در حال بارگذاری ...
 • گزارش ایران تئاتر از برنامه سالن های دولتی تئاتر تهران

  باران نمایش ها در اولین ماه پاییز

  ایران تئاتر: در هفته پیش رو سالن های دولتی با نمایش های تازه ای همچون «شوایک سرباز ساده دل»، «کلنل»، «بکت» فعالیت خود را آغاز می کنند. موفقیت کارگردانان این آثار در نمایش های قبلی سبب شده تا روزهای پررونقی را برای تئاتر پیش بینی کنیم. در متن پیش رو می خواهیم نمایش هایی را که در هفته دوم مهر ماه میهمان سالن های دولتی تئاتر تهران هستند را به شما معرفی کنیم.

  به گزارش ایران تئاتر، با اتمام ایام عزاداری حسینی، سالن های دولتی تئاتر مجددا فعالیت خود را آغاز خواهند کرد. در هفته پیش رو اکثر سالن های دولتی با نمایش های تازه ای همچون «شوایک سرباز ساده دل»، «کلنل»، «بکت» و... از تئاتر دوستان میزبانی می کنند. ثابقه کارگردانان این آثار نشان از موفقیت آنها در امر فروش داشته و این موضوع در ماه محرم به شدت حائز اهمیت است. البته در این هفته سالن هایی همچون حوزه هنری، اداره تئاتر خانه نمایش و تالار محراب هنوز نمایش های خود را معرفی نکرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در هفته دوم مهر ماه میهمان سالن های دولتی تئاتر تهران هستند را به شما معرفی می کنیم.

   

  تئاتر شهر و نمایش هایش

  نمایش «کلنل» به نویسندگی و کارگردانی خیرالله تقیانی‌پور از ساعت 19:30 جمعه 14 مهر ماه اجرای خود را در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر آغاز کرده و تا 14 آبان ماه در این سالن به صحنه می رود. در خلاصه داستان این اثر این طور آمده است: «کلنل» در سال های مشروطه‌ دوم (مشروطه صغیر- استبداد محمد علی شاه قاجار) روایت می‌شود و داستان عزیز، جوان ۳۵ ساله متمول و جاه طلب از خاندان قجر است که به‌دنبال پوشیدن ردای حاکمیت تهران است... . حسین پاکدل، شهرام حقیقت‌دوست، مونا فرجاد، اتابک نادری، سیروس همتی، علی سلیمانی، وحیدنفر، علی رضا ناصحی، آتیه جاوید، الهه شه‌پرست، جوادپورزند، حسین شفیعی، آناهیتا خسروی، سمیراسلیمی، رهامقدم، محسن مهری‌دروی، میلاد ابراهیمی، محمدشکری، سیامک توده‌فلاح، امیر باده‌دست و آیسان حداد بازیگرانی هستند که در این نمایش 100 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. علاقمندان به تماشای این اثر می توانند با پرداخت 20، 21، 28، 30 و 40 هزار تومان براساس مکان صندلی مورد نظر بلیط آن را خریداری کنند.

   

  نمایش «چه کسی سهراب را کشت» به نویسندگی و کارگردانی شهرام کرمی از ساعت 19 سه شنبه 21 شهریور ماه در سالن قشقایی به صحنه رفته و تا 20 مهر میزبان مخاطبان در این سالن است. بهرام شاه‌محمدلو، رویا افشار، فرید قبادی، سروش طاهری، حسین پورکریمی، آبان حسین‌ آبادی بازیگرانی هستند که در این نمایش 1 ساعت و 25 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این اثر 25 هزار تومان تایین شده است.

   

  نمایش «شب شرقی» به نویسندگی، طراحی و کارگردانی ناصح کامگاری از ساعت 19:30 دوشنبه 20 شهریور ماه در سالن سایه مجموعه تئاتر شهر میزبان تئاتر دوستان شده است. این اثر با بازی محمد پویا، ‌ هدی والی، محمد خداوردی تنها تا پایان هفته جاری به نمایش خود در این سالن ادامه می دهد. علاقمندان به تماشای این اثر می توانند با پرداخت 20 هزار تومان بلیط آن را خریداری کنند.

