در حال بارگذاری ...
 • معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از دبیرخانه تئاتر فجر دیدار کرد

  حسینی: آسیب شناسی جشنواره‌های قبل و درس گرفتن از آن‌ها بسیار مهم است

  سید محمدمجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه مهدی افضلی مدیرعامل موسسه توسعه هنرهای معاصر، عصر روز گذشته ۲۵ آذرماه از دبیرخانه سی و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر بازدید کردند.

  به گزارش ایران تئاتر سید محمد مجتبی حسینی که به‌تازگی به عنوان معاون امور هنری وزارت ارشاد منصوب شده، این روزها با بازدید از مجموعه‌های تحت مدیریت اش وضعیت موجود آن ها را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. او که خود سال‌ها به عنوان هنرمند و مدیر فرهنگی مشغول فعالیت بوده در روزهای گذشته از مجموعه تئاتر شهر و موزه هنرهای معاصر تهران بازدید کرده تا بیش از گذشته با شرایط و مشکلات این مجموعه‌ها آشنا شود.
  حسینی با توجه به نزدیک بود برپایی جشنواره‌های هنری فجر، این روزها قصد دارد با حضور در دبیرخانه‌های جشنواره‌های تئاتر، موسیقی، هنرهای تجسمی و مدو لباس از شرایط کمی و کیفی این رویدادها ارزیابی داشته باشد. معاون امور هنری در همین راستا روز گذشته با حضور در دبیرخانه جشنواره تئاتر فجر با مدیرکل هنرهای نمایشی و دبیر سی و ششمین جشنواره تئاتر فجر دیدار کرد.
  در جریان این دیدار مهدی شفیعی مدیرکل هنرهای نمایشی، فرهاد مهندس‌پور دبیر جشنواره، پیمان شریعتی مدیر مجموعه تئاترشهر و مدیر اجرایی جشنواره، سعید اسدی مدیر امور بین‌الملل اداره کل هنرهای نمایشی و مشاور دبیر، علی اصغر دشتی قائم مقام دبیر، آروند دشت آرای مدیر بخش بین‌الملل، پریسا مقتدی مدیر تالار هنر و مسئول بخش مرور جشنواره، یوسف باپیری مدیر بخش به علاوه فجر، مهدی رضاخانی مدیر هنری جشنواره و تنی چند از اعضای ستاد برگزاری این رویداد حضور داشتند.
  معاون امور هنری وزارت ارشاد در این دیدار ضمن قدردانی از فعالیت‌ها و پیگیری‌های صورت گرفته از سوی دبیرخانه تئاتر فجر، عنوان کرد: اهالی تئاتر به قدری هوشمند و با درایت هستند که خلاقیت‌هایی به انواع مختلف دارند تا دل تمام ایرانیان را به دست آورند. با بضاعت اندکی که داریم میهمانانی را به ایران دعوت می‌کنیم تا آنچه را در نظر داریم از آن‌ها بیاموزیم و با فرهنگ خودمان آموخته‌ها را بازآفرینی و باز تعریف کنیم. طی جلساتی در روزهای آینده، داشته‌ها و علایق‌مان را با ستاد برگزاری جشنواره تطبیق خواهیم داد تا این سی و ششمین جشنواره تئاتر فجر را نیز با سربلندی سپری کنیم.
  وی در پایان تصریح کرد: آسیب شناسی جشنواره‌های قبل و درس گرفتن از دیروز و ساختن فردا امری بسیار مهم است. تاسیس دبیرخانه دائمی جشنواره‌ها نیز از ایده‌های من است و امیدوارم بتوانیم به کمک آقای شفیعی و همکاران اداره کل هنرهای نمایشی این امر را محقق کنیم. تمرکز زدایی از تهران همواره امر مهمی بوده است و طبق اسناد، تمام وزرا و معاونین هنری به این موضوع فکر کرده و تلاش‌هایی داشته‌اند. از آنجا که بضاعت چندانی نداریم، می‌توانیم ساختمان چند منظوره‌ای را بسازیم که غیر از تئاتر با کمترین تغییرات از آن استفاده‌های دیگری کنیم. تجربه‌ای که بسیاری از کشورهای دنیا انجام داده‌اند تا زیرساخت‌های دائمی‌شان برقرار شود.
  در ابتدا این نشست مهدی شفیعی انتصاب جدید سیدمحمدمجتبی حسینی را تبریک و برای او آرزوی موفقیت کرد. او در بخشی از این دیدار خاطرنشان کرد: یکی از ویژگی‌ها یا تفاوت‌هایی که جشنواره تئاتر با سایر جشنواره‌ها دارد و تاکنون دیده نشده، این است که پیش از اجرای نمایش‌ها جشنواره چه در حوزه داخلی و خارجی، تیم‌های مختلف و عوامل فنی باید شرایط سالن را بسنجند و سیستم‌های فنی را مستقر کنند و تمام عوامل درگیر تولید، حاضر شده و شرایط اجرا را مهیا کنند تا گروه‌ها بدون دغدغه آثارشان را دو یا سه شب روی صحنه آورند و این پروسه بسیار هزینه بر و دشوار است در صورتی‌که در سینما نیز اینگونه نیست.
  وی همچنین در ادامه افزود: نکته دیگر این است که استان‌ها همواره مطالباتی داشته‌اند مبنی بر اینکه جشنواره تئاتر فجر تنها محدود به تهران نشود و این رویداد در استان‌های دیگر نیز برگزار شود. چند سالی است که این کار انجام شده است و امسال نیز با وجود مشکلات بسیار از لحاظ مالی و تغییرات مدیریتی با اصرار من و آقای مهندس‌پور خوشبختانه این جشنواره در استان‌های مرکزی، لرستان، یزد، بوشهر، خوزستان و چهارمحال بختیاری از 10 تا 23 دی ماه برگزار خواهد شد.
  در ادامه این نشست فرهاد مهندس‌پور پس از معرفی مدیران جشنواره طی سخنانی، گزارشی اجمالی از بخش‌های مختلف جشنواره را ارائه کرد و در ادامه مدیران سی و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاترفجر به بیان جزئیات و اطلاعات آماری مربوط به بخش‌های تحت مدیریت خود پرداختند.

