در حال بارگذاری ...
 • با حضور مسئولان استانی

  رونمایی از پوستر هشتمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان

  پوستر هشتمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان با حضور جمعی از مسئولان در این شهرستان رونمایی شد.

  به گزارش ایران تئاتر عصر روز گذشته 21 مردادماه با حضور مسئولان محلی و در نشست با خبرنگاران و اصحاب رسانه استان گیلان پوستر هشتمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان رونمایی شد.

  «حفظ ریشههای فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی»، «ارتقای سطح دانش شهروندی، بهبود زندگی شهری» و «استحکام پیوند شهروندی، مشارکت در ساختن شهر سالم و پاک» از اهداف برگزاری هشتمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان است.

  این جشنواره ملی در دو مرحله تدوین شده که در مرحله نخست ٣١٠ طرح و ایده از ٢٥ استان به دبیرخانه جشنواره ارسال و ٧٥ طرح در این مرحله پذیرفته شد؛ پس از ارزیابی داوران در نهایت، ۱۵ نمایش برای اجرا در بخش مسابقه و ۵ نمایش در بخش کودک پذیرفته شد.

  گفتنی است، موضوعات شهروند، شعار سال، آسیبهای اجتماعی، ترویج کتاب و کتابخوانی از موارد مورد توجه هشتمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان است.

  هشتمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر لاهیجان و با مشارکت اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از ٢٥ لغایت ٢٨ مردادماه جاری در لاهیجان برگزار خواهد شد.
  مطالب مرتبط

  گفتگوی ایران تئاتر با سه تن از کارگردانان حاضر در هشتمین جشنواره تئاتر خیابانی لاهیجان

تئاتر خیابانی؛ سهل‌الوصول و تاثیرگذار
  گفتگوی ایران تئاتر با سه تن از کارگردانان حاضر در هشتمین جشنواره تئاتر خیابانی لاهیجان

  تئاتر خیابانی؛ سهل‌الوصول و تاثیرگذار

  جشنواره تئاتر خیابانی لاهیجان از آندست جشنواره‌هایی‌ست که با آنکه تنها هشت دوره از برگزاری آن می‌گذرد اما توانسته به خوبی خود را دل هنرمندان تئاتر خیابانی باز کند.

  |

  نظرات کاربران