   

  نمایش «هفت عصر، هفتم پاییز» نام نمایش تازه ایوب آقاخانی بوده که این روزها در سالن چهارسو مجموعه تئاتر شهر به اجرا گذاشته می شود. این نمایش با بازی رحیم نوروزی، لیلا بلوکات و محسن بهرامی تا پایان ماه جاری هرشب ساعت 19:45 برای تئاتر دوستان در این سالن به نمایش گذاشته می شود. بهای بلیط این اثر 20 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  نمایش «تور عروسی مامان» به نویسندگی و کارگردانی مریم منصوری از ساعت 18 چهارشنبه 12 مهرماه میزبان مخاطبان در پلاتو اجرا مجموعه تئاترشهر شده و تا 21 مهرماه به نمایش خود در این سالن ادامه می دهد. در خلاصه داستان این اثر این طور آمده است: ۲۸ ژانویه ۲۰۱۱، قاهره، مصر: خواهری که در خانه می‌ماند و خواهری که به خیابان می‌رود... . دیبا دبیری و مینا شجاعیان بازیگرانی هستند که در این نمایش به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این اثر 15 هزار تومان تایین شده است.

   

  ایرانشهر تنها با دو نمایش

  نمایش «بکت» به طراحی و کارگردانی مرتضی میرمنتظمی از پنجشنبه ۱۳ مهر ماه میزبان تئاتر دوستان در سالن استاد ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر می شود. در خلاصه داستان این اثر این طور آمده است: بکت، داستان هانری دوم است که برای حفظ قدرت دربارش «توماس بکت» را به‌عنوان نخست‌وزیر برمی‌گزیند، اما بکت طی اتفاقاتی بر علیه هانری دست به شورش می‌زند... . این نمایش با بازی داریوش موفق، عباس جمالی، علی نجفی، فراز سرابی، مجید آهنگران، سپیده صباغ، عزالدین توفیق، ساغر شکوری، علی آرتین، مریم شجاعی، رضا درویش، مهدی میراکبری هر شب ساعت 20:30 تا دوشنبه 15 آبان ماه برای تئاتر دوستان در این سالن به نمایش گذاشته می شود. علاقمندان به تماشای این نمایش می توانند با پرداخت 25 و 40 هزار تومان بلیط آن را خریداری کنند.

   

  نمایش «اسطوره می شوم» به نویسندگی ماه گل مهر و با طراحی و کارگردانی رویا نونهالى از ساعت 21 پنجشنبه ۱۳ مهر ماه در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر به صحنه رفته و تا 16 آبان ماه به نمایش خود در این سالن ادامه می دهد. روزبه مهر، مروارید مهر، پیروز مهاجرى، برزو مهر، گلنار مهاجرى، حمیرا نونهالى و رویا نونهالى بازیگرانی هستند که در این نمایش به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این اثر 40 هزار تومان تایین شده است.

   

  وحدت و نعیمی، یادآور روزهای خوش سقراط

  نمایش «شوایک سرباز ساده دل» به نویسندگی و کارگردانی حمید رضا نعیمی از ساعت 21 چهارشنبه هفته پیش رو میزبان مخاطبان در تالار وحدت می شود. این نمایش با بازی فرهار آئیش، کتانه افشاری نژاد، کامبیز امینی، رضا جهانی، امیرحسین رستمی، مهران رنج بر، محسن سالاری، بهنام شرفی، یعقوب صباحی، مرجان فریقی، حامد کمیلی، بهناز نازی، بهار نوحیان، پرهام ابراری، رضا افشار، سهیل باباعلی، مجتبی بابایی فرد، امین بالنگ، مجید تفرشی، کیارش دستیاری، سعید رستمی، ایمان سلگی، فرهاد قدیم خانی، محمد کمان گیر، سینا کوایی، علی گلشنی، صالح لواسانی، محمد مشتاقی، عطا مقیمی، محمد نژاد، محمد نیازی، سعید هاشمی هرشب ساعت 21 برای تئاتر دوستان در این سالن به صحنه می رود. علاقمندان به تماشای این اثر می توانند با پرداخت بهای 25 تا 80 هزار تومان بر اساس مکان صندلی مورد نظر بلیط آن را خریداری کنند.

   

  غسالخونه با حافظ خداحافظی می کند

  نمایش «غسالخونه» به نویسندگی سهند خیرآبادی و با کارگردانی مصطفی ملک مکان از ساعت 19 یکشنبه 19 شهریور ماه در سالن حافظ به صحنه می رود و تا 14 مهر به نمایش خود در این سالن ادامه می دهد. اردوان اربابی، علی برقی، رامین پرچمی، مصطی پور یوسف، محمد حسینی، جوانه دلشاد، حسین سپهر نژاد، نادر فلاح، اریک قاراسمیان، شبم گودرزی، هادی محرابی بازیگرانی هستند که در این نمایش 90 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این اثر 35 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  سنگلچ جایی برای پایان بازی

  نمایش «پایان بازی» به طراحی و کارگردانی افشین زمانی از یکشنبه 19 شهریور ماه میزبان تئاتر دوستان در تماشاخانه سنگلج شده است. این نمایش با بازی علی قربانخانی، مهیار قزل سوفلو، سیدمحمد سعیدی، محمد شهباز طهرانی، فرزاد آیتی، مونا کرمی، فرانک جلیلی، بیاینا محمودی، میر نادر مظلومی، نریمان عابدی، آرین فرزانه، سهیل محزون، وحید کلیایی، سیدعلی موسوی، شیرین‌ صفایی، افشین زمانی، محمدرضا خادمی تا چهارشنبه 19 مهر هرشب ساعت 18:30 برای مخاطبان در این سالن به نمایش گذاشته می شود. علاقمندان به تماشای این اثر می توانند با پرداخت 20 هزار تومان بلیط آن را خریداری کنند.

