در حال بارگذاری ...
برای برگزاری نهمین دوره

فراخوان جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان منتشر شد

نهمین جشنواره ملی تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان طی فراخوانی، از هنرمندان سراسر کشور خواست آثار خود را تا پنجم مردادماه امسال به دبیرخانه این جشنواره ارائه دهند.

به گزارش ایران تئاتر از استان گیلان، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لاهیجان گفت: این جشنواره سوم شهریورماه سال جاری در خیابان های شهر لاهیجان برگزار می‌شود و هنرمندان و علاقه مندان شرکت در این جشنواره تا پنجم مردادماه مهلت دارند آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره به نشانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان ارسال کنند.

 

نگار نادری با بیان اینکه فهرست آثار برگزیده تا ١٥ مرداد اعلام می شود، افزود: مدارک مورد نیاز برای بخش مسابقه و ویژه جشنواره شامل فرم تکمیل شده تقاضای حضور، چهار نسخه لوح فشرده حاوی فایل تصویری اجرای نمایش است.

 

وی اظهار داشت: شهرداری و شورای اسلامی شهر لاهیجان با مشارکت اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اهتمام به اهمیت کار فرهنگی، تلاش جهت پاسداری از ارزش های جامعه و ترویج فرهنگ اصیل اسلامی ، نهمین جشنواره ملی تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان را در راستای تحقق فرمایشات رهبری، حمایت از کالای ایرانی و چشم انداز روشن برای جامعه سالم، شهر پاک و آرام برگزار می‌کنند.

 

نادری هدف از برگزاری جشنواره ملی تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان را حفظ ریشه‌های فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی ، ارتقای سطح دانش شهروندی ، بهبود زندگی شهری ، استحکام پیوند شهروندی ، مشارکت در ساختن شهر سالم و پاک ذکر کرد.

 

وی گفت: موضوعات هنری با مضامین حمایت از کالای ایرانی ، افزایش سرمایه گذاری ، بهبود کسب و کار ، هویت سازی ایرانی ، تقویت سرمایه انسانی ، بالا بردن سطح اعتماد دولت و ملت در اولویت انتخاب هستند.

 

نگار نادری شهروند فرهنگ ایثار و شهادت ، شهروند آگاهی از حقوق شهروندی، شهروند آسیب های اجتماعی، شهروند ترویج کتاب و کتابخوانی، شهروند حقوق کودک ، شهروند محیط زیست چالش ها ؛ مخاطرات ؛ راهکارها ، شهروند مشارکت مسئولانه درصرفه جویی منابع انرژی ؛ حفظ فضای سبز ، اموال عمومی ؛ مدیریت زباله و پسماند و ترافیک را موضوعاتی هنری این جشنواره عنوان کرد.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان خاطرنشان کرد: ١٥ اثر نمایشی در بخش مسابقه این جنشواره به صورت رقابتی شرکت می کنند و آثار این بخش می بایست پیش از این در هیچ جشنواره رقابتی در گستره سراسری شرکت نکرده باشد و متقاضیان شرکت در بخش مسابقه می بایست لوح فشرده حاوی فایل تصویری و مدارک مورد نیاز را در مهلت مقرر به دبیرخانه جشنواره شهروند لاهیجان ارسال کنند.

 

نادری یکی دیگر از بخش های جشنواره ملی تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان را بخش ویژه نمایش کودکان و نوجوانان عنوان و اضافه کرد: این جشنواره برای دومین سال پذیرای نمایش های تولید شده در قالب نمایش زنده و عروسکی است و علاقمندان به شرکت در این بخش می توانند آثار خود را با موضوعات مناسب گروه سنی کودک و نوجوان به دبیرخانه ارسال کنند؛ سقف پذیرش آثار در این بخش پنج اثر است.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران