در حال بارگذاری ...
 • حمایت انجمن هنرهای نمایشی استان تهران

  تاریخچه تئاتر شهرستان های استان تهران کتاب می‌شود

  تالیف کتاب تاریخچه تئاتر شهرستان های استان تهران به کوشش امیر حسین شفیعی و مونا نصرتی حسینی با حمایت انجمن هنرهای نمایشی استان تهران آغاز شد.

  به گزارش ایران تئاتر، در این کتاب به تاریخچه تئاتر پانزده شهرستان استان تهران از جمله : شهریار، اسلامشهر، بهارستان، ملارد، پاکدشت، ری، قدس ، رباط کریم، ورامین، پیشوا ، قرچک ، پردیس ، دماوند، شمیرانات و فیروزکوه از گذشته تا کنون پرداخته می‌شود. زمان تقریبی برای تکمیل پژوهش ابتدای شهریور ماه 1396 الی پایان اسفند ماه 1396 در نظر گرفته شده است.

  روش های تحقیق به صورت مصاحبه های حضوری و غیر حضوری، تحقیقات میدانی، بررسی مستندات موجود و   شخصی هنرمندان فبررسی نقدها و خبرهای موجود در نشریات (از گذشته تا کنون) و غیره... است.

  رئوس مطالب این مجموعه معرفی هنرمندان، شکل گیری نمایش در هر شهرستان، تاثیر انقلاب در تئاتر هر منطقه ،معرفی مسئولین انجمن هر شهرستان و دستاوردهای آنها ، کتابشناسی، معرفی گروهها و کارنامه هنری آنها و غیره ... پرداخته می شود. هنرمندان شهرستان های استان تهران می توانند عکس‌های قدیمی ، پوستر ،بروشور و اطلاعات فعالیت های شهر خود را در اختیار مولفان این کتاب قرار دهند. علاقه مندان جهت همکاری و راسال مطالب می توانند به دفتر انجمن هنرهای نمایشی استان واقع در تالار محراب مراجعه نمایند.




  مطالب مرتبط

  در همایش تئاتر خیابانی جزیره‌ی خارک

امیرحسین شفیعی کارگاه آموزشی از ایده تا کارگردانی را برگزار می‌کند
  در همایش تئاتر خیابانی جزیره‌ی خارک

  امیرحسین شفیعی کارگاه آموزشی "از ایده تا کارگردانی" را برگزار می‌کند

  همایش تئاتر خیابانی جزیره‌ی خارک به همت شهرداری جزیره، با تاکید بر موضوعات دینی و دفاع مقدس از 25 تا 27 آبان‌ماه در پارک ساحلی جزیره‌ی خارک برگزار می‌شود و امیرحسین شفیعی کارگاه آموزشی "از ایده تا کارگردانی" را برگزار می‌کند.

  |

  با حمایت انجمن هنرهای نمایشی استان تهران

مریم کاظمی «رویای شب تابستان» را اجرا می کند
  با حمایت انجمن هنرهای نمایشی استان تهران

  مریم کاظمی «رویای شب تابستان» را اجرا می کند

  مریم کاظمی که این روزها کارگاه آموزشی در جنوب شرق استان تهران برپا کرده قرار است، نمایش «رویای شب تابستان» را به عنوان خروجی این دوره آموزشی در تابستان ۱۳۹۷ در شهرستان ورامین و تهران روی صحنه ببرد.

  |

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران

همه امور اجرایی تئاتر را به انجمن هنرهای نمایشی استان واگذار کردیم
  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران

  همه امور اجرایی تئاتر را به انجمن هنرهای نمایشی استان واگذار کردیم

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران معتقد است که هرچه کارهای تخصصی و اجرایی، به انجمن‌هایی که اهل فن هستند و دغدغه و تخصص لازم دارند واگذار شود، کارها بهتر پیش می‌رود.

  |

  نظرات کاربران