در حال بارگذاری ...
پاسداشت از یک عمر فعالیت هنری تاجبخش فناییان

جشنواره سراسری تئاتر سوره برگزیدگان خود را شناخت

مراسم اختتامیه بیست‌وپنجمین جشنواره‌ سراسری تئاتر سوره با معرفی برگزیدگان و پاسداشت از یک عمر فعالیت هنری تاجبخش فناییان و تجلیل از خانواده‌ شهید احمد مقدم در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد.

به گزارش ایران تئاتر آئین اختتامیه بیستوپنجمین جشنواره‌ سراسری تئاتر سوره با حضور مهدی شفیعی مدیرکل هنرهای نمایشی، ارمغان بهداروند مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی، رحمت امینی دبیر جشنواره،  محسن مومنی شریف مدیر حوزه هنری و ادای احترام به شهید مدافع حرم حسن حججی و تجلیل از خانواده‌ شهید احمد مقدم شامگاه جمعه 20 مردادماه در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد.

در آغاز این مراسم که اجرای آن را کوروش سلیمانی برعهده داشت و با حضور تعداد زیادی از چهره‌های شناخته شده تئاتر کشور برگزار شد، ابتدا کوروش زارعی با قرائت متنی به شهید مدافع حرم حسن حججی ادای احترام کرد. سپس از سه تن از عباس سروری مدیر حوزه هنری استان کرمانشاه، مهدی احمدی‌فر مدیر حوزه هنری استان اصفهان و وحید نمازی مدیر حوزه هنری استان خراسان به عنوان میزبانان جشنواره‌های مناطق تئاتر سوره تقدیر شد.

برگزاری پاسداشت از یک عمر فعالیت هنری تاجبخش فناییان استاد دانشگاه و هنرمند پیشکسوت تئاتر از دیگر برنامه های این مراسم بود.

در ادامه با حضور هیات داوران بخش خیابانی و صحنه‌ای برگزیدگان بیستوپنجمین جشنواره سراسری تئاتر سوره به شرح ذیل معرفی و از انها تقدیر شد:

 

برگزیدگان بخش خیابانی

الف: طراحی فضا و صحنه

کاندیداها

1- مسعود براهیمی برای نمایش «حکایت خنده دار خنده‌ای که نبود» از اصفهان

2- مجتبی خلیلی و امیر امینی برای نمایش «هفت پله تا آواز خورشید» از گیلان

3- حیدر ابراهیم خانی برای نمایش «سیاه وُردارو»  از لرستان

4- مالک آبسالان برای نمایش «مثبت در منفی» از تهران

5- علی چناری برای نمایش «گمشدگان» از کرمانشاه

تقدیر: لوح تقدیر طراحی فضا و صحنه و نیم سکه بهار آزادی اهدا شد به مالک آبسالان برای نمایش مثبت در منفی از تهران

برگزیده: دیپلم افتخار بهترین طراحی فضا و صحنه و یک سکه تمام بهارآزادی به صورت مشترک اهدا شد به  مجتبی خلیلی و امیر امینی برای نمایش هفت پله تا آواز خورشید از گیلان

 

ب: طراحی لباس

هیات داوران در این بخش هیچ یک از آثار را شایسته کسب مقام ندانستند. 

 

ج: بخش موسیقی

کاندیداها

1- احمد جعفری برای نمایش مثبت در منفی از تهران

2-ارسلان مهدوی برای نمایش شور سما  از مازندران

3-عبدالرضا غلامی برای نمایش گمشدگان از کرمانشاه

4-حسام شریعتمدار برای نمایش سیاه وُردارو از لرستان

 

تقدیر: لوح تقدیر این بخش و نیم سکه بهار آزادی اهدا شد به احمد جعفری برای نمایش مثبت در منفی از تهران

برگزیده: دیپلم افتخار بهترین موسیقی و یک سکه تمام بهارآزادی اهدا شد به  ارسلان مهدوی برای نمایش شور سما  از مازندران

 

