در حال بارگذاری ...
 • محمود مصباح خبرداد

  جشنواره تئاتر استان همدان با میزبانی نهاوند آغاز شد

  بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان همدان دقایقی پیش در تالار اندیشه شهرستان نهاوند آغاز به کارکرد.

  به گزارش ایران تئاتر، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نهاوند در این خصوص اظهار کرد: امسال نهاوند برای پنجمین دوره افتخار میزبانی بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان همدان را دارد.
  محمود مصباح گفت: ۲۱ اثر برای شرکت در بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان همدان اعلام آمادگی کردند که هیئت‌داوران بعد از بررسی و بازبینی ۹ اثر را در بخش مسابقه، سه اثر را در بخش نمایش خیابانی و یک اثر را در بخش جنبی برای شرکت در این جشنواره پذیرفت.
  مصباح عنوان کرد: در جشنواره بیست و نهم ۵ گروه نمایشی از همدان، ۲ گروه نمایشی از ملایر، ۲ گروه نمایشی از نهاوند، یک گروه نمایشی از بهار، یک گروه نمایشی از رزن، یک گروه نمایشی از اسدآباد و یک گروه نمایشی از تویسرکان حضور دارند.
  وی از دعوت ۱۴۲ نفر میهمان برای حضور در جشنواره ۲۹ تئاتر استان خبر داد و گفت: ۳۰ نفر از این میهمانان خانم و ۳ نفر هم به عنوان داور از مرکز نمایش هنرهای نمایشی وزارت ارشاد هستند.
  رئیس اداره ارشاد نهاوند با تأکید بر اینکه جشنواره استانی به صورت رقابتی برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: حداکثر دو نمایش صحنه‌ای منتخب این جشنواره به دبیرخانه سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی می‌شود.
  وی افزود: در راستای هماهنگی و برنامه‌ریزی به منظور برگزاری هرچه بهتر و باشکوه‌تر این جشنواره در شهرستان کمیته‌های ۱۰ گانه از جمله کمیته تبلیغات و اطلاع‌رسانی، مالی و پشتیبانی، هنری و حراست در این اداره تشکیل و اقدامات و برنامه‌ها در حال پیگیری است.
  وی آثار راه‌یافته به بخش رقابتی بیست و نهمین جشنواره تئاتراستان همدان را اعلام کرد و گفت: نمایش «آکبث» به کارگردانی روح‌الله صالحی از همدان، نمایش «روبان‌های مشکی را از گوشه قاب‌عکس‌ها بردار» به کارگردانی مهدی شادمانی‌روشن از همدان، نمایش «اعترافاتی درباره زنان» به نویسندگی کارگردانی مزدک مهیمنی از همدان، نمایش «چند برش از مغز یک نویسنده مرده» به کارگردانی رضا باغبان از ملایر، نمایش «نقش پیچک در چشم‌انداز ایوان» به کارگردانی مهدی روزبهانی از ملایر، نمایش «مجلس شاه کشی به درخواست عکاس باشی» به کارگردانی اتابک مهراد از نهاوند، نمایش «دریازدگی» به کارگردانی کیان مرادی و مسعود رضی از نهاوند، نمایش «آیین دایره زدایی از یک در کج مانده قفقاز» به کارگردانی سجاد طهماسبی از تویسرکان و نمایش «برف زمین را گرم می‌کند» به کارگردانی محمود غفاری از بهار از جمله این آثار است.
  مصباح یادآور شد: نمایش «خنکای ختم خاطره» به کارگردانی پریسا عزت‌یار از اسدآباد در بخش جنبی، نمایش «آش باران» به کارگردانی مهرداد کاووسی‌حسینی از همدان، نمایش «۱۷۵» به کارگردانی مهدی کوثری‌یگانه از همدان و نمایش «تنفس» به کارگردانی مجید قدیمی از رزن در بیست و نهمین جشنواره استان همدان به میزبانی نهاوند حضور دارند.
  رامتین خداپناهی، عطااله کوپال، علی ایزدی، داوران این دوره جشنواره هستند وحسین صفی هم مسئولیت برگزاری جلسات نقد و بررسی این جشنواره را بر عهده دارد.
  بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان همدان از ٢٠ تا ٢٣ در تالار اندیشه، مجتمع فرهنگی و هنری امام خمینی شهرستان نهاوند برگزار می شو

   
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران