در حال بارگذاری ...
 • برای افتتاح نوزدهمین دوره جشنواره

  کاشان میزبان جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی می‌شود

  شهر تاریخی کاشان میزبان افتتاحیه نوزدهمین دوره از جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی می‌شود.

  به گزارش ایران تئاتر، شهر تاریخی کاشان میزبان نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی می‌شود. این خبری است که ستاد خبری نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی در اختیار رسانه‌ها قرار داده است.

  نوزدهمین دوره از جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی به دبیری داود فتحعلی‌بیگی در حالی برگزار می‌شود که افتتاحیه رسمی آن روز ۲۰ مردادماه همزمان با شب عید سعید قربان در یکی از خانه‌های تاریخی شهر کاشان خواهد بود.

  به روال سال‌های اخیر، سمینار بین‌المللی جشنواره یک روز زودتر از بخش‌های اجرایی از روز 19 مرداد و این بار در شهر قمصر آغاز می‌شود و  با پایان این سمینار دو روزه، عصر روز 20 مرداد آیین افتتاح در خانه طباطبایی‌ها در کاشان برگزار خواهد شد.

  بر این اساس با حکم داود فتحعلی بیگی، اکبر رضوانیان به عنوان مدیر اجرایی و هماهنگی بخش کاشان جشنواره منصوب شده است.

  این رویداد در شهر کاشان با اجرای شبیه‌خوانی، آثار میدانی، صحنه‌ای، خیمه شب بازی و... در بعضی مکان‌های تاریخی این شهر مثل خانه نقلی، خانه احسان، میدان ولی سلطان و تیمچه امین‌الدوله در روزهای پس از افتتاحیه در کاشان دنبال می‌شود و جشنواره از روز ۲۱ مرداد به تهران منتقل شده و تا ۲۶ مرداد در نقاط مختلفی از پایتخت برگزار خواهد شد.

  جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی شامل بخش‌های متعدد نمایشی است که مراحل انتخاب آثار برخی بخش‌ها این روزها توسط هیات‌های انتخاب انجام می‌شود. جزئیات بیشتر از آن‌چه در شهر کاشان تدارک دیده شده در روزهای آتی منتشر خواهد شد.

  علاقه‌مندان به اطلاعات و اخبار جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی می‌توانند به اینستاگرام جشنواره به آدرس Traditional.Theater.Festival و کانال تلگرامی t.me/traditionalfestival مراجعه کنند.

   

   

   
  نظرات کاربران