در حال بارگذاری ...
 • جشنواره تئاتر فجر
 • حمید نیلی در گفت‌وگو با ایران تئاتر خبر داد

  رؤسای انجمن‌ هنرهای نمایشی استان‌ها مهمان فجر37 هستند

  رؤسای انجمن‌های هنرهای نمایشی استان‌ها به میزبانی انجمن هنرهای نمایشی در سی و هفتمین جشنوارۀ بین المللی تئاتر فجر حضور خواهند داشت.

  حمید نیلی مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران در گفت‌وگو با ایران تئاتر از دعوت رؤسای انجمن‌های هنرهای نمایشی استان‌ها برای حضور در سی و هفتمین جشنوارۀ بین المللی تئاتر فجر خبر داد.

  او در این ارتباط تصریح کرد: دعوت انجمن هنرهای نمایشی از رؤسای انجمن در استان‌ها بر این اساس صورت گرفته که ضرورت دارد هنرمندان و فعالان تئاتر اقصی نقاط کشور از نزدیک در جریان آنچه در جشنواره تئاتر فجر به عنوان کلان‌ترین رویداد هنرهای نمایشی کشور می‌گذرد، قرار بگیرند. باور داریم که حضور نمایندگان تئاتر نقاط مختلف کشور در رویدادهایی چون جشنواره‌ها حضوری مثمر ثمر و ارزشمند است و می‌تواند در ارتقای کیفی فعالیت انجمن‌ها نیز به نتایج سودمندی  منجر شود.

  مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران در همین خصوص افزود: قرار گرفتن در اتمسفر جشنوارۀ تئاتر فجر و رویدادهای کلان هنرهای نمایشی  می‌تواند فضایی را برای تعاملات میان هنرمندان اقصی نقاط کشور، همچنین تجربه‌های بین المللی در عرصۀ هنرهای نمایشی ایجاد کند و در به روز رسانی دریافت‌ها و تلقی‌ها در این عرصه اثرگذاری داشته باشد. مهم‌تر از همه این که حضور جدی‌تر و درگیر شدن در این اتمسفر  می‌تواند منجر به این شود که انجمن‌های هنرهای نمایشی کشور به شاخصه‌ها و مؤلفه‌های هویتی خود نزدیک‌تر شوند.

  نیلی در پایان سخنانش در خصوص نحوۀ حضور نمایندگان تئاتر استان‌ها در جشنواره تئاتر فجر بیان کرد: رؤسای انجمن‌ها در روزهای حضور در جشنواره میهمان انجمن هنرهای نمایشی خواهند بود و پیش‌بینی‌های لازم برای میزبانی از این عزیزان صورت گرفته است. این دعوتنامه به طور رسمی برای انجمن‌ها ارسال شده و نمایندگان استانی بر اساس زمان‌بندی مطلوب خود در بخش‌های مختلف جشنواره  حضور خواهند داشت و از نزدیک شاهد برگزاری سی وهفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر خواهند بود.  

   
  نظرات کاربران

 • جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان
 • جشنواره گام دوم
 • جشنواره ملی تئاتر خرمشهر