در حال بارگذاری ...
در گفتگو با کارگردان نمایش «راشومون» مطرح شد:

عشق ازلی ازدست‌رفته

رضا کوچک زاده نویسنده و کارگردان نمایش «راشومون» هدف خود از اجرای این اثر نمایشی در تالار قشقایی تئاتر شهر را نمایش یک عشق واقعی به مخاطب ایرانی از طریق یک داستان ژاپنی عنوان کرد.

به گزارش ایران تئاتر رضا کوچک زاده نویسنده و کارگردان نمایش «راشومون» که این روزها در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر به صحنه رفته درباره انگیزه‌ها و دغدغه‌های خود برای به صحنه بردن این نمایش توضیح داد: این نمایش برای من یک نوع از تجربه برای رسیدن به فرم و شکلی است که مفهوم آن برای تماشاگر عشق ازلی ازدست‌رفته‌ای است که این روزها از آن خیلی فاصله گرفتیم. چراکه این روزها ما با عشق‌های از پیش‌پاافتاده  و دستمالی‌شده‌ای روبه‌رو هستیم.
وی ادامه داد: من با توجه به این دغدغه‌ها و اتفاقاتی که در پیرامون زندگی آدم های جامعه امروزم می دیدم تمایل پیدا کردم تا بر اساس آن مساله و دغدغه ای که در جامعه امروز ما وجود دارد نمایشی را روی صحنه ببرم که این مفاهیم را در دل خود داشته باشد. مفاهیمی که در دل خود به موضوعاتی چون از خودگذشتگی و عشق واقعی را در یک شکل تقریبا متفاوت تئاتری به مخاطب نشان می دهد.
نویسنده و کارگردان نمایش «راشومون» افزود: این اثر نمایشی بازخوانی داستانی کوتاه از ریونوسوکه آکوتاگاواست که من تلاش کردم از قالب اثری که برگرفته از فرهنگ ژاپنی است کاری کنم که در شهر تهران قابل دیدن باشد. ما تلاش کردیم در این راستا با استفاده از ریشه های فرهنگی کشور ژاپن فضایی را نشان دهیم که برای من تجربه بسیار جدیدی است و امیدوارم مورد استقبال مخاطبان نیز مواجه شود.
نمایش «راشومون» به نویسندگی و کارگردانی رضا کوچک زاده و بازی نازنین احمدی و امیر محمدی هر روز ساعت 19 در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر به صحنه می رود.

 
مطالب مرتبط

نوشته‌ای بر اجرای راشومون

عصیان عشق و هستی در برابر شمشیر سامورایی
نوشته‌ای بر اجرای "راشومون"

عصیان عشق و هستی در برابر شمشیر سامورایی

ایران تئاتر – بهنام حبیبی: "موریتو" پسری جوان که دلباخته "که سا" دختری از اهالی روستایشان است، در پیروی از آیین سامورایی و در پی کسب درجات و مقامات بالای سامورایی، در رکاب سالار خود، به دوردست سفر می‌کند تا جنگاوری و شمشیرزنی بیاموزد. او پس از سه سال دوری از روستایش و پس از، از ...

|

نقد و بررسی نمایش «راشومون»  به کارگردانی رضا کوچک‌زاده

ماه گریان بی‌ اشک
نقد و بررسی نمایش «راشومون» به کارگردانی رضا کوچک‌زاده

ماه گریان بی‌ اشک

ایران تئاتر_اردشیر شیرخدایی: «راشومون»، نمایش عاشقانه‌ای است که بر خلاف طراحی صحنه خلاصه‌گو و موجزش، بیان پرگو و پرتکلفی دارد. زبانش فاخر و زیبا است اما در بسیاری از موارد صرفا توصیفی است تا نمایشی. مفاهیم و حس‌های متن کمتر در معرض درک دیداری و تخیل تماشاگر قرار می‌گیرد.

|

نگاهی به نمایش جهان انزوا،به کارگردانی رضا کوچک‌زاده

اثری به غایت ضدجنگ با ابعاد و ویرانی‌های واقعی
نگاهی به نمایش جهان انزوا،به کارگردانی رضا کوچک‌زاده

اثری به غایت ضدجنگ با ابعاد و ویرانی‌های واقعی

صهبا منیرزاد:جهان انزوا را باید اثری به غایت ضدجنگ دانست چرا که زشتی‌های جنگ را بی‌شمار می‌داند؛ هر چند که تمام این زشتی‌ها برای انسان امروز، قابل درک است، جنگ را باید با پوست و گوشت لمس کرد تا آن را فهمید.

|

نظرات کاربران