در حال بارگذاری ...
 • روابط عمومی آرخه اعلام کرد

  پیوند دومین رپرتوار «مونوگهان» و نخستین جشنواره‌ «آرخه»

  دومین «مونوگهان» (رپرتواری برای بازی یک زن) با پیوند و همکاری ویژه‌ای در تعامل انتخاب آثار، با نخستین جشنواره‌ تئاتر «آرخه» سیاست‌گذاری می‌شود.

  به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی نخستین جشنواره ملی تئاتر آرخه، در پیِ مذاکرات و جلسات بین دبیر جشنواره‌ تئاتر آرخه، رضا آشفته و شورای مدیریتی این جشنواره، با روزبه حسینی سرپرست گروه «وَ ناگهان»، توافقاتی برای همکاری دو کمپانی «وَ ناگهان» و «آرخه» به نتایج مطلوب و متنوعی رسید.

  نخستین توافق که شرح آن بدین وسیله به اطلاع علاقمندان و هنرمندان تئاتر می‌رسد، مربوط به هم‌پوشانی جشنواره‌ آرخه که تقدّم در زمانِ برگزاری دارد، با رپرتوار مونوگهان خواهد بود.

  هیأت انتخابی مشترک

  «مونوگهان» (رپرتواری برای بازی یک زن) در دورِ دوم خود که نیمه‌ی دوم سال 98 (شنبه‌های نخستین هر ماه) برای برگزاری برنامه‌ریزی بلندمدت داشت، در تعاملی ویژه‌ و نو با جشنواره‌ «آرخه» بنا دارد این بار، انتخابِ شش نمایش تک نفره با بازی یک بازیگر زن را به هیأت انتخابِ جشنواره‌ «آرخه» از بخش نمایش‌های تک‌نفره با موضوع تنهایی انسان بسپارد. هیأت انتخاب این جشنواره مرکّب از حمیدرضا نعیمی، فرهاد تجویدی، شهاب حسین‌پور و نسیم ادبی است که با مشاوره‌ی دبیر این جشنواره، آثار منتخب خود را (اعم از آثار نهایی منتخب برای آرخه در بخش مسابقه و یا آثار غیر منتخب)، با درنظر گرفتن شرایط ویژه‌ی نمایش‌های مورد نظر «مونوگهان»، حداکثر شش اثر را که حاوی شرایط زیر باشد به کمپانی «وَ ناگهان» معرفی خواهند کرد. این شرایط عبارتند از: آثار با بازی یک بازیگر زن، نمایشنامه‌ها ایرانی یا اقتباس متفاوت از آثار غیر ایرانی بوده و تا به حال اجرای صحنه‌ای عمومی نشده باشند.

  توفیق نخستین رپرتوار «مونوگهان» در نیمه‌ی دوم سال 97

  نخستین رپرتوار «مونوگهان» در دو فصل پاییز و زمستان سال 97 در تماشاخانه‌ مهرگان با پنج نمایش برای بازی یک زن با آثاری از بهرنگ بقایی، جواد عاطفه، سارا داروفروش، صبا آزادی و روزبه حسینی روی صحنه رفت، با استقبال از سوی مخاطبین و اهالی رسانه مواجه شده و در بخش بازیگری مورد داوری تماشاگران و ارزیابی چهار داور صاحب‌نام: رؤیا نونهالی، صدرالدین زاهد، اصغر همت و حسین کیانی قرار گرفت.

   
  نظرات کاربران