در حال بارگذاری ...
 • با بازی وحید رهبانی

  «بازی یالتا» در تورنتو به روی صحنه می رود

  نمایش «بازی یالتا» به کارگردانی لوون هفتوان  در تورنتو به روی صحنه خواهد رفت.

  به گزارش ایران تئاتر ، لوون هفتوان نمایش  «بازی یالتا» نوشته برایان فریل نویسنده شناخته‌شده ایرلندی را با بازی وحید رهبانی در تورنتو به روی صحنه می‌برد. متن این نمایش وام گرفته از داستان «بانو و سگ ملوس» از نویسنده نامی روسیه، آنتوان چخوف است.

  لوون هفتوان، بازیگر فیلم‌های پرویز، لرزاننده چربی، دراکولا، کوپال، یک دزدی عاشقانه و... این روزها در تورنتو به سر می‌برد و مشغول کارگردانی نمایش «بازی یالتا» به زبان فارسی و با بازی وحید رهبانی، هلیا ایمانی و خشایار باورصاد است.

  هفتوان نمایش «بازی یال تا» را پیش‌ازاین در کانادا به زبان انگلیسی و در فضای باز محله «دیستیلری» تورنتو اجرا کرده بود که در حین اجرا تماشاگران به دنبال بازیگران در کوچه، خیابان و کافه‌های قدیمی شهر در حال حرکت بودند. او همچنین این نمایش را سال گذشته در بهار و زمستان 1395 در تهران به روی صحنه برده است.

  این بازیگر و کارگردان نام‌آشنای ایرانی، فوق‌لیسانس خود را در رشته کارگردانی تئاتر از آکادمی هنرهای نمایشی روسیه دریافت کرد. در سال ۱۳۷۴ به کانادا مهاجرت کرد و با تأسیس کمپانی تولیدات هنری «له­مز» و گروه تئاتری”ریرا” در شهر تورنتو تا به امروز نمایشنامه‌های متعددی را کارگردانی و اجرا کرده که ازجمله آن‌ها می‌توان به: «آهای کی اونجاست؟» (ویلیام سارویان)، «عاشق» (هارولد پینتر)، «دارم خواب می‌بینم. نمی‌بینم ؟» (لوئیجی پیراندلو)، «مرغ دریایی» (آنتوان چخوف)، «شاید رؤیا» (لوئیجی پیراندلو) و «یکشنبه» (هارچ تارونیان) اشاره کرد.

  نمایش «بازی یالتا» کاری از گروه «له­مز» روز جمعه 15 سپتامبر 2017 به روی صحنه خواهد رفت.

   
  مطالب مرتبط

  به بهانه درگذشت لوون هفتوان هنرمند ارزنده تئاتر و سینما

رسیدن به آرامش
  به بهانه درگذشت لوون هفتوان هنرمند ارزنده تئاتر و سینما

  رسیدن به آرامش

  ایران تئاتر_احمد محمد اسماعیلی:اولین مواجه ام با لوون بعد از اکران فیلم موفق پرویز برمی گردد. او در جشنواره تئاتر فجر به عنوان نماینده کانادا حضور داشت و در کافی شاپ سالن سایه با هم قرار داشتیم. با پس زمینه ذهنی که از هنرمندان ایرانی ساکن در ینگه دنیا داشتم. تصور آدمی سرد و تا ...

  |

  نظرات کاربران