   
  مطالب مرتبط

  در چهارمین روز از برگزاری جشنواره تئاتر فجر

تئاتر شهر میزبان مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شد
  در چهارمین روز از برگزاری جشنواره تئاتر فجر

  تئاتر شهر میزبان مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شد

  در چهارمین روز از برگزاری سی‌وششمین جشنواره تئاتر فجر، سید محمد مجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت ارشاد و حجت‌الاسلام علی حسینی مدیرکل دفتر امور مجلس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تئاتر شهر به تماشای نمایش «هفت عصر، هفتم پاییز» نشستند.

  |

  معاون امور هنری به سی و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر پیام داد

تئاتر، می‌تواند مجالِ مغتنمِ دیگر دوستی و دیگراندیشی باشد
  معاون امور هنری به سی و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر پیام داد

  تئاتر، می‌تواند مجالِ مغتنمِ دیگر دوستی و دیگراندیشی باشد

  سید محمد مجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی که برای جشنواره تئاتر فجر منتشر کرد سی و ششمین جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر فجر را جشن گفتگوی تئاتر عنوان کرد.

  |

  به بهانه انتخاب فرهاد مهندس‌پور به عنوان دبیر سی‌وششمین جشنواره تئاتر فجر

انتخابی برای تکامل در ادامه مسیر
  به بهانه انتخاب فرهاد مهندس‌پور به عنوان دبیر سی‌وششمین جشنواره تئاتر فجر

  انتخابی برای تکامل در ادامه مسیر

  ایران تئاتر- حسین سینجلی: کارنامه موفق سعید اسدی در دو دوره دبیری جشنواره تئاتر فجر و رشد چشمگیر کمی و کیفی این دو دوره نسبت به دوره‌های قبل، با انتخاب فرهاد مهندس‌پور به عنوان دبیر سی‌وششمین جشنواره تئاتر فجر نوید دهنده اتفاقاتی است که اهالی تئاتر سالهاست منتظر آن هستند.

  |

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اختتامیه جشنواره تئاتر فجر گفت:

ایران به حوزه تئاتر نگاه می‌کند
  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اختتامیه جشنواره تئاتر فجر گفت:

  ایران به حوزه تئاتر نگاه می‌کند

  اختتامیه سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون هنری وزیر، مدیرکل هنرهای نمایشی، دبیر جشنواره مدیران فرهنگی و هنری، هنرمندان، گروه‌های نمایشی و اصحاب رسانه در تالار وحدت برگزار شد. سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این ...

  |

  با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سی و هشتمین جشنواره تئاتر فجر برگزیدگان خود را شناخت

بیگانه در خانه؛شاه ماهی فجر38
  با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سی و هشتمین جشنواره تئاتر فجر برگزیدگان خود را شناخت

  بیگانه در خانه؛شاه ماهی فجر38

  اختتامیه سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون هنری وزیر، مدیرکل هنرهای نمایشی، دبیر جشنواره مدیران فرهنگی و هنری، هنرمندان، گروه‌های نمایشی و اصحاب رسانه در تالار وحدت برگزار شد. اهدای جوایز برگزیدگان بنیاد حفظ آثار، بخش رادیو ...

  |

  معاون صدای رسانه ملی در حاشیه حضور در جشنواره تئاتر فجر:

پوشش باکیفیت جشنواره تئاتر فجر وظیفه رسانه ملی است
  معاون صدای رسانه ملی در حاشیه حضور در جشنواره تئاتر فجر:

  پوشش باکیفیت جشنواره تئاتر فجر وظیفه رسانه ملی است

  حمید شاه‌آبادی در حاشیه تماشای رادیوتئاتر «سردار عشق» در جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با اشاره به حمایت رادیو از این رویداد هنری گفت: پوشش باکیفیت جشنواره تئاتر فجر از وظایف رسانه ملی است. اداره کل هنرهای نمایشی رادیو نیز باید به نیازهای مجموعه شبکه‌های رادیویی در زمینه ...

  |

  نظرات کاربران