در حال بارگذاری ...
 • جشنواره تئاتر فجر
 • گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  22 نمایش در شروع مرداد

  ایران تئاتر: در مردادماه نمایش های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در نیمه اول مرداد ماه میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  به گزارش ایران تئاتر، نمایش های جدیدی در پنجمین ماه سال 97 در سالن های دولتی به صحنه می روند. در هفته پیش رو نمایش های تازه ای همچون «سس توت فرنگی»، «یک روز تابستانی» و «آنشرلی با موهای خیلی قرمز» میزبان مخاطبان شده اند. در متن پیش رو می خواهیم نمایش هایی که در نیمه دوم تیر ماه میهمان سالن های دولتی تئاتر تهران هستند را به شما معرفی کنیم.

   

  شش نمایش تازه در سالن های تئاترشهر

  نمایش «خسیس» نوشته ژان بابتیست مولیر و به کارگردانی مریم کاظمی ساعت 20 در سالن اصلی مجموعه تئاترشهر به صحنه می‌رود. در این نمایش حسین محب اهری، جمشید جهانزاده، ساقی زینتی، افشین زارعی، هومن رهنمون، میلاد رمضانی ورجاوند، عرفان میدانلو، حسام کلانتری، حسین مزینانی، نازنین صفا، مهراد زمانی، فاطمه خدابنده لو، سعید قره داغلی، حسن همتی، سعید تاجیک، مهدی رمضانی، شادی کارآیین، نرگس صفامنش، سمیه بیگی، سعید طاهرخانی، مجید مظفری، تانیا زارع، شقایق اصلانی، پدرام قره خانی، بیتا اتفاق، سما احمدی، سبا کریمیان، امیرعلی بنی هاشم، باران خسرو نژاد، مانی مصحفی، فریماه کیهانی و افرا فردافشار بازی می‌کنند. 

   

  نمایش «پانزده سال آینده» به نویسندگی مهدی کوشکی و کارگردانی سعید زارع ساعت 18:30 در سالن سایه تئاترشهر اجرا می‌شود. در این نمایشمهدی محمدی ایفای نقش می‌کند. در خلاصه نمایش آمده: فرزند سروان بردباری مامور بازنشسته، از همه‌جا بی‌خبر با زن بدکاره‌ای ارتباط گرفته‌است و زن از او اخاذی عاطفی و ‌مالی میکند، فرزند وی زن را به مسلخ میکشد و با کارد آشپزخانه به قتل می‌رساند، سروان بردباری اکنون پدر یک قاتل است و اینک آشفته حال در چالش و درگیری این واقعه دست و پا می‌زند. بهای بلیط این نمایش 40 دقیقه‌ای 24 هزار تومان می‌باشد

   

  نمایش «ریچارد سوم اجرا نمی‌شود» به نویسندگی ماتئی ویسنی یک و کارگردانی روح‌الله جعفری ساعت 19:45 در سالن چهارسو تئاترشهر به صحنه می‌رود. در این نمایش حمید رحیمی، نسیم شجاعی، پوریا سلطان‌زاده، شهاب عباسیان، حسام‌الدین مختاری، مهدی بجستانی، محمد فرجی‌پو، آذر خوارزمی، حمید حبیبی‌فر، ندا حاجی‌بابایی، رضا علوی، کامیار محبی و مجید رحمتی بازی می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: این نمایش، روایت برهه‌ای از زندگی کارگردانی است که در روسیه اجازه اجرای نمایش به او داده نمی‌شود. بهای بلیط این نمایش 90 دقیقه‌ای 30 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  نمایش «خداحافظ باغ آلبالوی من» به نویسندگی و کارگردانی سارا مخاوات ساعت 20در سالن سایه تئاترشهر اجرا می‌شود. در این نمایش نازنین احمدی، پرنده علایی و هاله گرجی ایفای نقش می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: من توی تخیل اون زندگی می کنم، اونا هم توی خیال من هستن. ما فقط توی تخیل همدیگه وجود داریم و هیچ چیزی واقعی نیست. بهای بلیط این نمایش 50 دقیقه‌ای 30 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  نمایش «سس توت فرنگی» به نویسندگی سپیده فلاح فرد و کارگردانی مهدی پاشایی ساعت 19 در سالن قشقایی مجموعه تئاترشهر اجرا می‌شود. در این نمایشسهیل برخورداری، سمیرا حسن پور، مهدی زمین پرداز، سحر صباغ سرشت، منصور عربی، پرستو علیزاده و علیرضا مهران به ایفای نقش می‌پردازند. در خلاصه نمایش آمده: جمع شدن دوستان قدیمی در باغ لواسان برای تقسیم باغ، که این جمع شدن باعث ‌نمایان شدن روابط مخفی زناشویی می‌شود. بهای بلیط این نمایش 60 دقیقه‌ای 30 هزار تومان است.

