در حال بارگذاری ...
 • به کارگردانی افسانه ماهیان

  «کوکوی کبوتران حرم» علیرضا نادری به صحنه می رود

  در پردیس تئاتر شهرزاد «کوکوی کبوتران حرم» علیرضا نادری به کارگردانی افسانه ماهیان به صحنه می رود.

  به گزارش ایران تئاتر نمایش «کوکوی کبوتران حرم» نوشته علیرضا نادری و به کارگردانی افسانه ماهیان از 13 مهر در پردیس تئاتر شهرزاد به صحنه می رود.

  در این نمایش که 12 پرسوناژ زن دارد، مرضیه بدرقه، بهناز جعفری، ناهید مسلمی، مسیح کاظمی، عاطفه رضوی، فروغ قجابگلی، مرضیه وفامهر، یلدا عباسی، فرزانه سهیلی، گیتی قاسمی، شقایق دهقان و شیدا خلیق به ایفای نقش می پردازند.

  افسانه ماهیان پیش از این کارگردانی آثاری چون هم هوایی، سه جلسه تراپی و از زیرزمین تا پشت بام را برعهده داشته است.

  از دیگر عوامل این نمایش می توان به منوچهر شجاع(طراح صحنه، لباس و نور)، امیر اسمی(طراح گرافیک)، بامداد افشار(موسیقی)، تورج ثمینی پور(مدیر تهیه و تولید)، محمدزمان وفاجویی(دستیار اول کارگردان و برنامه ریز)،‌ روژان کرنژاد(دستیار دوم کارگردان و منشی صحنه)، نونا نیسی و اشکان جذابیان(مدیران صحنه) و البرز تیمورزاده(مسئول عکس و ویدئو) اشاره کرد.

  این جمله علیرضا نادری که «این نمایش در ستایش گوش است که هوش ببخشد» بن مایه نمایش «کوکوی کبوتران حرم» که نمایشنامه ای اجتماعی است، قرار گرفته است.

  «کوکوی کبوتران حرم» جدیدترین اثر گروه تئاتر شیوه است که از 13 مهر در پردیس تئاتر شهرزاد واقع در خیابان حافظ، نوفل لوشاتو، پلاک 74  به صحنه می رود.
  مطالب مرتبط

  گفتگو با فرزانه سهیلی بازیگر «کوکوی کبوتران حرم» در فجر36

اهمیت به مسائل روز از مهمترین قوانین تئاتر اجتماعی است
  گفتگو با فرزانه سهیلی بازیگر «کوکوی کبوتران حرم» در فجر36

  اهمیت به مسائل روز از مهمترین قوانین تئاتر اجتماعی است

  ایران تئاتر: توجه به مسائل اجتماعی در حوزه نمایش از اهمیت بسیاری برخوردار است زیرا که هنر نمایش به دلیل ارتباط مستقیم با مخاطب می‌تواند تاثیرگذاری بیشتر داشته باشد. نمایش «کوکوی کبوتران حرم» به قلم علیرضا نادری یکی از آثار نمایشی است که چنین مسائلی را در روایت خود با دقت و ...

  |

  نقدی «کوکوی کبوتران حرم» نمایش حاضر در فجر36

توش و توان بیشتر یا غفلت از برجسته سازی ها
  نقدی «کوکوی کبوتران حرم» نمایش حاضر در فجر36

  توش و توان بیشتر یا غفلت از برجسته سازی ها

  ایران تئاتر- رضا آشفته:نمایش کوکوی کبوتران حرم درباره مردان یک جامعه مردسالار است اما به روایت زنانی که در یک سفر زیارتی و در جوار امام رضا (ع) درباره این مردان و سرنوشت خودشان در مواجهه با نیمه دیگرشان در طبیعت آنچه را اتفاق افتاده واگویه می کنند.

  |

  نظرات کاربران