در حال بارگذاری ...
 • جشنواره تئاتر فجر
 • نگاهی به زمان‌بندی نمایش‌های روز دوم

  از تالار هنر تا تئاترشهر میزبان جشنواره تئاتر دانشگاهی

  روز دوم بیست‌ویکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران میزبان ۹ اجرا، پرفورمنس و ورکشاپ در بخش‌های مختلف خواهد بود.

  به گزارش ایران‌تئاتر بیست‌ویکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران به دبیری حسین عبداللهی، روز دوم خود را 17 اردیبهشت 97 آغاز کرد.

   

  مرکز تئاتر مولوی

  تئاتر مولوی، دو تالار اصلی و کوچک خود را در اختیار جشنواره قرار داده است. این مرکز در ابتدای خیابان 16 آذر، جنب کلینیک 16 آذر واقع شده است و در روز دوم در تالار اصلی آن نمایش «داش آکل» ساعت 16 و 19 به صحنه می‌رود. این نمایش به نویسندگی و کارگردانی سیاوش حیدری از تربیت مدرس در بخش  مسابقه صحنه جشنواره شرکت دارد. در «داش آکل» به مدت 70 دقیقه بهنود بهلولی، سوما زمانی و امیر عبادی اصل ایفای نقش می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: داش آکل در زمانی غیرخطی به دلیل تأثیر مواد مخدر بر شخصیت‌ها از چشم یک طوطی روایت می‌شود.

   

  نمایش «دمل» به نویسندگی سهیل نظری و کارگردانی سینا نظری از سوره ساعت 17:30 و 20:30 به مدت 50 دقیقه در سالن کوچک مرکز تئاتر مولوی به صحنه می‌رود و در بخش خارج از مسابقه جشنواره شرکت دارد. در این نمایش هه‌ژار رمضانی و ملیکا نظری ایفای نقش می‌کنند.

   

  نمایش «انگشت به انگشت» با طراحی،کارگردانی و بازی سید جعفر حجازی از ساعت 16 الی 21 در محوطه مجموعه تالار مولوی در بخش تجربه‌های اجرا به نمایش درمی‌آید. در خلاصه داستان «انگشت به انگشت» آمده: کسی به دنبال دوست مجازی جهت چت کردن به مدت ۷۰ ساعت یکجا نشسته و با موبایلش کار می کند، در روز آخر از همه ی دوستان مجازی اش دعوت می کند تا کنار او بیایند و...

   

  تئاترشهر

  در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر نمایش «پوبلیکومس بشیمبوفونگ» به نویسندگی و کارگردانی امیر اخوان از هنر و معماری که اقتباسی از نمایشنامه اهانت به تماشاگر پیتر هانتکه  است؛ ساعت 17 و 19 به صحنه می‌رود. در این نمایش 50 دقیقه‌ای که در بخش مسابقه صحنه حضور دارد، مصطفی لطیفی‌خواه، زهرا محرابی، شیوا آشور و حمید رشید ایفای نقش می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: تعدادی اجراگر تئاتر در مقابل تماشاگران قرار می‌گیرند و موضوع تئاتر خود را این‌بار تماشاگران در نظر گرفته‌اند.

   

  نمایش «چند روایت مجهول و روزانه» به نویسندگی شهرام کرمی و کارگردانی سروش طاهری ساعت 16:30 و 18:30 در پلاتو اجرا مجموعه تئاترشهر به صحنه می‌رود. مدت زمان این نمایش 70 دقیقه می‌باشد و در بخش مهمان جشنواره شرکت دارد.

   

  سالن انتظامی

  نمایش «لوله» به نویسندگی و کاگردانی علیرضا اجلی از هنر و معماری ساعت 18:30 و 20:30 در سالن انتظامی خانه هنرمندان واقع در خیابان طالقانی، خیابان موسوی شمالی(فرصت)، ضلع جنوبی باغ هنر با مدت زمان 60 دقیقه به صحنه می‌رود. در این نمایش محمدرضا آبادى، ارغوان راستى، ابراهیم عبدى، مصطفى عطرى، زهرا فضل الله، یاسمن وفایى و حسین یوسفى ایفای نقش می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده:کارگران سازمان رسمى اخراج مى شوند، <لا>گویان پنهان، آرى مى گویند به سکوت. این نمایش در بخش خارج از مسابقه جشنواره شرکت دارد.

   

  دانشگاه هنر

  در پلاتو خسروی دانشگاه هنر(باغ ملی) واقع در خیابان وحدت اسلامی، خیابان سرهنگ سخایی ورکشاپ تئاتر محیطی(بدن های عمومی) توسط گیل شایلایت ساعت 15 الی 19 برگزار می‌شود.

   

  تالار هنر

  در تالار هنر واقع در میدان هفت‌تیر، خیابان شهید مفتح، خیابان ورزنده ورکشاپ بونراکو از ژاپن توسط تاتسویا یاسوموتو (بازیگر/ عروسک گردان/ اجراگر نمایشهای نقابدار/ رقصنده) ساعت 14 الی 19 برگزار می‌شود. این کارگاه  به همراه ۲ اجرای کارگاهی در جشنواره به سبک بونراکوی ژاپنی،‎ ‎استفاده از اشیا در خلق مفاهیم، تصاویر ‏تعاملی، و حرکت نشستی جهت کنکاش مضمونی بین فولکور ایرانی و ژاپنی برگزار میشود.

   

  عمارت روبه‌رو

  نمایش «کوهستان» به کارگردانی آرش پروین در دو بخش ساعت 17 و 20 در بخش تجربه‌های اجرا جشنواره اجرا می‌شود؛ بخش اول ساعت 17 با نام کوهنوردی و بخش دوم ساعت 20 با نام داستان کوه. عمارت روبه‌رو در خیابان انقلاب(شرق به غرب)، نرسیده به چهارراه ولیعصر، جنب بانک شهر، بن‌بست کیانپور، پلاک 7 واقع شده است.

   

  نقد آثار روز اول و دوم جشنواره ساعت 21 در حیاط عمارت روبه‌رو برگزار می‌شود.
  نظرات کاربران

 • جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان
 • جشنواره گام دوم
 • جشنواره ملی تئاتر خرمشهر