   

  نمایش «گزارش وضع هوا» به طراحی و کارگردانی عاطفه تهرانی ساعت 20:30 در سالن قشقایی مجموعه تئاترشهر به صحنه می‌رود. در این نمایش ساسان قلی پور، نازنین میهن، امین حسن‌زاده، نورا کاظمی، سنا میرجعفری و فرهنگ اسکندری بازی می‌کنند. در خلاصه این نمایش آمده: نه منتظر چیزی هستی، نه چیزی انتظارتو می‌کشه. دندان‌هایت را می‌سابی و با هر نفس که می‌کشی فک‌ات شکافته می‌شود و آویزان مثل پوشکی پُر. همه چیز در او نشان دهنده نقص و نقصان بود. در پاییز یا در بهار. چه فرقی می‌کند؟ در جوانی یا پیری چه اهمیتی دارد؟ به هر حال ناپدید می‌شوی در تصویری کل. گلوله‌ای قالب ریخته‌ام برایت تا به تو در قلب‌ام شلیک‌ کنم. گلوله‌ای سنگی. تا کاری‌‌ترین زخم‌ها را بسازد و وادارت کند تا لمس کنی، از عشق مردن، چگونه است. حالا در خواب به خود می‌پیچی ... وقتی بیدار می‌شود یک عقاب صاف در بسترش ایستاده است. وقتی بیدار می‌شود یک کارد دستِ راستش را می‌زند. ناپدید شدی، ناپیدا شده‌ای. حالا یا لحظه‌ای پیش. یا هزار سال پیش. ناپیدایی‌ات اما به‌جا می‌ماند. تو هم حاصل اشتباه دیگران هستی ... برای ما عشقی و جود ندارد. حس می‌کنم که رد اشک جدیدی همین لحظه از کنار لبم گذشت... یعنی سرم کجاست؟! بهای بلیط این نمایش 45 دقیقه‌ای 30 هزار تومان تعیین شده است.

   

  ریچارد به وحدت رسید

  نمایش «ریچارد» به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا نعیمی ساعت 18 در تالار وحدت به صحنه می‌رود. در این نمایش  حامد کمیلی، بهناز نازی، شقایق فراهانی، کتانه افشاری نژاد، یعقوب صباحی، منوچهر علیپور، کامبیز امینی، فرید قبادی، رضا جهانی، محسن سالاری، ایمان سلگی، اشکان دلاوری، علی گلشنی، عیسی حسینی، امیرارسلان خالویی، مجتبی بابایی فرد، سپاس رضایی، محمد نیازی، عطا مقیمی، افشین حسنلو، آرش علیقلیان، پرهام ابراری، فرهاد قدیم خانی، حسین عارف، اشکان شریعت، صالح لواسانی و امید شوندی بازی می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: شرح حال و زندگی مردی است که برای رسیدن به قدرت، تمام مرزهای اخلاق، دین و سیاست را پشت سر می‌گذارد. بهای بلیط نمایش از 30 تا 95 هزار تومان تعیین شده است.

   

  در سنگلج روز می‌گذرد

  نمایش «آقا دلبر» به نویسندگی و کارگردانی سید علی موسویان ساعت 19:15 در تماشاخانه سنگلج به صحنه می‌رود. در این نمایش هدی آهنگر، الهه پورجمشید، محمد زوار بی‌ریا، حسین شفیعی، سروش طاهری، میر نادر مظلومی و حسن همتی بازی می‌کنند.  بهای بلیط این نمایش 80 دقیقه‌ای 25 هزار تومان می‌باشد.

   

  نمایش «افرا یا روز می‌گذرد» نوشته بهرام بیضایی و به کارگردانی سهیل ساعی ساعت 20:45 در تماشاخانه سنگلج اجرا می‌شود. در این نمایش نسرین درخشان‌زاده، پانته‌آ مرزبانیان، فرانک کلانتر، هومن رستگار، مهدی بزرگ‌زاده، وحید نفر، جواد پورزند، مهدیس توکلی، عرفان ابراهیمی، سهیل ساعی، اسحاق میرعزیزی، عطا محبوبی، مهسا احمدپور، نیلوفر محمدی‌بیدمشگی و مهشید زبردست ایفای نقش می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: افرا معلم جوان و موتمن محل است که در پی گذران زندگی خود و خانواده، به اجبار پیشنهاد درس دادن به شازده چلمن را می‌پذیرد که در پی آن ماجراهایی به وجود می‌آید. بهای بلیط این نمایش 100 دقیقه‌ای 25 هزار تومان است.

   

  دیگری در حافظ

  نمایش «دیگری» به نویسندگی و کارگردانی محمد حاتمی ساعت 20:45 در تالار حافظ اجرا می‌شود. در این نمایش خسرو شهراز، توماج دانش بهزادی، نوشین اعتماد، لاله مرزبان و محمد حاتمی بازی می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: قصه حکایت از زندگی زنی نویسنده دارد که در حوادث پیرامون اجتماعش سخت درگیر می‌شود و آخرین رمانش را بر اساس اتفاقات اطرافش پایه‌ریزی می‌کند به شکلی که او را با خود می‌برد و در قصه غرق می‌کند. بهای بلیط این نمایش 90 دقیقه‌ای 40هزار تومان می‌باشد.

   

  ایرانشهر میزبان 3 نمایشی جدید

  نمایش «یک روز تابستانی» به نویسندگی اسلاومیر مروژک و کارگردانی پارسا پیروزفر ساعت 17 و 19 در سالن استاد ناظرزاده کرمانی مجموعه ایرانشهر به صحنه می‌رود. در این  نمایش رضا بهبودى، پارسا پیروزفر و سوگل قلاتیان بازی می‌کنند. بهای بلیط این نمایش 70 دقیقه‌ای 40 و 50 هزار تومان می‌باشد.

   

  کنسرت نمایش «لیلا و چند مسافر» به نویسندگی و کارگردانی محمد رحمانیان ساعت 19:30 و 20:30 در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر اجرا می‌شود. در این نمایش علی عمرانی، فریبا متخصص، مهتاب نصیرپور، افشین هاشمی، سینا رازانی، احسان کرمی، سعید توکلی، سانیا سالاری، آلاله زارع طلب و محمد شاکری بازی می‌کنند. بهای بلیط این نمایش 45، 55 و 65 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  نمایش «خاموشی دریا» به نویسندگی رضا گوران و کارگردانی نیما دهقان ساعت 21:15 در سالن استاد ناظرزاده کرمانی مجموعه ایرانشهر به صحنه می‌رود. در این نمایش شهرام حقیقت دوست، علیرضا آرا و خاطره اسدی به ایفای نقش می‌پردازند. بهای بلیط این نمایش 70 دقیقه‌ای 35 و 40 هزار تومان می‌باشد.

   

  دو نمایش در اداره تئاتر 

  نمایش «ناتمام» به نویسندگی و کارگردانی پیمان یاحقی و پیمان می‌آبادی ساعت 19 در اداره تئاتر(خانه نمایش) به صحنه می‌رود. در این نمایش  پیمان می آبادی، محمد مغانی، سپیده تگریان و پیمان یاحقی بازی می کنند. در خلاصه نمایش آمده:

  مرد پرتوان قصه ما یا به قول شما عزیزان معلول داستان ما با فراز و نشیب هایی در زندگی مواجه می‌شود، اما روحیه طنز گونه خود را همیشه حفظ کرده و سعی می‌کند تن به ناامیدی و افسردگی ندهد تا اینکه. بهای بلیط این نمایش 60 دقیقه‌ای 15 هزار تومان می‌باشد.

   

  نمایش «مایم و پاگانینی» به نویسندگی و کارگردانی علیرضا ناصحی ساعت 20:15 در اداره تئاتر(خانه نمایش) اجرا می‌شود. در این نمایش علیرضا ناصحی و علی دولتیاری ایفای نقش می‌کنند. کارگردان در یادداشت خود اینچنین می‌گوید: شاید می‌توان گفت این نمایش منتج از تئاتری است علیه تئاتر سرمایه‌داری و پر زرق و برق که بیشتر با آمدن ستاره‌های سینما که این روزها بیشتر از همیشه شاهدش هستیم شکل گرفته است. مدعی هستم که می‌تواند دریچه‌ای باشد برای تولید تئاترهای خلاق دیگر. در خلاصه نمایش آمده: پدر و مادر از هم جدا می‌شوند فرزندی که باید در جامعه شلوغ و پر درگیری روی پای خود بایستد. بهای بلیط این نمایش 30 دقیقه‌ای 15هزار تومان است.

   

  بالانس محراب

  نمایش «بالانس» به نویسندگی و کارگردانی محمدحسین کریمی‌پناه ساعت 19:30 در سالن اصلی تالار محراب اجرا می‌شود. در این نمایش جیران اجلالی، کیارش نسودری، نوید عسکری، مهران میرقلی، محمد امین افشار، روژان هایدی و امیر حسین قنواتی بازی می‌کند. در خلاصه نمایش آمده: بالانس وضعیتی است که در آن همه چیز با صدور بخشنامه ای از تعادل خارج می شود. این نمایش کاندیدای کارگردانی در هجدهمین جشنواره تئاتر تجربه و برگزیده طراحی لباس در هجدهمین جشنواره تجربه بوده است. بهای بلیط این نمایش 45 دقیقه‌ای 20 هزار تومان می‌باشد. 

