در حال بارگذاری ...
 • گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش های سالن های دولتی

  رقابت برای فروش بیشتر

  ایران تئاتر: چیزی به تمام شدن ماه دوم تابستان نمانده اما هنوز گرمای این فصل دلیلی مهم برای هرچه بیشتر داغ ماندن صحنه نمایش هاست. در متن پیش رو نمایش هایی که در هفته چهارم  مرداد ماه میهمان سالن های دولتی تئاتر تهران هستند را به شما معرفی می کنیم.

  به گزارش ایران تئاتر، چیزی به تمام شدن ماه دوم تابستان نمانده اما هنوز گرمای این فصل دلیلی مهم برای هرچه بیشتر داغ ماندن صحنه نمایش ها بوده و تئاتر حال و روز خوبی را سپری می کند.  در این میان بودن ستارگان دنیای سینما سبب ایجاد رقابتی در بین نمایش ها شده است. به طوری که هرکدام از گروه های نمایشی با استفاده از تبلیغات گسترده قصد ترغیب تئاتر دوستان برای دیدن نمایش خود را دارند و همین مطلب سبب ایجاد رقابتی برای فروش در بین نمایش های روی صحنه شده است. در متن پیش رو نمایش هایی که در هفته چهارم  مرداد ماه میهمان سالن های دولتی تئاتر تهران هستند را به شما معرفی می کنیم.

   

  تئاتر شهر و نمایش هایش

  نمایش «اعتراف» نام اثری است به کارگردانی شهاب حسینی که از روز چهارشنبه 31 خرداد ماه در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر میزبان تئاتر دوستان شده است.«اعتراف» با بازی علی نصیریان، شهاب حسینی، صالح میرزا آقایی، نیما رئیسی، مهدی بجستانی، پرویز بزرگی، شهرام ابراهیمی، میثاق زارع، غزاله نظر، ایلیا نصراللهی، پرند عین بیگی، تنی آواکیان، فاطمه عرب کرمانی، مهران هاشمی و فرنام حقیقت‌جو تا 31 مرداد ماه هرشب ساعت 21 برای مخاطبان به صحنه می رود.  تاکنون بلیط های این نمایش در اقدامی کم سابقه از سوی مخاطبان به شدت مورد استقبال قرار گرفته و در ساعات اولیه کاملا به فروش رسیده است. علاقمندان به تماشای این اثر می توانند با پرداخت40 ، 50 ، 60 هزار تومان بر اساس مکان صندلی مورد نظر بلیط آن را خریداری کنند.

   

  نمایش «پسران تاریخ» به کارگردانی اشکان خلیل نژاد از ساعت 20  پنجشنبه 5 مرداد ماه میزبان تئاتر دوستان در تالار چهارسو شده و تا چهارشنبه ۰۸ شهریور ماه به اجرای خود در این سالن ادامه می دهد. محسن ابوالحسنی، مجید آقاکریمى، مهرداد بابایی، سینا بالاهنگ، محمد برهمنی، سجاد حمیدیان، حامد رسولی، حمید رحیمی، مهدی شاهدی، مریم نورمحمدی، امیرمسعود واعظ‌ تهرانى بازیگرانی هستند که در این نمایش به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این اثر 25 هزار تومان تایین شده است.

   

  نمایش «ناتمام» به نویسندگی محمد چرمشیر و با کارگردانی کهبد تاراج از سه شنبه 10 مرداد ماه در سالن سایه مجموعه تئاتر شهر میزبان مخاطبان می شود. در خلاصه داستان این اثر آمده است: سه زن حرف هایی میزنند که نباید... . این نمایش با بازی الهام شعبانی، غزاله جزایری، ترانه کوهستانی تا یکشنبه 5 شهریور ماه هر شب ساعت 18:45 به مدت یک ساعت برای تئاتر دوستان در این سالن به نمایش گذاشته می شود. علاقمندان به تماشای این اثر می توانند با پرداخت 20 هزار تومان بلیط آن را خریداری کنند.

   

  همچنین نمایش «صبح یک روز لعنتی» نام نمایش دیگر سالن سایه بوده که از ساعت 20:30 سه شنبه 3 مرداد ماه میزبان تئاتر دوستان در این سالن شده و تا پایان ماه جاری به نمایش خود در این سالن ادامه می دهد. رویا افشار، لیلا برخورداری، مارال فرجاد، حمیدرضا فلاحی، پژمان عبدی، احمد صمیمی بازیگرانی هستند که در این نمایش 70 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این اثر 25 هزار تومان تایین شده است.

   

  نمایش «راشومون» اثری از رضا کوچک زاده است، که از ساعت 19 دوشنبه 16 مرداد ماه در سالن قشقایی به صحنه رفته است. در خلاصه داستان این اثر آمده است: موریتو سامورایی درست‌کار در پی یورشی، سالارش را از دست می‌دهد... . این نمایش با بازی نازنین احمدی، امیرمحمدی تا سه شنبه 7 شهریور ماه برای مخاطبان در این سالن به نمایش گذاشته می شود. بهای بلیط این نمایش 70 دقیقه ای 25 هزار تومان تایین شده است.

   

  همچنین نمایش «آرسن» نام اثریست به نویسندگی و کارگردانی بهزاد صدیقی که از ساعت 20:45 روز پنجشنبه دوازدهم مرداد ماه نمایش خود را آغاز کرده و به مدت یک ماه میزبان تئاتر دوستان در این سالن است. در این اثر نمایشی فرهاد آئیش (حضور تصویری)، مائده طهماسبی و خاطره حاتمی به عنوان بازیگر حضور دارند. بهای بلیط این اثر

   

  نمایش «دشمن خدا» به نویسندگی و کارگردانی عمادالدین رجبلو از ساعت 18 جمعه 20 مرداد ماه میزبان تئاتر دوستان در پلاتو اجرا مجموعه تئاتر شهر شده و تا یکشنبه 5 شهریور ماه به نمایش خود در این سالن ادامه می دهد. در خلاصه داستان این اثر آمده است: فرقی نمیکنه چند سالته. مهم اینه که دروغ بگی دشمن خدایی... . رضا وحیدی فر، پورنیک کاوش، محمد حسین صفایی، امیر محمد درویش، محدثه شیر علی، ملیکا البرزی، مارال سینه سپهر بازیگرانی هستند که در این نمایش 50 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. علاقمندان به تماشای این اثر می توانند با پرداخت 15 هزار تومان بلیط آن را خریداری کنند.

   

  ستارگان در ایرانشهر

  نمایش «سه خواهر» نام نمایشی است به طراحی و کارگردانی محمد حسن معجونی، که تا همین چند روز قبل در تئاتر پالیز از مخاطبان میزبانی می کرد، از ساعت 18 پنجشنبه 5 مرداد ماه به سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر رفته و تا 3 شهریور ماه برای تئاتر دوستان در این سالن به نمایش گذاشته می شود. حسین امیدی، فریبا جدیکار، سعید چنگیزیان، حسین حسینیان، آناهیتا درگاهی، پوریا رحیمی سام، فراز سرابی، میلاد شجره، آوا شریفی، محمد عاقبتی، به‌آفرید غفاریان، فرزانه میدانی، سیاوش البخشی نائینی و محمدحسن معجونی بازیگرانی هستند که در این نمایش 110 دقیقه ای به ایفای نقش می پردارند. علاقمندان به تماشای این اثر می توانند با پرداخت 35 هزار تومان بلیط آن را خریداری کنند.

   

  همچنین نمایش «یک دقیقه و 13 ثانیه» به نویسندگی محمد چرم شیر ، بهمن عباسپور و با کارگردانی شهرام گیل آبادی از ساعت 21 یکشنبه 1 مرداد ماه در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر به صحنه رفته و تا 20 مرداد ماه میزبان تئاتر دوستان در این سالن است. پانته‌آ بهرام، سیما تیرانداز، مینا دریس، لادن مستوفی بازیگرانی هستند که در این نمایش 80 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. طبق توضیحات گروه اجرایی این اثر با مشارکت تماشاگران و به شیوه ای تعاملی به نمایش گذاشته می شود. بهای بلیط این اثر 35 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  نمایش «نیلوفر و نفت» نام نمایش تازه امیر دژاکام بوده که از ساعت 19 یکشنبه 1 مرداد ماه در سالن استاد ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر به صحنه رفته است. این نمایش با بازی مانلی حسین پور، مرتضی آقا حسینی، عباس جمشیدی، سپید علی پور، مهرنوش دارا، فریبا امینیان، سمیه صباغی، پریا وزیری، علی برجی، ابوالفضل جمشیدی، ملیحه کیا، سروش طاهری، حامد پور محمد، نسیم علیپور، بهار قاسمی تا پایان ماه جاری هرشب ساعت 19 به مدت 75 برای مخاطبان در این سالن به نمایش گذاشته می شود. بهای بلیط این اثر 30 هزار تومان تایین شده است.

   

  همچنین نمایش «اگه بمیری» به کارگردانی سمانه زندی نژاد از یکشنبه 1 مرداد ماه در سالن استاد ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر به صحنه رفته و تا پایان ماه جاری میزبان مخاطبان در این سالن است. رضا بهبودی، ستاره پسیانی، کاظم سیاحی و الهام کردا بازیگرانی هستند که هرشب ساعت 21 به مدت 90 دقیقه در این اثر به ایفای نقش می پردازند. علاقمندان به تماشای این اثر می توانند با پرداخت 35 هزار تومان بلیط آن را خریداری کنند.

   

  وحدت میزبان متنی از بهرام بیضایی

  نمایش «آینه های روبه رو» به نویسندگی بهرام بیضایی و با کارگردانی محمد رحمانیان از یکشنبه 15 مرداد ماه اجرای خود را در تالار وحدت آغاز کرده است. این نمایش با بازی حبیب رضایی، بهنوش طباطبایی، احسان کرمی، رویا بختیاری، علی تاجمیر، یاسر خاسب، رویا تیموریان، نوشین اعتماد، علی امیری، سامان مظلومی، آلاله زارع طلب، مهدی بهرام بیگی، کسری کندری، فرید فرمانبرداری، فرهاد اتقیایی، حسام الدین آریان فر، محمد گل محمدنیا، طناز فضائلی، رضا مرشد، مهشید نوروزی، شهاب اشکان، احسان مالمیر، ندا عباسی، مژده شهبازی دوانی نژاد، حمیرا موسوی، رها سلیمانی، کاوه کریمیان، صفا کوشا، مارال جمال پناه، حامد بدیعی، مهشید رضا زاده، شیدا پهلوان، پویان حاجی حسنی، سارا سرابی، آنیسا رضایی، نگار نیکزاد، زهرا جولایی، امیر آرام، حسام رضائیان، پوریا محمودی، مهدی قمر در صحنه و سیامک اطلسی، پرویز پور حسینی، داریوش ارجمند، بهزاد فراهانی، رضا بابک، فهیمه رحیم نیا، علیرضا مجلل، داوود فتحعلی بیگی، مجید مظفری، علی عمرانی، حمید امجد، هومن برق نورد، شقایق فراهانی، مهران احمدی، افشین هاشمی، هدایت هاشمی، علی سلیمانی، قربان نجفی، الهه حسینی، پرستو رحمانیان، سانیا سالاری، سحر روزبهانی، الناز اسماعیلی، الهام عزیز زاده، بهاره خالقی، آناوا صدر هاشمی، المیرا صارمی، نرگس کشانی، مهرناز آژند، علی شیرپی، سرمه رحمان زاده، پوریا حیاتی، محمد رییسی، محمدرضا هلال زاده، سید محمد طیبی جزایری، مازیار دل بسته، کارن قریشی، محمود ایزدی، میثم فخرایی، دنیا دریادل، سعید اسد سنگی در فیلم و صدای امین تارخ و پرویز پرستویی تا 15 شهریور ماه هرشب ساعت 18:30 میزبان تئاتر دوستان در این سالن است. بهای بلیط این اثر از 25 تا 80 هزار تومان تایین شده است.

   

  حافظ همچنان با دو نمایش پیش می رود

  نمایش «چلچلا» به نویسندگی، طراحی و کارگردانی عباس عبدالله زاده از ساعت 19 سه شنبه 10 مرداد ماه در تالار حافظ میزبان تئاتر دوستان شده و به مدت یک ماه به نمایش خود در این سالن ادامه می دهد. مریم معصومی، محسن افشانی، علیرضا مهران، محسن زرآبادی پور، حمید عرب، سید ایمان اصفهانی، افشین غیاثی، فرنوش نوش اندیش، زهره بختیاری، نازنین فراهانی، الهه موچانی، عرفان حق روستا، پرستو علیزاده، تکتم رسول زاده، حسنا قنبری، نیلوفر اخوان، منصور عربی، حمید رضا شمس، شهیاد غفوری، امیر داوود آبادی بازیگرانی هستند که در این نمایش به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این اثر 35 هزار تومان در نظر گرفته است.

   

  نمایش «بانویی از اسلو» به نویسندگی مجید رحیمی جعفری و با کارگردانی مشترک مجید رحیمی جعفری و علی اتحاد از ساعت 21 دوشنبه 9 مرداد ماه در سالن حافظ به صحنه رفته و تا 10 شهریور ماه میزبان مخاطبان در این سالن است. شهریار صیقلانی، نازنین فراهانی، سوگل قلاتیان، حسام منظور و پیام امیرعبدالهیان  بازیگرانی هستند که هرشب در این نمایش به مدت 1 ساعت و 20 دقیقه به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این اثر 35 هزار تومان تایین شده است.

   

  غریب پور با خیام؛ روزهای خوب فردوسی

  نمایش «اپرای عروسکی خیام» به نویسندگی، طراحی و کارگردانی بهروز غریب پور از یکشنبه 25 تیرماه میزبان تئاتر دوستان در تالار فردوسی شده و تا 30 مرداد ماه هرشب ساعت 19 در این سالن به نمایش گذاشته می شود. مریم اقبالی، علی پاکدست، علی ابوالخیریان، مرجان احمدی، مرضیه سر مشقی، مونا کیانی فر، نسیم امیر خسرو، هانی حسینی، سارا اقبال، مرضیه نادری، سحر کاظمی، الهام عابدی، مریم رحمانی، مهرنوش صادقیان، ثمین جواد زاده زاهدانی، رویا الماسی مهر، صدف بیگدلی، ساحل صفا، هانیه کرد کاظمی، مهرنوش خالقی، زینب اشرفزاده، الهام وفائی، سولماز بیکلری، سولماز رحیم زاده و محمد معتمدی، اسحاق انور، وحید تاج، رها یوسفی، مهدی امامی، مهرداد ناصحی، حامد فقیهی، محمد فرزین ذوالقدر، شاهو عندلیبی، پیام رضائی، بهرنگ عجم، هادی فیض آبادی، رحمان تک دهقان، روشنک کی منش، سارا زارع، فربد خانی زاده، اسماعیل الله دادیان  بازی دهندگان و آوا گرانی هستند که در این نمایش به ایفای نقش می پردازند. همچنین از دیگر بازیگران این اثر می توان به: نسیم ادبی، مهدی بقائیان، آرمین همتی، پوریا اصلان، نجمه صفائی، نیلو فر اخوان، بهزاد خلج، سپهر رضائی، ‌آلیا انتظام، فریبا پاشاپور (بازیگران رادیویی) و حجت هاشمی (بازیگر نقش فدائی) اشاره کرد. علاقمندان به تماشای این نمایش می توانند با پرداخت 30 هزار تومان بلیط آن را خریداری کنند.

   

  سنگلچ میزبان مرزبان بدون رادی

  نمایش «بنگاه تئاترال» نام نمایشی است که هادی مرزبان از دوشنبه 5 تیرماه به تماشاخانه سنگلج آورده است. این نمایش با بازی ایرج راد، سعید امیر سلیمانی، فرزانه کابلی، امین زندگانی، میر طاهر مظلومی، محمود بصیری، داود فتحعلی بیگی، علی فتحعلی، سامان تیرانداز، آیه قبادیان، مجید غفاری، فائقه شلال وند، باقر مرادی، حاتم میرزایی، فواد منیرزاده، محمد کمانی، پریسا ذوالفقاری، شاهین علیپور، نوشین نامی، سجاد احمدنیا، ثمینه حسینی، الهه نورمحمدیان، مسعود مرادیان، علی یارلو، کامران طاهری، سید شهاب حسینی، محمدامین پازوکی، کیمیا نوری، فائزه راد، سایه شیرزاد، الهه اخوان، محمد محمدی‌نیا، پرستو فوقی، رویا علیزاده، شقایق جلینی، غزاله آبی، نگار مقدسی و نوشین اسدزاده تا 28 مرداد ماه هرشب ساعت 20 به مدت ۱ ساعت و ۴۵ دقیقه برای مخاطبان در این سالن به نمایش گذاشته می شود. بر اساس توضیحات داده شده پیرامون این اثر، «بنگاه تئاترال» برای افراد زیر ۱۶ سال توصیه نمی شود. همچنین بهای بلیط این نمایش بر اساس مکان صندلی مورد نظر 25 و 30 هزار تومان تایین شده است.

   

  وقتی هنوز خانه هنرمندان جایی است برای دیده شدن جوانان !

