توسط هیات انتخاب آثار
نتایج نهایی برگزیدگان استانی جشنواره تئاتر فجر اعلام شد
هیات انتخاب آثار برگزیده جشنوارههای استانی جشنواره تئاتر فجر متشکل از سیامک احصایی، رضا گوران، نیما حسندخت، غلامرضا یاری و الهام کردا نتایج نهایی این بخش را اعلام کردند.
به گزارش ایران تئاتر، بر اساس نتایج اعلامی از میان ٦٠ اثر بررسی شده، ٢٠ اثر از ٢٠ استان کشور برای شرکت در جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند. همچنین ١٠ اثر دیگر نیز برای اجرا در جشنواره فجر استانی انتخاب شدند.
لازم به ذکر است بر اساس فراخوان جشنواره ظرفیت آثار این بخش ١٥ اثر اعلام شده بود، اما با موافقت دبیر این دوره از جشنواره ظرفیت آثار برگزیدگان استانی برای شرکت در جشنواره سیوششم به ٢٠ اثر افزایش یافت.
فهرست آثار برگزیده به ترتیب حروف الفبا به شرح ذیل است:
نتایج نهایی برگزیدگان استانی
1- نمایش «آواز ماهیها در مرداب» – کارگردان: فضل الله عمرانی- شهرستان دیر- استان بوشهر
2- نمایش «آئیس»- نویسنده و کارگردان: ندا اعتمادی کیا- منطقه آزاد اروند
3- نمایش «آئین دایرهزدایی از یک در گچ مانده قفقازی»- کارگردان: سجاد طهماسبی- شهرستان تویسرکان- استان همدان
4- نمایش «آیفون»- کارگردان: سعید بادینی- شهر زاهدان- استان سیستان و بلوچستان
5- نمایش «اعداد در بیابان»- نویسنده: ابراهیم پشتکوهی- کارگردان: محمد سلامتی- جزیره هرمز- استان هرمزگان
6- نمایش «با کاروان سوخته»- کارگردان: سید حمید سجادی- شهر کرمان- استان کرمان
7- نمایش «پاشا»- نویسنده: اکبر شریعت- کارگردان: نازیلا ایرانزاد- شهر تبریز- استان آذربایجان شرقی
8- نمایش «تنهایی مفرد من»- کارگردان: پیمان محمدی میآبادی- شهرستان شمیرانات- استان تهران
9- نمایش «حذفیات»- نویسنده و کارگردان: مهدی ضیاءچمنی- شهر مشهد- استان خراسان رضوی
10- نمایش «دریا زدگی»- نویسنده: وحید محمدی- کارگردان: مسعود بیگلریان- شهر کرج- استان البرز
11- نمایش «دی و بهمن شصت هزار و پنج»- کارگردان: سیاوش عالی پور- شهر اهواز- استان خوزستان
12- نمایش «روایت یک مرگ در خانه وا ده»- کارگردان: وحید درویشی- شهر رشت- استان گیلان
13- نمایش «زری سلطان»- نویسنده: کرامت یزدانی- کارگردان: جعفر دل دل- شهر یزد- استان یزد
14- نمایش «زیرزمین»- کارگردان: بیژن مرادی- شهر کرمانشاه - استان کرمانشاه
15- نمایش «سوپ بوقلمون»- نویسنده: سید امیر رستگاری- کارگردان: سینا علی پور- شهستان بابلسر- استان مازندران
16- نمایش «سون سی»- نویسنده: علی دلپیشه- کارگردان: مجتبی راوش- شهر کازرون- استان فارس
17- نمایش «شاه لیرک»- نویسنده: محسن ایرجی- کارگردان: افق ایرجی- شهر اراک- استان مرکزی
18- نمایش «گیس گل»- نویسنده: علیرضا سالمی- کارگردان: ایمان سالمی- شهرستان رودبار- استان کرمان جنوبی
19- نمایش «و خداوند درون یک مرد دو قلب قرار نداد»- نویسنده و کاگردان: اکبر صادقی- شهرستان بیلهسوار مغان - استان اردبیل
20- نمایش «یک به علاوه دو»- کارگردان: امیربهاور اکبرپور- نویسنده فراز مهدویان- شهر شهرکرد- چهارمحال و بختیاری
نتایج نهایی برگزیدگان فجر استانی
1- نمایش «آناتومی تنهایی»- نویسنده و کارگردان: حامد محبی- شهر ارومیه- استان آذربایجان غربی
2- نمایش «بادبان و دریا را باد برده است»- نویسنده: سعید زارع- کارگردانان: مصطفی محمدی و هوشنگ عزیزیپور- شهرستان فارسان- استان چهارمحال و بختیاری
3- نمایش «بدن مقدس» - کارگردان: مهدی محمدی- شهر اراک- استان مرکزی
4- نمایش «بر پدر هر چه دروغگو لعنت»- کارگردان: حمیدرضا خسروی- شهرستان نوشهر- استان مازندران
5- نمایش «پلکان»- کارگردان: محمد احمدزاده- شهر رشت- استان گیلان
6- نمایش «رسم عاشقی آب ها»- کارگردان: مازیار رفعتی- شهرستان انار- استان کرمان
7- نمایش «سرگذشت چند غریق به استشهاد دار و درخت»- نویسنده: صابر محمدی- کارگردانان: مهرداد علیپور و علی شفیعی- شهرستان گچساران- استان کهگیلویه و بویراحمد
8- نمایش «سورنا»- کارگردان: امین رضایی- شهر مشهد- استان خراسان رضوی
9- نمایش «سولوی مرگ»- کارگردان: سعید فیروزی- منطقه آزاد اروند
10- نمایش «شرتل»- کارگردان: علی اصغر خطیبزاده- شهرستان دامغان- استان سمنان