   

  دو نمایش در خانه هنرمندان

  نمایش «هملت» به نویسندگی و کارگردانی علی افضل ساعت 19 در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان به صحنه می‌رود. در این نمایش شیما صادقی، امین اکبری نسب، حسام الدین باتمانی، مجتبی بتوندی، حسام لک و علی افضل بازی می‌کنند. در خلاصه این نمایش که اثری اقتباسی با برداشت آزاد از «هملت» ویلیام شکسپیر است؛ آمده: پادشاه السینور را کشته‌­اند و «هملت» داستان روح سرگردان اوست که در پی انتقامی خونین است اما شمشیر انتقام در دست کسی است که از جرأت و شهامت بی‌بهره است. بهای بلیط این نمایش 70 دقیقه‌ای 25 هزار تومان می‌باشد. 

   

  نمایش«خواستگاری» به نویسندگی مهدی میرباقری و کارگردانی مسعود ابراهیمی ساعت 21 در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان اجرا می‌شود. در این نمایش مسعود براهیمی، دلارام ترکی، شاهده خدادادی، پیمان صفرزاده، مهدی ضیائیان پور و محسن مهری دروی بازی می‌کنند. در خلاصه این نمایش آمده: روزی که قرار است برای دختر خانواده خواستگار بیاید چاه توالت گرفته و آب تمام خانه را می‌گیرد! بهای بلیط این نمایش 70 دقیقه‌ای 25 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  تالار مولوی و دو نمایش

  نمایش «آنشرلی با موهای خیلی قرمز» به نویسندگی فراز مهدیان کردی و کارگردانی امیربهاور اکبرپوردهکردی ساعت 19 در سالن اصلی تالار مولوی به صنه می‌رود. در این نمایش  سیدمهدی حسام‌الذاکرین، آرزو عبداللهی، مائده رفیعی و مهرداد حبیبیان بازی می‌کنند.در خلاصه نمایش آمده: خواهر و برادری به اسم ماریلا و متیو است تصمیم می گیرند پسر بچه ای را به فرزندی قبول کنند، اما به‌جای آن پسر بچه، دختر بچه ای به اسم آنشرلی وارد خانه شان می‌شود. بهای بلیط این نمایش 65 دقیقه‌ای 25 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  نمایش «اتفاق» به نویسندگی و کارگردانی مسعود سالاری ساعت 20 در سالن کوچک تالار مولوی به صحنه می‌رود. در این نمایش محمد جواد بشارت، پدرام عزیزی، صادق ملکی، آزاده نوبهار و ریحانه یزدانیار بازی می‌کند. در خلاصه نمایش آمده: ه شب هایی فکر میکنم که کنار همسرم در سکوت سپری میکنیم گرچه یه موقع هایی فکر می‌کردیم که یه عمر هم کفاف نمیده که بخوایم حرفامونو به هم بزنیم. بهای بلیط این نمایش 50 دقیقه‌ای 25 هزار تومان می‌باشد.


  عقیم در حوزه هنری

  نمایش «این قصه را آهسته بخوان» به نویسندگی و کارگردانی مهدی نصیری با اقتباس از کتاب ویران ابوتراب خسروی ساعت 19:30 در تماشاخانه مهر حوزه هنری اجرا می‌شود. در این نمایش محمدرضا حیدری، فریبا امینیان و رضا جوشنی ایفای نقش می‌کنند. در خلاصه این نمایش آمده: به بعضی چیزا نمی‌شه فکر نکرد. حتی اگه آدم اون چیزا رو فراموش کنه، خودشونو تحمیل می‌کنن... برای همین چیزاس که باید گریه کرد. گاهی حتی گریه باعث می‌شه که آدم موقعیتشو درک کنه، که تنها شده و هیچکس باهاش نیست. بهای بلیط این نمایش 55 دقیقه2ای 20 هزار تومان در نظر گرفته شده است. 

   

  نمایش «عقیم» به نویسندگی و کارگردانی علیرضا معروفی ساعت 19 در تماشاخانه ماه حوزه هنری به صحنه می‌رود. در این نمایش حامد نساج بخارایی، سمیه قهرمانی، سید فرزاد تجلی، مریم واعظ و علیرضا معروفی بازی می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: طوبی پس از ۲۰ سال برای فروش زمینی که به نام آرش است به ایران می آیند . پس از فروش زمین هنگام برگشت پلیس در فرودگاه جلو آرش را می گیرد و او می فهمد که بخاطر نرفتن سربازی ممنوع الخروج است . طوبی سمت خانه صادق می رود تا از او کمک بگیرد که جلوی درب خانه صادق حجله فرهاد را می بیند. بهای بلیط این نمایش 50 دقیقه‌ای 20 هزار تومان می‌باشد.
  نظرات کاربران

 • جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان
 • جشنواره گام دوم
 • جشنواره ملی تئاتر خرمشهر