در حال بارگذاری ...
 • آیین اختتامیه یازدهمین جشنواره تئاترپاکدشت(ویژه شرق استان تهران) برگزار شد

  سعید داخ:تئاتر صرفا اجرا و تولید نیست ، مطالعه و پژوهش بخشی جدی در امر نمایش است

  آئین اختتامیه یازدهمین جشنواره تئاتر پاکدشت ویژه شرق استان تهران دیروز ششم شهریور ماه باحضور فرماندار شهرستان پاکدشت دکتر صادقی ، محمد حسین اسماعیلی معاونت سینمایی کل استان تهران امیرحسین شفیعی رییس انجمن هنرهای نمایشی استان تهران محمود محسن وند رییس اداره ارشاد پاکدشت مولایی معاونت فرهنگی هنری شهرستان پاکدشت اعضای شورای اسلامی شهرستان شریف آباد سعید داخ بازیگران پیشکسوت تئاتر و سینما غلامحسین عباسی و استاد عزت اله قمی برگزار شد.

  به گزارش ایران تئاتر، حمید محسن وند  رئیس اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پاکدشت ضمن خیر مقدم  به میهمانان و تشکر از پرسنل اداره متبوع و دست اندرکارن و حامیان جشنواره از حمایت های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و انجمن هنرهای نمایشی استان تهران تقدیر کرد. سپس  علیرضا رحیم دل دبیرجشنواره یازدهم تئاتر شرق استان تهران به ارائه‌ی گزارش خود در خصوص نحوه ی برگزاری جشنواره پرداخت.

  همچنین در ادامه دکتر علی صادقی فرماندار این شهرستان با بیان مطالبی در خصوص هنر از برگزاری این جشنواره با شکوه و زحمات دست اندرکارانش قدردانی کرد. سپس محمد اسماعیلی معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران شهرستان پاکدشت را میزبانی شایسته و دارای پتانسیل فرهنگی هنری بسیار قوی دانست و اظهار داشت: اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پاکدشت در حال حاضر فعال ترین اداره در سطح استان است و دارا بودن نیروی انسانی کارآمد و برقراری تعامل موثر بین مسئولان ،هنرمندان این منطقه از استان را گواه این مدعا بیان کرد.

  در ادامه سعید  داخ نماینده ی هیات داروان یازدهمین جشنواره ی تئاتر شرق استان تهران ضمن تقدیر از میزبانی خوب شهرستان پاکدشت به وجود استعداد های هنری بسیار در پاکدشت اشاره کرد .وی سپس به اختصار مطالبی را از زبان داوران جشنواره برای مخاطبان قرائت کرد که عبارت بودند از:مخاطب شناسی و توجه جدی هنرمندان به نیازها و سلیقه ی مخاطب و ارتقاء این سلیقه،شناخت همه جانبه و عالمانه به مساله ی نمایش و پرهیز از سطحی نگری،پرهیز از کلیشه ها و کپی کاری و پرداختن صادقانه و امر خلاقیت، ارتقاء سطح دانش تئاتری با مطالعه بروز نمایشنامه ها و نظریه های تئاتری ،جذاب بودن و پرداختن ماهرانه به ریزه کاری ها و جزئیات با تمرین کافی و وافی، وی در پایان افزود: تئاتر صرفا اجرا  و تولید نیست و مطالعه و پژوهش بخشی جدی در امر نمایش است.

  گفتنی است در این جشنواره از روسای سابق انجمن هنرهای نمایشی شهرستان پاکدشت ، تقدیر بعمل آمد و همچنین با پخش نماآهنگی  ویژه ی هنرمند فقید میسان عرب  یاد و خاطره ی  بانوی انجمن هنرهای نمایشی شهرستان پاکدشت  زنده و گرامی داشته شد. همچنین از اکبر شجاعی مسئول فنی تالارهای هنری استان تهران تقدیر بعمل آمد و نیز یادآور می شود  مجید محبوبی بعنوان عکاس در پوشش خبریی و گزارش تصویر  یاری رسان انجمن هنرهای نمایشی و این اداره  بود.