  نمایش «چراکه صدای تو با صدای من آشناست» به نویسندگی روزبه حسینی و با کارگردانی فاطیما بهارمست از ساعت 19 یکشنبه 22 مرداد ماه میزبان تئاتر دوستان در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان شده است. در خلاصه داستان این اثر آمده است: تنهایی نعمتی بود که حوا از آدم دریغ کرد... .این نمایش با بازی وحید منتظری و فاطیما بهارمست تنها تا پایان هفته جاری برای مخاطبان در این سالن به نمایش گذاشته می شود. بهای بلیط این اثر 20 هزار تومان تایین شده است.

   

  نمایش «رفقا، رقبا» به نویسندگی و کارگردانی روح الله ایرجی نام نمایش دیگر سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان بوده که از دوشنبه 23 مرداد ماه نمایش خود را در این سالن آغاز کرده و تا 13 شهریور هرشب ساعت 20:30 برای مخاطبان به نمایش گذاشته می شود. در خلاصه داستان این اثر آمده است: حاج شعبان عطار در تدارک برگزاری مجلس تعزیه باشکوهی با حضور رجال درباری و سفرای فرنگ است که دسته رقیب یعنی اسماعیل شمر قصاب و خواهرزاده اش با گروگان گرفتن قنبر، نوکر حاج شعبان سعی در برهم زدن مجلس او و ناکامی اش دارند... . جمشید صفری، سهیل ساعی، فاطمه سرلک، هادی شیرمحمدی، مهرداد باقری، مهدیس توکلی، رها آرشید، سعید خسروی، فرشته شیرآقایی، عباس کاکاوند، شهاب راحله بازیگرانی هستند که در این نمایش 90 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این اثر 20 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  تالار هنر؛ جایی برای آشنایی کودکان با تئاتر

  نمایش «پاهای خانم هزار پا» به نویسندگی و کارگردانی ندا حاجی بابایی که از ساعت 18:30 جمعه 30 تیرماه نمایش خود را در تالار هنر آغاز کرده بود، تنها تا 27 مرداد ماه میزبان تئاتر دوستان در این سالن است. پرویز حاجی زاده، احمد خیرآبادی، حدیپه حسینی، حامد نظامی، فرزاد سلیمانی، پرستو جعفری، پویا شش پری، علی میرشجاعی، پروین جهانگیری بازیگرانی هستند که در این نمایش 70 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این اثر 15 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  نمایش «رویای ماه» به نویسندگی مریم کاظمی و با کارگردانی احسان مجیدی از سی تیر ماه در تالار هنر به صحنه رفته است. این نمایش با بازی حمیدرضا ملاحسینی و محمد نوحیان تا 27 مرداد ماه هرشب ساعت 20 برای تئاتر دوستان در این سالن به مدت 1 ساعت به نمایش گذاشته می شود. علاقمندان به تماشای این اثر می توانند با پرداخت 15 هزار تومان بلیط آن را خریداری کنند.

   

  مولوی؛ سالنی نوستالژیک برای نمایش دوستان

  نمایش «مفیستو» اثریست به کارگردانی دکتر مسعود دلخواه که قرار بود چند ماه قبل به نمایش گذاشته شود، اما به دلیل مشکلات مالی این پروژه در آن زمان متوقف شد. این نمایش با حل مشکلات درونی خود از ساعت 19:30 پنجشنبه 8 تیرماه به سالن اصلی تالار مولوی رفته و تا 24 مرداد میزبان تئاتر دوستان در این سالن است. در خلاصه داستان این اثر آمده است: نمایش «مفیستو» اقتباس تئاتری از یکی از مهمترین رمان های قرن بیستم با همین عنوان است. این رمان با الهام از داستان دکتر فاستوس و مفیستوفلس (شیطان در افسانه‌های آلمانی) و در اعتراض به سیاست‌های فرهنگی حزب نازی در آلمان نوشته شده است. کلاوس مان در این کتاب ماجرای یک بازیگر تئاتر را روایت می‌کند که برای پیشرفت شغلی‌اش با شیطان یا همان دولت نازی‌ها پیمان می‌بندد و در نتیجه باعث از دست دادن دوستان انقلابی و همکاران هنرمندش می شود... . مرتضی اسماعیل‌کاشی، محمدرضا علی‌اکبری، پریسا رضایی، ژیلا آل رشاد، پوریا سلطان‌زاده، امیرحسین سرداریان، هادی آقابزرگی، افسون دلخواه، فطیما یثربی، محبوبه تفضلی، راحیل روحانی زاده، فرزانه زینتی، معصومه بیگی، محمدمهدی شاهی، عبدالرضا نصاری، ایران مسعودی، محمد صادقی، مصطفی مقیمی، مرتضی کوهی، سمانه آقازمانی، فرزین حاجیلو، محمد علی شهیدی، رضا موسوی، منا رستگار، امیرحسین قنبری، مهرنوش حاجی‌خانی، احسان کاکاوند، فرهاد حاجیلو، حسین یوسفی، میلاد افواج بازیگرانی هستند که در این نمایش 2 ساعت و 45 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. علاقمندان به تماشای این نمایش می توانند با پرداخت 30 هزار تومان بلیط آن را خریداری کنند.

