در حال بارگذاری ...
نگاهی به پنجمین پاتوق شبانه جشنواره تئاتر عروسکی:

شب هنرنمایی جنوبی‌ها و فرانسوی‌ها

در پنجمین شب پاتوق شبانه، در کنار اجرای موسیقی فولکلوریک جنوبی توسط گروه آبادانی، مسابقه پانتومیم بین‌المللی هم برگزار شد.

به گزارش ایران تئاتر پنجمین شب پاتوق شبانه، دوشنبه پنجم شهریورماه برگزار شد. در ابتدای برنامه‌های این شب، اعضای گروه عبدالباقی که با نمایش «دریا سمیر کو» نوشته طاهره اسدی و با کارگردانی فاطمه بحرینی از شهر آبادان در این دوره از جشنواره حضور دارند، به اجرای موسیقی فولکلوریک جنوبی پرداختند که با استقبال بسیار گسترده مخاطبان همراه شد.
سپس مجید وفایی؛ هنرمند آبادانی تعدادی از حاضران را انتخاب کرد تا بازی‌ای را که یکی از تمرین‌های فن‌بیان در تئاتر است؛ یعنی تمرین زبان ورزها (بیان عبارات دشوار ) را انجام دهند.
این بازی لحظات مفرحی را برای حاضران، چه آن‌هایی که در بازی شرکت کرده بودند و چه مخاطبان به وجود آورد اما اوج هیجان زمانی بود که یکی از هنرمندانی که از کشور فرانسه در جشنواره حضور دارد، داوطلبانه به بازی پیوست و عبارت «کانال کولر، تالار تونل» را سه بار به‌درستی تکرار کرد!
بعد از این بازی، دو گروه برای بازی پانتومیم انتخاب شدند که یکی از آن‌ها را هنرمندان آبادان و گروه دیگر را دو هنرمند از کشور فرانسه و یکی از حاضران ایرانی تشکیل دادند! در این بخش گروه فرانسه موفق شد کلمه را درست حدس بزند و برنده شود؛ کلمه در نظر گرفته‌شده برای این گروه «مرضیه برومند» بود و بدین ترتیب شاهد برگزاری مسابقه پانتومیم به‌صورت بین‌المللی بودیم!
بعد از این بازی، مهربان غلامیان؛ جوان‌ترین کارگردان این دوره از جشنواره تئاتر عروسکی که 11 سال دارد، یکی از ترانه‌های فولکلور ایرانی را دکلمه کرد.
پایان‌بخش برنامه پاتوق در شب پنجم، اجرای موسیقی‌ای طنزآلود بود.
هفدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران ـ ‌مبارک با دبیری مرضیه برومند تا هفتم شهریورماه ادامه دارد. همچنین سایت جشنواره نمایش عروسکی به نشانی اینترنتی tehranmobarak.com دربردارنده جزییات برگزاری این رویداد هنری است.
مطالب مرتبط

معاونت هنرهای نمایشی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اعلام کرد

برگزاری جشنواره مجازی نمایشی «نوروزخانه» در گلستان
معاونت هنرهای نمایشی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اعلام کرد

برگزاری جشنواره مجازی نمایشی «نوروزخانه» در گلستان

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان با همکاری انجمن هنرهای نمایشی استان فراخوان جشنواره مجازی و استانی نمایش با عنوان نوروزخانه را منتشر کرد.

|

نظرات کاربران