در حال بارگذاری ...
توسط انجمن علمی عروسکی دانشگاه هنر

اولین شماره نشریه «نمایش عروسکی »منتشر شد

شماره یک نشریه تخصصی دانشگاهی تئاتر عروسکی با نام «نمایش عروسکی » به سردبیری محمد حسین اثنی و صاحب امتیازی انجمن علمی عروسکی دانشگاه هنر منتشر شد.

به گزارش ایران تئاتر محمد حسین اثنی عشری در بخشی از سرمقاله اش درباره ضرورت نشر این مجله می نویسد : «بارها در میان اهالی تئاتر و مقدمه ی کتب و میان مطالب مجلات تئاتر سخن از اهمیت پژوهش در حوزه ی تئاتر به میان آمده... .
اما همچنان عدم وجود منابع کافی پژوهشی در حوزه ی تکنیک هایی که در گذر زمان به هر دلیلی به هنر تئاتر افزوده شده است کاملا احساس می شود؛ تکنیک هایی همچون کاربرد اشیاء، نقاشی متحرک و عروسک و غیره که نام تئاتر عروسکی بر آن نهاده اند.
شاید دغدغه ی این مسئله ی مهم در طول دوران کارم در هنر نمایش باعث شد تا در آغاز کارم به عنوان دبیر انجمن علمی نمایشی عروسکی دانشگاه هنر بر آن بشوم تا به همراهی هیئت علمی و دانشجویان دغدغه مند این رشته زمینه ای فراهم کنیم تا با ارائه نشریه ای مسیر پژوهش و آفرینش تالیفات با هدف ارتقاءکیفی دانش هنری که نام تئاتر عروسکی بر آن نهاده اند و ما نیز  با همان اسم می شناسیم ، در فضای آکادمیک این رشته را سهل الوصول کنیم؛ به لطف خدا و حضور همراهانم در این مسیر ، اولین شماره نشریه تئاتر عروسکی پس از گذراندن مسیری دشوار انتشار یافت.»
گفتنی است این نشریه  قرار است در کتابخانه تعداد زیادی از دانشگاه های هنر و همچنین کتابفروشی در دسترس  دانشجویان و کسانی که نیاز به شناخت بیشتر نسبت به این هنر دارند قرار گیرد.

صاحب امتیاز این نشریه انجمن علمی نمایش عروسکی دانشگاه هنر است و دیگر همکاران این شماره عبارتند از
فهیمه میرزا حسینی به عنوان مدیر مسئول ، محمد زارع بیدکی مدیر هنری ، مریم مس فروش گرافیست
زینب لک مشاور سردبیر ، دانیال اسماعیل زاده ویراستار
این شماره حاوی ترجمه ها و مقالاتی خواندنی از زهره بهروزی نیا ، سلما محسنی اردهالی ، غزل اسکندرنژاد ، عرفان خطیب زاده ، حجت زینالی ، الهام صادقی ، نیلوفر صمدی ، صدف مهدیان و نسترن باقری می باشد .
مطالب مرتبط

معاونت هنرهای نمایشی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اعلام کرد

برگزاری جشنواره مجازی نمایشی «نوروزخانه» در گلستان
معاونت هنرهای نمایشی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اعلام کرد

برگزاری جشنواره مجازی نمایشی «نوروزخانه» در گلستان

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان با همکاری انجمن هنرهای نمایشی استان فراخوان جشنواره مجازی و استانی نمایش با عنوان نوروزخانه را منتشر کرد.

|

نظرات کاربران