  بنا بر این گزارش هیات داوران این جشنواره آراء خود را در خصوص نفرات برتر به شرح ذیل اعلام داشت که جوایزی نفیس همراه با لوح یادبود به ایشان تقدیم شد:

  نفر اول بازیگری مرد؛ محمد حسین ستوده ی فلاح برای بازی در نمایش «شانس تنها یکبار در خانه ی هر کسی را می زند»از شهرستان پاکدشت. نفر دوم بازیگری مرد به طور مشترک: رضا محمدیان برای نمایش «توفیق اجباری »از شهرستان پیشوا ،حسین اسدی برای بازی در نمایش «خواب در فنجان خالی» از شهرستان دماوند

  نفر سوم بازیگری مرد: به طور مشترک به مسعود احمدی برای بازی در نمایش «در پهنه ی دریا» ازشهرستان پاکدشت و رضا نجاری برای بازی در نمایش«توفیق اجباری» از شهرستان پیشوا

  نفر اول بازیگری زن: ساره کیا برای نمایش «توفیق اجباری»از شهرستان پیشوا. نفرات دوم به طور مشترک: فاطمه بهروزی برای نمایش «ناز کنیز» از شهرستان قرچک و مریم مهریان برای نمایش «خواب در فنجان خالی» از شهرستان دماوند . نفرات سوم بازیگری زن به طور مشترک : نرگس کیومرثی برای بازی در نمایش «خواب در فنجان خالی» از شهرستان دماوند و آرزو رستمی برای بازی در نمایش «ناز کنیز» از شهرستان قرچک

  جایزه ی نمایشنامه نویسی :احسان رحیمدل برای نویسندگی نمایش «شانس تنها یکبار در خانه ی هر کسی را می زند» از شهرستان پاکدشت

  جایزه ی طراحی صحنه :سید محمد فرجامی برای طراحی صحنه نمایش «شانس تنها یکبار در خانه ی هر کسی را می زند» از شهرستان پاکدشت

  جایزه بخش طراحی لباس: عباس ایمانی طراح لباس نمایش « خواب در فنجان خالی » از شهرستان دماوند

  نفر دوم کارگردانی : احسان رحیم دل کارگردان نمایش «شانس تنها یکبار در خانه ی هر کسی را میزند».

  نفر سوم کارگردانی: عباس ایمانی کارگردان نمایش «خواب در فنجان خالی»از شهرستان دماوند

  شایان به ذکر است هیات داوران جشنواره در بخشهای اول کارگردانی،طراحی صحنه،گریم ،موسیقی،و آفیش بروشور کسی را شایسته دریافت جایزه ندانست.در پایان مراسم شرکت کنندگان و مهمانان در ضیافت شام به میزبانی انجمن هنرهای نمایشی استان تهران شرکت کردند.

  هئیت داوران یازدهمین جشنواره تئاترپاکدشت(ویژه شرق استان تهران)، نادر برهانی مرند، کوروش نریمانی و سعید داخ.

  یازدهمین جشنواره تئاترپاکدشت(ویژه شرق استان تهران) به همت انجمن هنرهای نمایشی استان پاکدشت و همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پاکدشت و حمایت انجمن هنرهای نمایشی استان تهران از  1 تا 6 شهریورماه سال جاری در شهرستان پاکدشت به دبیری علیرضا رحمیدل برگزار شد.
  مطالب مرتبط

  سیصدو شصت و پنج روز تا بازیگری

  سیصدو شصت و پنج روز تا بازیگری

  هیئت رئیسه جدید انجمن هنرهای نمایشی استان تهران از اولین پروژه آموزشی خود با نام سیصدو شصت و پنج روز تا بازیگری رونمایی کرد.در این طرح که به همت انجمن هنرهای نمایشی استان تهران و مجموعه تئاتر محراب برگزار خواهد شد.

  |

  حمید نیلی در برنامه «شب تئاتر» عنوان کرد:

نیروی محرکه تئاتر کشور در تئاتر استان‌ها است
  حمید نیلی در برنامه «شب تئاتر» عنوان کرد:

  نیروی محرکه تئاتر کشور در تئاتر استان‌ها است

  در مجله تصویری شب تئاتر حمید نیلی مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی و محمود رضا رحیمی مدیر کارگاه‌های همایش برگزیدگان تئاتر استان‌ها و پیام دهکردی کارگردان تئاتر و مجری برنامه تلویزیونی شب تئاتر به بررسی تئاتر استان‌ها پرداختند.

  |

  نظرات کاربران