د: بازیگری مرد

کاندیداها

1-مالک آبسالان برای نمایش مثبت در منفی از تهران

2-مصطفی کولیوندی برای نمایش صد در صد خارجی  از ایلام

3-مختار محمدی برای نمایش ردپایی در آسمان  از کردستان

4-محمد صمدیان برای نمایش مجلس نامه امیرکبیر از مرکزی

5-پژمان شاه وردی برای نمایش سیاه وٌردارو از لرستان

6-امین رکنی برای نمایش شورسما از مازندران

7-مهدی دریایی برای نمایش مجلس نامه امیرکبیر از مرکزی

 

تقدیر: لوح تقدیر بازیگری مرد و نیم سکه بهار آزادی اهدا شد به مختار محمدی برای نمایش ردپایی در آسمان  از کردستان

برگزیده: تندیس جشنواره و دیپلم افتخار بازیگری مرد و یک  و نیم سکه بهارآزادی اهدا شد به مصطفی کولیوندی برای نمایش صد در صد خارجی  از ایلام

 

ه: بازیگری زن

کاندیداها

1-دلارام ترکی برای نمایش حکایت خنده دار خنده ای که نبود از اصفهان

2-نازیلا امینی برای نمایش شانس منو نگاه کن از کردستان

3-سمیه مهری برای نمایش گمشدگان  از کرمانشاه

4-مارال ایزدبخش برای نمایش مثبت در منفی از تهران

5-مهتاب زند برای نمایش سیاه وٌردارو از لرستان

6-سارا قنبری برای نمایش گمشدگان  از کرمانشاه

 

تقدیر: لوح تقدیر بازیگری زن و نیم سکه بهارآزادی به طور مجزا اهدا شد به خانم‌ها مارال ایزدبخش برای نمایش مثبت در منفی از تهران و دلارام ترکی برای نمایش حکایت خنده دار خنده ای که نبود از اصفهان

برگزیده: تندیس جشنواره و دیپلم افتخار بازیگری زن و یک  و نیم سکه بهارآزادی اهدا شد به مهتاب زند برای نمایش سیاه وٌردارو از لرستان

 

و: طرح و ایده

کاندیداها

1-آرش منصوری برای نمایش گمشدگان  از کرمانشاه

2-مالک آبسالان برای نمایش مثبت در منفی از تهران

3-میثم سرآبادانی برای نمایش فرکانس از مرکزی

4-پژمان شاه وردی برای نمایش سیاه وُردارو  از لرستان

5-سعید خیراللهی برای نمایش صد در صد خارجی  از ایلام

 

تقدیر: لوح تقدیر طرح و ایده و نیم سکه بهارآزادی اهدا شد به آرش منصوری برای نمایش گمشدگان  از کرمانشاه

برگزیده: تندیس جشنواره و دیپلم افتخار طرح و ایده و یک  و نیم سکه بهارآزادی اهدا شد به سعید خیراللهی برای نمایش صد در صد خارجی  از ایلام

 

برگزیدگان بخش صحنه‌ای

الف: طراحی گریم

برگزیده: دیپلم افتخار بهترین طراحی گریم و یک سکه تمام بهارآزادی اهدا شد به رضا فلاحیان برای نمایش تراژدی پارک اتابک از آذربایجان شرقی

 

ب: طراحی مواد تبلیغی

کاندیداها

1-عمادالدین رجبلو برای نمایش دشمن خدا  از گلستان

2-الهه نعمتی برای نمایش تراژدی پارک اتابک از آذربایجان شرقی

3-محسن احمدی برای نمایش قصه ظهر جمعه از یزد

 

برگزیده: دیپلم افتخار بهترین طراحی مواد تبلیغی و یک سکه تمام بهارآزادی اهدا شد به الهه نعمتی برای نمایش تراژدی پارک اتابک از آذربایجان شرقی

 

ج: طراحی لباس

کاندیداها

1-سارا یزدانی برای نمایش سرخ او از مازندران

2-رضا فلاحیان برای نمایش تراژدی پارک اتابک از آذربایجان شرقی

3-الهام صحت برای نمایش زنان بالکان  از تهران

4-سهیلا عسکری برای  نمایش قصه ظهر جمعه از یزد

5-سید امیرحسین جان نثار برای نمایش خنکای ختم خاطره  از خراسان شمالی

 

تقدیر: لوح تقدیر طراحی لباس و نیم سکه بهار آزادی اهدا شد به سهیلا عسکری  برای نمایش قصه ظهر جمعه از یزد

برگزیده: دیپلم افتخار بهترین طراحی لباس و یک سکه تمام بهارآزادی اهدا شد به رضا فلاحیان برای نمایش تراژدی پارک اتابک از آذربایجان شرقی

 

د: طراحی صحنه

کاندیداها

1-مهرنوش مردیها برای نمایش پیرمرد، بقچه، دوچرخه  از اصفهان

2-حسام افروز برای نمایش قصه ظهر جمعه  از یزد

3-علی فتوحی برای نمایش تراژدی پارک اتابک از آذربایجان شرقی

4-مرتضی نجفی برای نمایش از پشت روزنه ها از قزوین

5-حسن سبحانی مینابی برای نمایش چادری برای نجیمه از هرمزگان

 

تقدیر: لوح تقدیر طراحی صحنه و ربع سکه بهار آزادی به طور مجزا اهدا شد به حسام افروز  برای نمایش قصه ظهر جمعه  از یزد و علی فتوحی برای نمایش تراژدی پارک اتابک از آذربایجان شرقی

برگزیده: دیپلم افتخار بهترین طراحی صحنه و یک سکه تمام بهارآزادی اهدا شد به مرتضی نجفی برای نمایش از پشت روزنه ها از قزوین

 

ه: بخش موسیقی

هیات داوران بیست و پنجمین جشنواره سراسری تئاتر سوره ضمن قدردانی از حضور فعال و موثر تمامی گروه های موسیقی سنتی و آئینی حاضر در جشنواره کاندیداها را به شرح زیر اعلام می دارد:

کاندیداها

1-ایلیا صادقیان برای نمایش من آنجا نیستم از تهران

2-عیسی پوراسماعیل قره خانلو برای نمایش تراژدی پارک اتابک از آذربایجان شرقی

3-علی سینا رضانیا برای نمایش مثل پروانه از تهران

4-علیرضا محرابی برای نمایش از پشت روزنه ها از قزوین

5-حسین اصیلی برای نمایش چادری برای نجیمه از هرمزگان

 

تقدیر: لوح تقدیر موسیقی و جایزه نقدی اهدا شد به ایلیا صادقیان برای نمایش من آنجا نیستم از تهران

رتبه سوم: لوح تقدیر رتبه سوم موسیقی و نیم سکه بهارآزادی اهدا شد به علیرضا محرابی برای نمایش از پشت روزنه ها از قزوین

رتبه دوم: لوح تقدیر رتبه دوم موسیقی و یک سکه تمام بهارآزادی اهدا شد به عیسی پوراسماعیل قره خانلو برای نمایش تراژدی پارک اتابک از آذربایجان شرقی

رتبه اول: تندیس جشنواره و دیپلم افتخار بهترین موسیقی و یک و نیم سکه بهارآزادی اهدا شد به علی سینا رضانیا برای نمایش مثل پروانه از تهران

 

و: بازیگری نوجوان

هیات داوران در این بخش از بازیگران نوجوان زیر بدون اولویت تقدیر به عمل می آورد:

تقدیر: لوح تقدیر بازیگری نوجوان و ربع سکه بهار آزادی به طور مجزا اهدا شد به

 نیروانا هزار جریبی برای نمایش سرخ او از مازندران

آرمان آزادگر برای نمایش تراژدی پارک اتابک از آذربایجان شرقی

مارال سینه سپهر  و ملیکا البرزی برای نمایش دشمن خدا از گلستان

 

ز: بازیگری مرد

هیات داوران با اهدای لوح سپاس و یک سکه تمام بهارآزادی حضور ارزشمند و تاثیرگذار کرامت رودساز را به عنوان بازیگر در این دوره از جشنواره ارج نهاد.

