با حضورشان در اجراهای صحنه‌ای و خیابانی می‌توانند نمره قابل قبولی به آثار بدهند.

  او درباره کاربردی شدن جشنواره تئاتر نیز گفت: این جشنواره به نوعی نموداری از فعالیتهای نمایشی حوزه هنری است که می‌توان برای بهتر دیده شدن نمایش های برگزیده آثار را حمایت کرد تا در سطح کشور اجراهای ویژهای داشته باشد.

  دبیر هنری بیستوپنجمین جشنواره تئاتر سوره نظر خود را درباره بینالمللی شدن این جشنواره اینگونه بیان کرد که بینالمللی شدن کمک گسترده‌ای به دیده شدن آثار هنرمندان تئاتری به ویژه هنرمندان استانی خواهد داشت اما به نظر من برای بین المللی شدن این جشنواره راه زیاد است و باید با سعه صدر در این باره تصمیم گیری کرد.

  بیستوپنجمین جشنواره سراسری تئاتر سوره از 15 مردادماه به مدت 5 روز برگزار می‌شود. مراسم اختتامیه این جشنواره 20مرداد ماه با حضور هنرمندان و مدیران هنری در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می‌شود.




  مطالب مرتبط

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در آئین اختتامیه بیست و دومین جشنواره تئاتراستان:

حوزه آموزش تعطیل پذیر نیست
  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در آئین اختتامیه بیست و دومین جشنواره تئاتراستان:

  حوزه آموزش تعطیل پذیر نیست

  آئین اختتامیه بیست و دومین جشنواره تئاتر استان تهران شامگاه سه شنبه در فرهنگ سرای رازی شهرستان ورامین و با حضور محمد رضا یوسفی، فرماندار ورامین، برزین ضرغام، مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، جمعی از مسئولین ادارات و نهادهای این شهرستان و نیز علاقمندان به ...

  |

  یاداشت رحمت امینی به مناسبت بیست دومین جشنواره تئاتر استان تهران

آغازی تازه برای پرکشیدن تئاتر در شهرستان‌ها
  یاداشت رحمت امینی به مناسبت بیست دومین جشنواره تئاتر استان تهران

  آغازی تازه برای پرکشیدن تئاتر در شهرستان‌ها

  دکتر رحمت امینی در یادداشتی به مناسبت آغاز بیست دومین جشنواره تئاتر استان تهران این جشنواره را آغازی تازه برای پرکشیدن تئاتر در شهرستانهای استان تهران بویژه برای بچه های شایسته ی گروه‌های تئاتر استان تهران دانست.

  |

  با محور نمایش «نقل نغز گردآفرید» اثر رحمت امینی

نگاهی به مفهوم گزینش درآمیزی یا تئاتر اکلکتیک در ایران
  با محور نمایش «نقل نغز گردآفرید» اثر رحمت امینی

  نگاهی به مفهوم گزینش درآمیزی یا تئاتر اکلکتیک در ایران

  ایران تئاتر،فریده علیزاده*: در این مقاله قصد بر این است که نکات کلیدی در زمینه نظریه "گزینش درآمیزی" یا "تئاتر اکلکتیک" با اشاره بر تئاتر " نقل نغز گردآفرید" از دکتر رحمت امینی مورد بررسی قرار گیرد.

  |

  نظرات کاربران