   

  نمایش «فالومی» به کارگردانی کورش سلیمانی از پنجشنبه هفته پیش رو جایگزین نمایش مفیستو شده و قرار است تا 23 شهریور ماه هرشب ساعت 19:30 برای تئاتر دوستان در این سالن به نمایش گذاشته شود. در خلاصه داستان این اثر آمده است: چارلز سیدلى رییس میان سال و خشک مغزِ یک شرکت حسابدارى ست. او که در روابط زناشویى با همسرش دچار تردید هاى جدى شده و زندگى خود را در معرض فروپاشى مى بیند، ناچار مى شود براى آگاه شدن از دلایلِ رفتارهاىِ ناسازگارانه همسرش و زیر نظر داشتنِ رفت و آمدهاىِ وى کارآگاهى خصوصى استخدام کند... . وحید آقاپور، مسعود میرطاهرى، مریم داننده فرد بازیگرانی هستند که در این نمایش 70 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این اثر 25 هزار تومان تایین شده است.

   

  نمایش «ما سه نفر بودیم» اثریست تجربی که در توضیحات آن به طور مشخص به کارگردان مشخصی اشاره نشده است. در توضیحات این اثر که از ساعت 18 یک مرداد ماه نمایش خود را در سالن کوچک تالار مولوی آغاز کرده این طور آمده است: «ما سه نفر بودیم» تجربه‌ای از صالح علوی زاده، پویان محمودی، پویا چوداریان با همراهی تارا صلاحی است. علاقمندان به تماشای این درام اجتماعی تنها تا 22 مرداد ماه می توانند با پرداخت 20 هزار تومان بلیط آن را خریداری کنند.

   

  نمایشی تازه در اداره تئاتر

  نمایش «الف وارد می شود» به نویسندگی آرمان طیران و با کارگردانی برکه فروتن از ساعت 20 دوشنبه 2 مرداد ماه در خانه نمایش اداره تئاتر به صحنه رفته و تا پایان ماه جاری در این سالن به نمایش گذاشته می شود. مختار سائقی، حسن اسدی، صفورا کاظم پور، مینو نوبهاری، پدرام خیرابی بازیگرانی هستند که در این نمایش به ایفای نقش می پردازند. علاقمندان به تماشای این اثر می توانند با پرداخت 20 هزار تومان بلیط آن را خریداری کنند.

   

  نمایش «شهرک غرب» به نویسندگی سارا الهیان و با کارگردانی سید حسن حسینی از ساعت 18:30 دوشنبه 23 مرداد ماه میزبان تئاتر دوستان در خانه نمایش اداره تئاتر شده و تا 10 شهریور ماه به نمایش خود در این سالن ادامه می دهد. در خلاصه داستان این اثر آمده است: مدتی است که آژانس املاک شهرک غرب دچار بحران اقتصادی شده و مدیریت آژانس برای فرار از این بحران یک مسابقه فروشنده برتر راه انداخته است. به فروشنده برتر یک دستگاه پژوه 206 داده می‌شود و از طرفی فروشنده‌هایی که نتوانند خوب عمل کنند اخراج می‌شوند... . امین اکبری‌نسب-میلاد نظری-میلاد بانگی-عماد آلبوشوکه-علیرضا یزدانی-مهسان عطایی بازیگرانی هستند که در این نمایش 65 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این اثر 10 تا 15 هزارتومان تایین شده است.

   

  پردیس تئاتر همچنان می تازد!