کاندیداها

1-ابراهیم عباسعلی زاده برای نمایش تراژدی پارک اتابک از آذربایجان شرقی

2-علی جاور برای نمایش قصه ظهر جمعه از یزد

3-اسحاق فرنود برای نمایش خنکای ختم خاطره از خراسان شمالی

4-مهدی رسائلی برای نمایش بینایی از گیلان

5-سعید صادقی برای نمایش اتاق 1216 از خراسان رضوی

6-حسن ذاکری برای نمایش چادری برای نجیمه از هرمزگان

7-جعفر قاسمی برای نمایش چادری برای نجیمه از هرمزگان

8-رسول هنرمند برای نمایش بی در زمان از اصفهان

 

تقدیر: لوح تقدیر بازیگری مرد و ربع سکه بهارآزادی به طور مجزا اهدا شد به رسول هنرمند برای نمایش بی در زمان از اصفهان و سعید صادقی برای نمایش اتاق 1216 از خراسان رضوی

رتبه سوم: لوح تقدیر رتبه سوم بازیگری مرد و یک سکه تمام بهارآزادی به طور مجزا اهدا شد به حسن ذاکری و جعفر قاسمی برای نمایش چادری برای نجیمه از هرمزگان

رتبه دوم: لوح تقدیر رتبه دوم بازیگری مرد و دو سکه تمام بهارآزادی اهدا شد به ابراهیم عباسعلی زاده برای نمایش تراژدی پارک اتابک از آذربایجان شرقی

رتبه اول: تندیس جشنواره و دیپلم افتخار بهترین بازیگری مرد و سه سکه تمام بهارآزادی اهدا شد به مهدی رسائلی برای نمایش بینایی از گیلان

 

 ح: بازیگری زن

کاندیداها

1- اخترالسادات اولیایی برای نمایش «قصه ظهر جمعه» از یزد

2-نسیم کاظمی برای نمایش «قصه ظهر جمعه» از یزد

3-زهرا صالحی برای نمایش «خنکای ختم خاطره» از خراسان شمالی

4-آزاده کرم بخش برای نمایش از «پشت روزنه ها» از قزوین

5-زینب مشعلدار برای نمایش «اتاق 1216» از خراسان رضوی

6-طاهره آزادی برای نمایش «چادری برای نجیمه» از هرمزگان

7-پناه باقریان برای نمایش «نذار این خواب تعبیر بشه» از تهران

8-پریا بارانی برای نمایش «آوازه های دیوار بی در» از تهران

9-سارا یزدانی برای نمایش «سرخ او» از مازندران

 

تقدیر: لوح تقدیر بازیگری زن و ربع سکه بهار آزادی به طور مجزا اهدا شد به سارا یزدانی برای نمایش سرخ او از مازندران و نسیم کاظمی برای نمایش قصه ظهر جمعه از یزد

رتبه سوم: لوح تقدیر رتبه سوم بازیگری زن و یک سکه تمام بهارآزادی اهدا شد به پناه باقریان برای نمایش نذار این خواب تعبیر بشه از تهران

رتبه دوم: لوح تقدیر رتبه دوم بازیگری زن و دو سکه تمام بهارآزادی اهدا شد به آزاده کرم‌بخش برای نمایش از پشت روزنه ها از قزوین

رتبه اول: تندیس جشنواره و دیپلم افتخار بهترین بازیگری زن و سه سکه تمام بهارآزادی اهدا شد به زینب مشعلدار برای نمایش اتاق 1216 از خراسان رضوی

 

ط: نمایشنامه‌نویسی

هیات داوران با اهدای لوح سپاس و یک سکه تمام بهار آزادی حضور ارزشمند و تاثیرگذار هادی حوری را به عنوان نمایشنامه نویس در این دوره از جشنواره ارج نهاد.

کاندیداها

1-سید مرتضی هاشم پور برای نمایش تراژدی پارک اتابک از آذربایجان شرقی

2-مجید کاظم زاده مژدهی برای نمایش بینایی از گیلان

3-حسن ذاکری برای نمایش چادری برای نجیمه از هرمزگان

4-شهروز آقایی پور برای نمایش جنگل از تهران

5-حمیده وحیدی برای نمایش از پشت روزنه ها از قزوین

6-سید علی موسویان برای نمایش مثل پروانه از تهران

7-کیوان صباغ برای نمایش اتاق 1216 از خراسان رضوی

8-محمدرضا عطایی فر برای نمایش مصیبت از تهران

 

