در حال بارگذاری ...
 • رحمت امینی عنوان کرد

  جشنواره تئاتر سوره منحصر به فرد است

  رحمت امینی دبیر هنری بیست‌وپنجمین جشنواره سراسری تئاتر سوره برگزاری بیست‌وپنج دوره جشنواره تئاتر را حاکی از آن می‌داند که این جشنواره در میان اهالی تئاتر شناخته شده و ویژه است.

  به گزارش ایران تئاتر دبیر هنری بیست و پنجمین جشنواره تئاتر سوره با بیان اینکه این جشنواره در نوع خود منحصر به فرد است گفت: برگزاری بیست و پنج دوره جشنواره تئاتر، حاکی از آن است که این جشنواره در میان هنرمندان به ویژه اهالی تئاتر شناخته شده و ویژه است و نمی توان این جشنواره را قابل قیاس با دیگر جشنواره‌های تئاتری بدانیم.

  امینی با بیان این مطلب افزود: خوشبختانه جشنواره تئاتر سوره بعد از یک وقفه یک ساله شکل اجرایی به خود گرفت که از این جهت هنرمندان به ویژه هنرمندان استانی بسیار ابراز خوشحالی کردند.

  او درباره روند برگزاری این دور از جشنواره توضیح داد: برگزاری جشنواره در سه منطقه با سه گروه داوری مجزا و سپس اجرای تئاترها در شهر تهران باعث به وجود آمدن شور و اشتیاق ویژه در میان هنرمندان شد و خوشبختانه امسال استقبال خوبی از این جشنواره در استان‌های کرمانشاه، اصفهان و بجنورد شد.

  امینی با اشاره به اینکه آثار منتخب استان‌ها و همچنین آثار برگزیده تهرانی قرار است در جشنواره سراسری تئاتر سوره به روی صحنه برود تصریح کرد: نظر هیأت داوران چه در بخش استانی و چه در بخش تهران درباره کیفیت آثار بسیار خوب بوده اما در نهایت این تماشاگران و منتقدان هستند که با حضورشان در اجراهای صحنه‌ای و خیابانی می‌توانند نمره قابل قبولی به آثار بدهند.

  او درباره کاربردی شدن جشنواره تئاتر نیز گفت: این جشنواره به نوعی نموداری از فعالیتهای نمایشی حوزه هنری است که می‌توان برای بهتر دیده شدن نمایش های برگزیده آثار را حمایت کرد تا در سطح کشور اجراهای ویژهای داشته باشد.

  دبیر هنری بیستوپنجمین جشنواره تئاتر سوره نظر خود را درباره بینالمللی شدن این جشنواره اینگونه بیان کرد که بینالمللی شدن کمک گسترده‌ای به دیده شدن آثار هنرمندان تئاتری به ویژه هنرمندان استانی خواهد داشت اما به نظر من برای بین المللی شدن این جشنواره راه زیاد است و باید با سعه صدر در این باره تصمیم گیری کرد.

  بیستوپنجمین جشنواره سراسری تئاتر سوره از 15 مردادماه به مدت 5 روز برگزار می‌شود. مراسم اختتامیه این جشنواره 20مرداد ماه با حضور هنرمندان و مدیران هنری در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می‌شود.
  مطالب مرتبط

  همزمان با رونمایی از پوستر «جعفرخان از فرنگ برگشته»

هنرمندان تئاتر در موزه مقدم از جعفرخان استقبال کردند
  همزمان با رونمایی از پوستر «جعفرخان از فرنگ برگشته»

  هنرمندان تئاتر در موزه مقدم از جعفرخان استقبال کردند

  جمعی از هنرمندان پیشکسوت تئاتر به دعوت کارگردان «جعفرخان از فرنگ برگشته» روز دوشنبه در موزه مقدم تهران گردهم آمده و در آیین نمادین استقبال از جعفرخان و رونمایی از پوسترهای این نمایش شرکت کردند.

  |

  نظرات کاربران