   

  سه نمایش تازه در خانه هنرمندان

  نمایش «چشم های بسته از خواب» به نویسندگی محمد چرمشیر و با کارگردانی یوسف باپیری از ساعت 18 چهارشنبه هفته پیش رو در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان به صحنه می رود و تا 3 آبان ماه به نمایش خود در این سالن ادامه می دهد. در خلاصه داستان این اثر این طور آمده است: این نمایشنامه گفت‌و‌گویی است میان سه شخصیت که نام خاصی ندارند و صرفا با عنوان مادر، پسر و دختر شناسانده شده‌اند و ماجرای یک خانواده است که به ظاهر مدت‌ها با هم غریبه شده‌اند و و مدام از پدری سخن می‌گویند که در این گفتگو غایب است... . پاوان افسر، مهران مرادی و افسون یدملت بازیگرانی هستند که در این نمایش 50 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این اثر 20 هزار تومان تایین شده است.

   

  نمایش «انتری که لوطی اش مرد» به نویسندگی و کارگردانی بابک محمدی از ساعت 19:30 چهارشنبه هفته پیش رو میزبان تئاتر دوستان در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان می شود و تا 3 آبان ماه به نمایش خود در این سالن ادامه می دهد. محمود اکبر شاهی تنها بازیگرای است، که در این اثر به ایفای نقش می پردازد. بهای بلیط این نمایش اجتماعی 15 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  نمایش «قطار سانست لیمیتد» به طراحی و کارگردانی فرانک حیدریان از چهارشنبه هفته پیش رو در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان به صحنه می رود. در خلاصه داستان این اثر این طور آمده است: پروفسورى میانسال قصد دارد خود را جلوى قطار سانست لیمیتد که قطاری‌ سریع السیر است بیندازد که مردى سیاه پوست و مذهبى سر بزنگاه او را نجات مى دهد و به خانه‌اش مى‌برد و... . این نمایش با بازی احمد ساعتچیان و مهدی بجستانی تا 3 آبان ماه هرشب ساعت 21 برای تئاتر دوستان در این سالن به نمایش گذاشته می شود. علاقمندان به تماشای این اثر می توانند با پرداخت 20 هزار تومان بلیط آن را خریداری کنند.

   

  مولوی جایی برای درخشش جوانان

  نمایش «لوسیا» به نویسندگی شهاب مهربان ، سپهر زمانی و با طراحی و کارگردانی شهاب مهربان از ساعت 18 چهارشنبه هفته پیش رو در سالن اصلی تالار مولوی به صحنه می رود و تا 5 آبان ماه از تئاتر دوستان در این سالن میزبانی می کند. ملودی آرام نیا، سپهر زمانی، سارا شاهرودیان، وحید حبیبیان، مریم نقیبی، ماهانا نریمانی، جواد پولادی بازیگرانی هستند که در این نمایش 60 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این اثر 25 هزار تومان تایین شده است.

   

  نمایش «گرترود، روح پدر هملت» به نویسندگی، طراحی و کارگردانی سید میثم مطهری از ساعت 18 سه شنبه 28 شهریور ماه نمایش خود در سالن کوچک تالار مولوی آغاز کرده است. در خلاصه داستان این اثر این طور آمده است: هملت شکسپیر تعداد زیادی بازیگر دارد؛ که در اجرای سالن کوچک مرکز مولوی نقشهای اصلی را تنها با تعداد ۵ بازیگر خواهید دید، در اجرایی که به قلم میثم مطهری به روز شده است... . این نمایش با بازی طناز تهرانی، بهنام حسن‌پور، لطف‌الله کارگری‌آریان، بهنام آرام، شمیسا اسدی تا جمعه 21 مهر ماه برای تئاتر دوستان در این سالن به نمایش گذاشته می شود. بهای بلیط این اثر 25 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  تالار هنر همچنان میزبان خوب کودکان

  نمایش «مخ پریشونهای شلم» به کارگردانی مریم آشوری که از ساعت 18 چهارشنبه 1 شهریور ماه نمایش خود را در تالار هنر آغاز کرده، چهارشنبه 14 مهر ماه به نمایش خود در این سالن خاتمه می دهد. عبد آتشانی، مهرداد باقری، محمد لقمانیان، آنالی شکوری و امین میرزاباقری بازیگرانی هستند که در این نمایش به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این اثر 15 هزار تومان تایین شده است.

