در حال بارگذاری ...
با شعار «آسمان عروسک‌ها آبی است»

اختتامیه جشنواره نمایش عروسکی تهران مبارک آغاز شد

آیین پایانی هفدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران مبارک، در فضای باز تالار وحدت با حضور نمایشگران عروسکی و عروسک ها آغاز شد.

به گزارش ایران تئاتر آیین پایانی جشنواره هفدهم نمایش عروسکی تهران مبارک، دقایقی پیش با حضور مدیرکل هنرهای نمایشی، مدیران فرهنگی، هنرمندان و علاقه‌مندان عرصه نمایش عروسکی در فضای باز تالار وحدت آغاز شد.
در اختتامیه این دوره از جشنواره که با طراحی امیر اثباتی برگزار می‌شود، سه هنرمند نمایش عروسکی؛ زهرا صبری، فرشته ابراهیمی و وحید خسروی تقدیر می‌شوند.
سخنرانی مدیرکل هنرهای نمایشی، مرضیه برومند دبیر جشنواره و اجرای دو ترانه عروسکی و اجرای قطعات موسیقی توسط گروه موسیقی «شرنگ» به سرپرستی مهرداد بهزاد اول از دیگر برنامه‌های این اختتامیه است.
 هفدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران ـ مبارک که با شعار «آسمون عروسک‌ها آبی است» و با آرزوی صلح و دوستی برای همه جهان 31 مرداد با برگزاری یک شادپیمایی خاطره‌انگیز آغازشده بود.
این جشنواره علاوه بر حضور مردم و هنرمندان با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید مجتبی حسینی معاون هنری وزیر و شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی در روزهای مختلف جشنواره مورد استقبال مدیران فرهنگ و هنر نیز قرار گرفته بود.

در این دوره از جشنواره، مجموعۀ تئاتر شهر، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، تالارهای هنر، فردوسی، حافظ و تماشاخانۀ استاد انتظامی خانۀ هنرمندان ایران میزبان 70 نمایش‌ جشنواره بودند.

بر همین اساس هر پنج سالن مجموعۀ تئاتر شهر شامل تالارهای اصلی، چهارسو، قشقایی، سایه و پلاتو اجرا، در کنار دیگر تالارهای یاد شده، میزبانی نمایش‌های این دوره از جشنواره را بر عهده داشتند. ضمن اینکه تالارهای "بوستان" و "گلستان" کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز پذیرای نمایش‌های جشنواره بودند.همچنین نمایش‌های فضای باز هم در محوطه مجموعۀ تئاتر شهر و محوطه باز خانۀ هنرمندان ایران اجرا شدند.
هفدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران مبارک با برگزاری یک اختتامیه متفاوت پس از 6 روز اجرای نمایش‌های صحنه‌ای و خارج از صحنه در فضای باز تالار وحدت به کار خود پایان می‌دهد.
مطالب مرتبط

معاونت هنرهای نمایشی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اعلام کرد

برگزاری جشنواره مجازی نمایشی «نوروزخانه» در گلستان
معاونت هنرهای نمایشی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اعلام کرد

برگزاری جشنواره مجازی نمایشی «نوروزخانه» در گلستان

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان با همکاری انجمن هنرهای نمایشی استان فراخوان جشنواره مجازی و استانی نمایش با عنوان نوروزخانه را منتشر کرد.

|

نظرات کاربران