در حال بارگذاری ...
 • همزمان با اجراهای نمایش در تئاتر کانون صورت می‌گیرد

  تجلیل از نویسندگان کودک و نوجوان به میزبانی نمایش عموی عجیب

  اجراهای نمایش «عموی عجیب بزرگ کوچیک من» به کارگردانی ناصر آویژه هر شب به یکی از نویسندگان حوزه کودک و نوجوان  تقدیم می شود.

  به گزارش ایران تئاتر، ناصر آویژه کارگردان شناخته شده تئاتر کودک و نوجوان در ارتباط با ایدۀ تجلیل از نویسندگان حوزه کودک و نوجوان گفت: همزمان با اجراهای نمایش «عموی عجیب بزرگ کوچیک من» پویشی را با عنوان #یک شب-یک نمایش-یک نویسنده را طراحی و دنبال می کنیم. هر شب از اجراهای این نمایش در همراهی با یک نویسنده، شاعر یا مترجم حوزه ادبیات کودک و نوجوان به تماشای این نمایش می نشینیم. بعد از پایان نمایش نویسندگان به مخاطبین معرفی شده و صحبت کوتاهی با آنان خواهد داشت. صحبت نویسنده برای کودکان و نوجوانان و خانواده ها جنبه انگیزشی دارد و در جهت ترویج مطالعه و خواندن کتاب صورت می گیرد.

  رضی هیرمندی نویسنده و مترجم باسابقه کودک و نوجوان که به این پویش پیوسته در خصوص این ایده بیان کرد: این پویش چهارچوب بسیار جالبی دارد. هر اندازه نویسندگان ما به مخاطبین معرفی شوند به نفع ادبیات و فرهنگ مردم ما است. مردم باید بیشتر با ادبیات ما آشنا شوند. همچنین ما باید به مردم بگوییم که تئاتر هنری انسان ساز است و لازم است با تئاتر آشتی کنند.

  فرهاد حسن زاده دیگر نویسنده شناخته شده ادبیات کودک و نوجوان نیز در ارتباط با این پویش گفت: این پویش قدم خیلی خوبی برای تبلیغ کتابخوانی است. به گمان من هر حرکتی که در این جهت صورت بگیرد شایسته قدردانی است؛ چرا که کمک می کند تا کتاب های نویسندگان آرام آرام و بیش از پیش به خانه های مردم راه پیدا کنند. 

  گفتنی است؛ نمایش «عموی عجیب بزرگ کوچیک من» طی این پویش تاکنون میزبان تعدادی از نویسندگان حوزه کودک و نوجوان از جمله رضی هیرمندی، محمود برآبادی، محمدرضا شمس، محمدرضا یوسفی، عباس چهانگیریان، حمیدرضا شاه آبادی و سودابه امینی شده است.

  اجرای نمایش «عموی عجیب بزرگ کوچیک من» به کارگردانی ناصر آویژه و نویسندگی گیتا داودی که از ۱۰ تیر در مرکز تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آغاز شده هر روز به جز شنبه‌ها، ساعت ۱۸:۳۰ ادامه خواهد داشت.
  نظرات کاربران