  نمایش «خسیس» نام اثر تازه مریم کاظمی بوده که از 30 تیرماه در سالن علی نصیریان پردیس تئاتر تهران (خاوران) به صحنه رفته است. این نمایش با بازی حسین محب اهری، جمشید جهان زاده، ساقی زینتی، افشین زارعی، همون رهنمون، میلاد رمضانی(ورجاوند)، عرفان میدانلو، حسام کلانتری، نازنین صفا، مهراد زمانی، فاطمه خدابنده لو، سعید قره داغلی، حسن همتی، مهدی رمضانی، شادی کارآیین، نرگس صفامنش، سمیه بیگی، سعید طاهری، مجید مظفری، تانیا زارع، امیر فلاحی راد، ایمان مسعود، پارسا سوهانی، شقایق اصلانی، پدر ام قره خانی، بیتا اتفاق، سما احمدی و سبا کریمیان.، امیرعلی بنی هاشم، باران خسرو نژاد، مانی مصحفی، فریماه کیهانی و افرا فردافشار تا 10 شهریور ماه هرشب ساعت 20:30 به مدت 2 ساعت و 10 دقیقه برای تئاتر دوستان در این سالن به نمایش گذاشته می شود. در خلاصه داستان این اثر آمده است: هارپاگون پیرمرد خسیسی است که خانواده و دوستان و کارکنانش از خست بی اندازه او در رنج و عذاب هستند.. او می خواهد با دختر جوانی که معشوقه پسرش است ازدواج کند... . بهای بلیط این نمایش 15 هزار تومان تایین شده است.

   

  نمایش «آبی ترین آسمان زمین» به نویسندگی و کارگردانی محمد قاسمی از ساعت 19:30 یکشنبه 1 مرداد ماه در سالن محمود استاد محمد پردیس تئاتر تهران (خاوران) به صحنه رفته و تا پایان ماه جاری برای مخاطبان در این سالن به نمایش گذاشته می شود. در خلاصه داستان این اثر آمده است: سه شخصیت و سه بیوگرافی از سه حادثه ای که برای سه نفر اتفاق افتاده است... . از نکات جالبی که در توضیحات این اثر آمده، این است که این نمایش در ۴۰،۰۰۰ لیتر آب بازی می شود. پری بارانی، محمد قاسمی و محیا جباری  بازیگرانی هستند که در این نمایش 60 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. علاقمندان به تماشای این اثر می توانند با پرداخت 15 هزار تومان بلیط آن را خریداری کنند.

   

  نمایش «سرزمین یخی نارنیا» به نویسندگی و کارگردانی غزال حسینی از ساعت 20 پنجشنبه 19 مرداد ماه به سالن استاد جمشید مشایخی واقع در پردیس تئاتر تهران (خاوران) رفته و تنها تا پایان ماه جاری در این سالن به نمایش گذاشته می شود. غزاله آبی، مجید آقایی، ساسان احمدی، نوشین اسدزاده، نازنین بوذری، پیام بیرامی، میلاد پاکسرشت، بهنام پورتقوی، قاسم تفاخ، پوریا توکل خواه، وحید حدادی، غزال حسینی، هانیه ربیع، پریسا سلمانی، امین غزلان، علیرضا غفاری، محمد قائم مقامی، فرهاد ملوندی، آرش مهدوی، حسین میری، ساتیا نوروزی، محمدرضا یعقوب کاظمی بازیگرانی هستند که در این نمایش به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این اثر 15 هزار تومان تایین شده است.

   

  محراب؛ جایی که برج ها در آن خاموش می شوند!

  نمایش «برج های خاموش» به نویسندگی و کارگردانی زهرا شایان فر از یکشنبه 22 مرداد ماه در سالن اصلی تالار محراب به صحنه رفته و تنها تا پایان ماه جاری در این سالن به نمایش گذاشته می شود. در خلاصه داستان این اثر آمده است: شاید خیلی دورها ؛ فاصله ای از پس و پیش تاریخ ، شاید خیلی نزدیک ، افسانه ها را مردمانی ساخته اند که تلخ و شیرین روزگارشان را نقش آفرینان بازی سیاست و قدرت رقم زده اند. مردمانی که مانده اند و شاهدان همیشه تاریخ بوده اند از آغاز تا پایان. برج های خاموش داستان روز پایان است... . شهرام نیک‌کار، منیر چراغی، فرهاد شکرالله‌ زاده، فریبا بگلو، علیرضا رحیم‌ دل، سهند آدم‌ عارف، سمیرا صارمی، سیاوش قلعه‌ وردی، امیر شیخ‌ زاده، فائزه بهرامی، علی کاظم‌ لو و خورشید شایان فر بازیگرانی هستند که در این نمایش به ایفای نقش می پردازند. علاقمندان به تماشای این نمایش می توانند با پرداخت 20 هزار تومان بلیط آن را خریداری کنند.
  مطالب مرتبط

