در حال بارگذاری ...

معرفی داوران بخش بازبینی تئاتر خیابانی مریوان

داوران بخش بازبینی جشنواره ی بین المللی تئاتر خیابانی مریوان معرفی شدند.

به گزارش ایران تئاتر از کردستان، با حکم جلال قلعه شاخانی مدیر کل ارشاد کردستان و دبیر سیزدهمین جشنواره ی تئاتر کردستان، داوران بخش بازبینی تئاتر خیابانی مریوان انتخاب شدند.

دکتر مریم معترف، دکتر خسرو سینا، عبید رستمی، فرامرز قلیچ خانی و سروش طاهری وظیفه‌ی  داوری بخش انتخاب نمایش‌ها را بر عهده خواهند داشت.

قلعه شاخانی در گفتگو با تئاتر کردستان، جشنواره ی بین المللی تئاتر خیابانی را یکی از اتفات مهم و تاثیر گذار تئاتر ایران دانست و گفت: ما تمام و توانمان را به کار خواهیم بست که به لحاظ کیفیت و کمیت جشنواره ی امسال را ارتقاء بخشیده و متفاوت برگزار کنیم.

او همچنین تخصص،خوش نامی و سلامت نفس را از مهمترین معیار های انتخاب داوران در تمام بخش های جشنواره دانسته و افزود: داوران ما تمام تلاش  خود را خواهند کرد که انتخاب ها بر اساس معیار های تئاتر خیابانی و کیفیت آثار  باشد.

قلعه شاخانی گفت : بر اساس فراخوان از میان آثار واصل شده به دبیرخانه، هیئت داوران در بخش آزاد 20 نمایش، در بخش آیینی سنتی5 نمایش و در بخش کودک نیز 4 نمایش را انتخاب خواهند نمود.

دبیر جشنواره خیابانی مریوان گفت: در بخش بین الملل و مهمان نیز رایزنی ها انجام شده و انشالله نمایش هایی که دارای شرایط لازم باشند در جشنواره حضور پیدا خواهند کرد.

 

سیزدهمین جشنواره‌ی بین المللی تئاتر خیابانی مریوان با دبیری جلال قلعه شاخانی  دهه دوم شهریور در مریوان برگزار خواهد شد.

 
مطالب مرتبط

رئیس انجمن هنرهای استان کردستان  عنوان کرد:

استقبال هنرمندان از  جشنواره نمایشنامه نویسی «انسان ، بحران ، هنر »
رئیس انجمن هنرهای استان کردستان عنوان کرد:

استقبال هنرمندان از جشنواره نمایشنامه نویسی «انسان ، بحران ، هنر »

مسابقه نمایشنامه نویسی «انسان ، بحران ، هنر» که توسط انجمن هنرهای نمایشی استان کردستان با همکاری اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان ، اداره کل هنرهای نمایشی و مرکز تحقیقات کردستان شناسی دانشگاه آزاد اسلامی استان ، و سایت ایرانتئاتر در دو بخش اعلام فراخوان شده بود پس از ...

|

اطلاعیه شماره ۴ اداره‌کل هنرهای نمایشی درباره دو جشنواره مهم سال

برگزاری جشنواره‌های تئاتر کودک همدان و خیابانی مریوان امکان پذیر نیست
اطلاعیه شماره ۴ اداره‌کل هنرهای نمایشی درباره دو جشنواره مهم سال

برگزاری جشنواره‌های تئاتر کودک همدان و خیابانی مریوان امکان پذیر نیست

اداره‌کل هنرهای نمایشی با استناد به دلایل و شرایط مربوط به شیوع ویروس کرونا و پس از مشورت با نهادهای مربوطه از جمله ستاد ملی مبارزه با کرونا، برنامه‌ای جهت حمایت از برگزاری جشنواره‌های بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان و خیابانی مریوان به شکل سال‌های گذشته ندارد.

|

نظرات کاربران