  نمایش «دختران عینکی» به کارگردانی مریم اکبری از سه شنبه 19 شهریور ماه میزبان تئاتر دوستان در تالار هنر شده است. این نمایش با بازی مریم اکبری، ندا حاجی بابایی، تارا حیدری، پریاعلیمحمدی، سحر صفرپور تا 18 مهر ماه هرشب ساعت 19:30 در این سالن به صحنه می رود. علاقمندان به تماشای این اثر می توانند با پرداخت 15 هزار تومان بلیط آن را خریداری کنند.

   

  پردیس تئاتر و یک نمایش!

  نمایش «به خاطر خواب من» به نویسندگی مهدی نصیری و با کارگردانی کیانوش احمدی از یکشنبه 12 شهریور ماه میزبان تئاتر دوستان در سالن استاد علی نصیریان پردیس تئاتر تهران (خاوران) شده است. این نمایش با بازی پناه باقریان، عاطفه حق شناس، نغمه نخعی شریف، محمد جبارنیا، محمود ساعی، علی محمدی، عباس رحمانی مطلق تا جمعه 21 مهر هرشب ساعت 18:30 برای مخاطبان در این سالن به نمایش گذاشته می شود. علاقمندان به تماشای این اثر می توانند با پرداخت 15 هزار تومان بلیط آن را خریداری کنند.

   

   
  مطالب مرتبط

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

نمایش های تازه با اسانس آلودگی هوا 
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  نمایش های تازه با اسانس آلودگی هوا 

  ایران تئاتر: با وجود آلودگی هوای شهر تهران روز به روز به تعداد نمایش های پایتخت اضافه می شود. در هفته پیش رو نمایش های تازه ای همچون «تب سرد روی پیشانی داغ»، «لش زدایی»، «ده سال تنهایی» میزبان مخاطبان شده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در هفته اول دی ماه میهمان این تماشاخانه ها ...

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

استقبال از نمایش های پاییزی همچنان ادامه دارد
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  استقبال از نمایش های پاییزی همچنان ادامه دارد

  ایران تئاتر: اکثر نمایش های سالن های دولتی هفته پایانی اجراهای خود را سپری می کنند، اما با این وجود همچنان تئاتر در این سالن ها با استقبال کم نظیری از سوی مخاطبان همراه شده و احتمال تمدید اجرای نمایش ها دور از ذهن نیست. در متن پیش رو نمایش هایی که در هفته سوم آذر ماه میهمان این ...

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

وقتی حضور ستارگان فروش تئاتر را تضمین می کند!
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  وقتی حضور ستارگان فروش تئاتر را تضمین می کند!

  ایران تئاتر: در هفته پیش رو نمایش هایی همچون «الیور توئیست»،«در انتظار آدولف»، «گم و گور» با ستارگانی از دنیای سینما میزبان تئاتر دوستان در تماشاخانه های دولتی شده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در هفته اول آذر ماه میهمان این تماشاخانه ها هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

مولوی میزبان نمایش های منتخب تئاتر دانشگاهی
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  مولوی میزبان نمایش های منتخب تئاتر دانشگاهی

  ایران تئاتر: در هفته پیش رو سالن های دولتی تئاتر با نمایش های تازه ای میزبان مخاطبان شده است. در متن پیش رو می خواهیم نمایش هایی را که در هفته سوم آبان ماه میهمان سالن های دولتی تئاتر تهران هستند را به شما معرفی کنیم.

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

تئاتر شهر با ستاره های کلنل می درخشد
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  تئاتر شهر با ستاره های کلنل می درخشد

  ایران تئاتر: در هفته پیش رو سالن های دولتی تئاتر با نمایش های تازه ای میزبان مخاطبان شده است. در متن پیش رو می خواهیم نمایش هایی را که در هفته چهارم مهر ماه میهمان سالن های دولتی تئاتر تهران هستند را به شما معرفی کنیم.

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش های سالن های دولتی

رقابت برای فروش بیشتر
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش های سالن های دولتی

  رقابت برای فروش بیشتر

  ایران تئاتر: چیزی به تمام شدن ماه دوم تابستان نمانده اما هنوز گرمای این فصل دلیلی مهم برای هرچه بیشتر داغ ماندن صحنه نمایش هاست. در متن پیش رو نمایش هایی که در هفته چهارم  مرداد ماه میهمان سالن های دولتی تئاتر تهران هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  نظرات کاربران