در حال بارگذاری ...
 • درتالار استاد شهناز خانه هنرمندان اتفاق می افتد

  رئیس یونسکو مهمان جشنواره «هنر برای صلح» می‌شود

  مراسم بزرگداشت روز جهانی صلح «جشنواره هنر برای صلح» با حضور رئیس یونسکو در ایران و جمعی از سفرا و نمایندگان سازمان‌های فرهنگی در ایران، امروز چهارشنبه ۲۲ شهریور در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

  به گزارش ایران تئاتر  مراسم بزرگداشت روز جهانی صلح به همت خانه هنرمندان ایران و با همکاری جشنواره «هنر برای صلح» امروز 22 شهریورماه از ساعت 16 با حضور جمعی از سفرا کشورهای مختلف در تالار استاد شهناز خانه هنرمندان برگزار می‌شود.

  در این مراسم که با سخنرانی رئیس یونسکو در ایران همراه است، میهمانان این مراسم از آثار بخش نمایشگاهی پنجمین جشنواره بین‌المللی «هنر برای صلح» دیدن می‌کنند. گروه موسیقی «بنفش» به سرپرستی پیمان ابدالی نیز در این مراسم قطعاتی از آثار شعرای ایرانی چون: سعدی، حافظ، فردوسی، صائب و شاملو به زبان انگلیسی اجرا خواهد کرد.

  اجرای کودکان گروه تئاتر قاصدک و تک‌نوازی گیتار شهریار طبری بر اساس ترانه‌های قدیمی از دیگر برنامه‌هایی پنجمین جشنواره بین‌المللی «هنر برای صلح» که در حاشیه این مراسم در فضای محوطه خانه هنرمندان برگزار می‌شود.

  خانه هنرمندان عصر روز گذشته 21 شهریورماه میزبان جمعی از هنردوستان بود تا پنجمین جشنواره «هنر برای صلح» به‌صورت رسمی آغاز به کار کند. این مراسم با حضور مجید ملانوروزی مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی و هنرمندانی همچون محمد متوسلانی، کامبیز درم‌بخش، جمشید مرادیان، اصغر همت، میکائیل شهرستانی، قدرت‌الله عاقلی، محمد فرنود، آرمان استپانیان، سعیده آبشناسان و جمعی از هنرمندان بخش‌های مختلف این رویداد هنری در خانه هنرمندان برگزار شد.

  در ادامه این مراسم پرفورمنس نقاشی توسط احمد آریامنش اجرا شد. این پرفورمنس که با اجرای موسیقی تلفیقی همراه بود، با بهره بردن از حضور هنرمندانی نظیر: محمد متوسلانی، کامبیز درم بخش، محمد فرنود و جمعی از مردم اجرا شد. در این پرفورمنس همزمان با اجرای موسیقی، حاضران به نوشتن کلمات «سلام بر صلح» با استفاده از رنگ‌های مختلف پرداختند.

  در بخش دیگر این جشنواره پرفورمنس موسیقی گروه «بنفش» به سرپرستی پیمان ابدالی اجرا شد. در این پرفورمنس قطعاتی از آثار شعرای ایرانی چون: سعدی، حافظ، فردوسی، صائب و شاملو به زبان انگلیسی اجرا شد. همچنین اجراگران این پرفورمنس با توزیع گل در بین مردم از آنان خواستند که پیام‌آوران صلح باشند.

  سپس بخش نمایشگاهی «پنجمین جشنواره هنر برای صلح» با آثار 180 هنرمند از 30 کشور جهان در رشته‌های نقاشی، عکاسی، مجسمه، گرافیک و ویدیو آرت با حضور مجید رجبی معمار مدیرعامل خانه هنرمندان و کامبیز درم‌بخش افتتاح شد.

  در بخش نقاشی این رویداد هنری، آثار 64 هنرمند همچون ناصر اویسی، جعفر روح‌بخش، کوروش شیشه‌گران، بهرام دبیری، منوچهر نیازی، کامبیز درم‌بخش و... به نمایش درآمده است. در این بخش آثاری از هنرمندان فرانسوی‌ای و ایتالیایی نیز حضور دارد.

  بخش عکس پنجمین جشنواره بین‌المللی «هنر برای صلح» نیز میزبان آثار 52 هنرمند، همچون عباس کیارستمی، رضا کیانیان، ابراهیم حقیقی، سیف‌الله صمدیان، محمد فرنود، گوهردشتی، شادی قدیریان ، آرمان استپانیان، مجید سعیدی و... است و آثاری از عکاسان کشورهای فرانسه، افغانستان، هند و عراق به نمایش درآمده است.

  در بخش مجسمه و چیدمان نیز 34 اثر از هنرمندانی چون، بهروز دارش، تاها بهبهانی، جمشید مرادیان، مریم سالور، گیزلا وارگا سینایی و... در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفت.

  بخش ویدیو آرت و پوستر این رویداد هنری نیز، میزبان آثار 28 هنرمند از ایران، یونان، مکزیک، آمریکا، روسیه، دومنیکن، چین، اکوادور، ترکیه، لهستان و اندونزی است.

  در بخش نمایشگاهی پنجمین جشنواره بین‌المللی «هنر برای صلح» تمامی آثار برای فروش ارائه‌شده‌اند و عواید حاصل از آن صرف ساخت مدرسه و اقدامات بشردوستانه خواهد شد.

  لازم به یادآوری است، پنجمین جشنواره بین‌المللی «هنر برای صلح» در کنار بخش نمایشگاهی تا 30 شهریورماه همه روز با برنامه‌های متنوعی در عرصه تئاتر، موسیقی و سینما میزبان علاقه‌مندان به هنر و صلح خواهد بود.

   

   
  نظرات کاربران