رتبه سوم: لوح تقدیر رتبه سوم نمایشنامه نویسی و یک سکه تمام بهارآزادی به طور مجزا اهدا  شد به سید مرتضی هاشم پور برای نمایش تراژدی پارک اتابک از آذربایجان شرقی و حمیده وحیدی برای نمایش از پشت روزنه ها از قزوین

رتبه دوم: لوح تقدیر رتبه دوم نمایشنامه نویسی و دو سکه تمام بهارآزادی اهدا شد به مجید کاظم زاده مژدهی برای نمایش بینایی از گیلان

رتبه اول: تندیس جشنواره و دیپلم افتخار بهترین نمایشنامه نویسی و سه سکه تمام بهارآزادی اهدا شد به کیوان صباغ برای نمایش اتاق 1216 از خراسان رضوی

 

ز: کارگردانی بخش خیابانی

کاندیداها

1-مسعود براهیمی برای نمایش حکایت خنده دار خنده ای که نبود از اصفهان

2-ارسلان مهدوی برای نمایش شورسما  از مازندران

3-پژمان شاهوردی برای نمایش سیاه وُردارو  از لرستان

4-سعید خیراللهی برای نمایش صد در صد خارجی  از ایلام

5-آرزو علیپور برای نمایش هفت پله تا آواز خورشید از گیلان

 

تقدیر: لوح تقدیر کارگردانی و نیم سکه بهار آزادی اهدا شد به آرزو علیپور برای نمایش هفت پله تا آواز خورشید از گیلان

برگزیده: تندیس جشنواره و دیپلم افتخار کارگردانی و دو سکه تمام بهارآزادی اهدا شد به پژمان شاهوردی برای نمایش سیاه وُردارو  از لرستان

 

ی: کارگردانی بخش صحنه ای

کاندیداها

1-حسام افروز برای نمایش قصه ظهر جمعه از یزد

2-کیوان صباغ برای نمایش اتاق 1216 از خراسان رضوی

3-مرتضی نجفی برای نمایش از پشت روزنه ها از قزوین

4-سیروس مصطفی برای نمایش تراژدی پارک اتابک  از آذربایجان شرقی

5-حسن سبحانی مینابی برای نمایش چادری برای نجیمه از هرمزگان

6-احسان جانمی برای نمایش بی در زمان از اصفهان

7-عمادالدین رجبلو برای نمایش دشمن خدا از گلستان

8-پیمان کریمی برای نمایش پیرمرد، بقچه، دوچرخه از اصفهان

 

رتبه سوم: لوح تقدیر رتبه سوم کارگردانی و یک سکه تمام بهارآزادی اهدا  شد به عمادالدین رجبلو برای نمایش دشمن خدا از گلستان

رتبه دوم: لوح تقدیر رتبه دوم کارگردانی و دو سکه تمام بهارآزادی اهدا شد به حسن سبحانی مینابی برای نمایش چادری برای نجیمه از هرمزگان

رتبه اول: تندیس جشنواره و دیپلم افتخار بهترین کارگردانی و سه سکه تمام بهارآزادی اهدا شد به حسام افروز برای نمایش قصه ظهر جمعه از یزد

 

تقدیر ویژه:

لوح تقدیر و نیم سکه بهارآزادی به صورت مجزا اهدا شد به نمایش‌های مجلس نامه امیرکبیر از مرکزی و شور سما از مازندران

 

فاضل نظری، امیر نصیر بیگی، مجید مصلحی، علیرضا معین‌بخش، شهرام کرمی، حسین مسافر آستانه، جهانبخش سلطانی، محمود فرهنگ، ارمغان بهداروند، ایوب آقاخانی، حسین ‌فدایی‌حسین، سامان خلیلیان، اردلان شجاع کاوه، سیروس همتی، حسن وارسته، اعظم بروجردی، جهانبخش سلطانی، پیمان شریعتی، کریم اکبری مبارکه، یدالله وفاداری، علی‌اصغر راسخ‌راد و... از جمله چهره های شناخته شده حاضر در این مراسم بودند.




مطالب مرتبط

نظرات کاربران