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

نمایش های تازه با اسانس آلودگی هوا 
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  نمایش های تازه با اسانس آلودگی هوا 

  ایران تئاتر: با وجود آلودگی هوای شهر تهران روز به روز به تعداد نمایش های پایتخت اضافه می شود. در هفته پیش رو نمایش های تازه ای همچون «تب سرد روی پیشانی داغ»، «لش زدایی»، «ده سال تنهایی» میزبان مخاطبان شده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در هفته اول دی ماه میهمان این تماشاخانه ها ...

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

استقبال از نمایش های پاییزی همچنان ادامه دارد
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  استقبال از نمایش های پاییزی همچنان ادامه دارد

  ایران تئاتر: اکثر نمایش های سالن های دولتی هفته پایانی اجراهای خود را سپری می کنند، اما با این وجود همچنان تئاتر در این سالن ها با استقبال کم نظیری از سوی مخاطبان همراه شده و احتمال تمدید اجرای نمایش ها دور از ذهن نیست. در متن پیش رو نمایش هایی که در هفته سوم آذر ماه میهمان این ...

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

وقتی حضور ستارگان فروش تئاتر را تضمین می کند!
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  وقتی حضور ستارگان فروش تئاتر را تضمین می کند!

  ایران تئاتر: در هفته پیش رو نمایش هایی همچون «الیور توئیست»،«در انتظار آدولف»، «گم و گور» با ستارگانی از دنیای سینما میزبان تئاتر دوستان در تماشاخانه های دولتی شده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در هفته اول آذر ماه میهمان این تماشاخانه ها هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

مولوی میزبان نمایش های منتخب تئاتر دانشگاهی
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  مولوی میزبان نمایش های منتخب تئاتر دانشگاهی

  ایران تئاتر: در هفته پیش رو سالن های دولتی تئاتر با نمایش های تازه ای میزبان مخاطبان شده است. در متن پیش رو می خواهیم نمایش هایی را که در هفته سوم آبان ماه میهمان سالن های دولتی تئاتر تهران هستند را به شما معرفی کنیم.

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

تئاتر شهر با ستاره های کلنل می درخشد
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  تئاتر شهر با ستاره های کلنل می درخشد

  ایران تئاتر: در هفته پیش رو سالن های دولتی تئاتر با نمایش های تازه ای میزبان مخاطبان شده است. در متن پیش رو می خواهیم نمایش هایی را که در هفته چهارم مهر ماه میهمان سالن های دولتی تئاتر تهران هستند را به شما معرفی کنیم.

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه سالن های دولتی تئاتر تهران

باران نمایش ها در اولین ماه پاییز
  گزارش ایران تئاتر از برنامه سالن های دولتی تئاتر تهران

  باران نمایش ها در اولین ماه پاییز

  ایران تئاتر: در هفته پیش رو سالن های دولتی با نمایش های تازه ای همچون «شوایک سرباز ساده دل»، «کلنل»، «بکت» فعالیت خود را آغاز می کنند. موفقیت کارگردانان این آثار در نمایش های قبلی سبب شده تا روزهای پررونقی را برای تئاتر پیش بینی کنیم. در متن پیش رو می خواهیم نمایش هایی را که در ...

  |

  برنامه سالن‌های تئاتر دولتی در هفته چهارم مردادماه

اغلب سالن‌های دولتی تهران، فصل جدید اجراهای خود را آغاز می‌کنند
  برنامه سالن‌های تئاتر دولتی در هفته چهارم مردادماه

  اغلب سالن‌های دولتی تهران، فصل جدید اجراهای خود را آغاز می‌کنند

  در هفته پیش‌رو تالارهای محراب، مولوی، استاد انتظامی خانه هنرمندان و ... میزبان نمایش‌های تازه‌ای می‌شوند. در این گزارش قصد داریم نمایش‌هایی که از روز شنبه؛ بیست‌وسوم لغایت جمعه بیست‌ونهم مردادماه در سالن‌های دولتی تئاتر تهران روی صحنه هستند را به شما معرفی کنیم.

  |

  نظرات کاربران