در حال بارگذاری ...
 • در افتتاحیه جشنواره‌ نمایشنامه‌نویسان آسیا

  «مرثیه‌ای برای مادمازل کارمو» در کره‌جنوبی خوانش شد

  نمایشنامه «مرثیه‌ای برای مادمازل کارمو» نوشته‌ سعیدرضا خوش‌شانس به انتخاب هیات داوران در افتتاحیه جشنواره‌ نمایشنامه‌نویسان آسیا (APF) خوانش شد. این جشنواره که میزبان نویسندگان، منتقدان، تئاترنویسان، تهیه‌کنندگان، ناشران و دراماتورژهایی از کشورهای آسیایی و اروپایی است به عنوان یکی از رخداد‌های معتبر در حوزه‌ ادبیات نمایشی در آسیا به شمار می‌آید.

  به گزارش ایران تئاتر از فارس؛ نمایشنامه «مرثیه‌ای برای مادمازل کارمو» نوشته‌ سعیدرضا خوش‌شانس به انتخاب هیات داوران در افتتاحیه جشنواره‌ نمایشنامه‌نویسان آسیا (APF) خوانش شد. این جشنواره که میزبان نویسندگان، منتقدان، تئاترنویسان، تهیه‌کنندگان، ناشران و دراماتورژهایی از کشورهای آسیایی و اروپایی است به عنوان یکی از رخداد‌های معتبر در حوزه‌ ادبیات نمایشی در آسیا به شمار می‌آید.

  این جشنواره که با تمرکز بر جریان‌ها و چهره‌های نمایش‌نامه‌نویسی در آسیا به طور سالانه با همکاری انجمن بین‌المللی نمایشنامه‌نویسان سازمان یونسکو (IPF- ITI UNESCO)در کره ی جنوبی برگزار می‌شود امسال به اثری از سعیدرضا خوش‌شانس با عنوان «مرثیه‌ای برای مادمازل کارمو» توجه کرده است.
  در این جشنواره از میان آثاری که ترجمه‌ انگلیسی آن‌ها پیش‌تر دریافت کرده است، تعدادی از آثار برجسته را برمی‌گزیند و پس از ترجمه به زبان کره‌ای در چند اجرا به زبان‌های انگلیسی و کره‌ای توسط بازیگران بومی بر روی صحنه به صورت «نمایشنامه‌خوانی» عرضه می‌کند تا آثار مورد نقد و بررسی نویسندگان، منتقدان، تماشاگران و علاقه‌مندان قرار گیرد.
  گفتنی است نمایشنامه مرثیه ای برای مادمازل کارمو توسط هنرمندان کره ای و به انتخاب هیات داوران در نخستین روز افتتاحیه خوانده می‌شود .
  در این جشنواره که امسال از ١ تا ٩ سپتامبر ٢٠١٨ در بنیاد «Space for theatre art and creative small theater» منطقه‌ بوچئونِ سئول، پایتخت کره‌ جنوبی برگزار می‌شود، تئاترنوشت «مرثیه‌ای برای مادمازل کارمو» نوشته‌ سعیدرضا خوش‌شانس، از ایران شرکت داده شده است.
  نظرات کاربران