در حال بارگذاری ...
 • جشنواره تئاتر فجر
 • بعد از گذشت یک سال از انتشار فراخوان و تعویق برگزاری جشنواره

  نخستین جشنواره ملی تئاتر اهواز مردادماه سال‌جاری برگزار می‌شود

  بعد از گذشت حدود یک سال از انتشار فراخوان نخستین جشنواره ملی تئاتر نفت و به تعویق افتادن آن، این جشنواره با عنوان جدید «نخستین جشنواره ملی تئاتر اهواز» مردادماه سال‌جاری برگزار می‌شود.

  به گزارش ایران تئاتر، نخستین جشنواره ملی تئاتر نفت که قرار بود نیمه دوم اسفند 96 و در آستانه سالروز ملی شدن صنعت نفت برگزار شود، پس از برطرف شدن مشکلات و تامین منابع مالی با عنوان جدید «نخستین جشنواره ملی تئاتر اهواز» از روز 1 تا 7 مردادماه سال‌جاری برگزار می‌شود.

  انتشار فراخوان نخستین جشنواره ملی تئاتر نفت در راستای اهمیت حیاتی صنعت نفت و همچنین ثبت و ضبط آثار ارزشمند هنری و ساماندهی دیدگاه‌های نو و ژرف به حقایق تاریخی و نیز به منظور آگاهی و ارتباط هر چه بیشتر نسل جدید با پرافتخارترین مناطق و تاریخ معاصر ایران که با استقبال خوب هنرمندان تئاتر کشور مواجه شد. اما برگزار نشدن این جشنواره در موعد مقرر باعث حرف‌ و حدیث‌های فراوانی را به وجود اورده بود و حتی شبهاتی درباره کلیت برگزاری این جشنواره به گوش می‌رسید.

  در همین راستا، محمد یاقوت‌پور رئیس انجمن نمایش استان خوزستان با بیان اینکه مشکلات مالی برای برگزاری این جشنواره برطرف شده، به ایران تئاتر گفت: بالاخره پس از حدود یک‌سال و برطرف شدن مشکلات موجود برای برگزاری جشنواره ملی تئاتر نفت، این جشنواره با عنوان جدید «نخستین جشنواره ملی تئاتر اهواز» در مردادماه سال جاری برگزار خواهد شد.

  یاقوت‌پور با اشاره به اهمیت برگزاری این جشنواره، افزود: به نظرم این یکی از اتفاق‌هایی بود که پس از انتشار فراخوان آن تقریبا حدود یک‌سال ما درگیر آن بودیم اما به دلائلی که بیشتر به مباحث مالی مرتبط بود بنابه دلائلی برگزاری آن به تعویق افتاد. همین مسئله برای بسیاری از کسانی‌که در این جشنواره شرکت کرده بودند این شبهه را به وجود آورده بود که این جشنواره برگزار نخواهد شد. اما من این نوید را به تمام شرکت‌کنندگان این جشنواره می‌دهم که این جشنواره با عنوان جدید «نخستین جشنواره ملی تئاتر اهواز» و با یک سازوکار و رویکرد جدید طی روزهای 1 تا 7 مردادماه سال‌جاری برگزار می‌شود.

  لازم به یاداوری است، نخستین جشنواره ملی تئاتر نفت قرار بود از ١۵ تا ٢٠ اسفندماه 96 با حضور شش کشور برگزار شود اما به دلیل تامین نشدن اعتبار لازم برگزاری آن به تعویق افتاد. نهایتا این جشنواره با تغییر عنوان قرار است مردادماه سال‌جاری در اهواز برگزار شود.

  نخستین جشنواره ملی تئاتر اهواز در حالی از 1 تا 7 مردادماه سال‌جاری برگزار می‌شود که پیش از این جشنواره تئاتر نفت در استان خوزستان به صورت داخلی و در مناطق و شهرهای نفتخیز این استان برگزار شده بود.
  نظرات کاربران

 • جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان
 • جشنواره گام دوم
 • جشنواره ملی تئاتر خرمشهر