در حال بارگذاری ...
مدیرکل فرهنگ و ارشاد آذربایجان شرقی:

جشنواره استانی فضای سالم رقابت هنرمندان تئاتری است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد آذربایجان شرقی گفت: تئاتر آذربایجان شرقی را فضای سالم برای رقابت هنرمندان تئاتری استان دانست.

به گزارش ایران تئاتر از آذربایجان شرقی، محمد محمدپور در گفتگو با ستاد خبری جشنواره استانی تئاتر آذربایجان شرقی گفت: خوشبختانه امسال شاهد هستیم که جشنواره استانی تئاتر با اجرای مستمر و موفق به پله سی‌ام رسیده و فضای مناسب برای رقابت سالم بین فعالان حوزه تئاتر محیا کرده است.

وی ادامه داد: این جشنواره زمینه محک‌زدن آثار تولیدی حوزه نمایشی را فراهم می‌کند تا هنرمندان بتوانند در رشته‌های مختلف مرتبط با هنر تئاتر میزان پیشرفت خود را ارزیابی کرده و از دانش و توانمندی دیگر همکاران خود نکات تازه ای بیاموزند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت این رخداد بزرگ فرهنگی و هنری برای علاقمندان و فعالان هنر تئاتر، خاطرنشان کرد: این جشنواره با ایجاد زمینه حضور هنرمندان با استعداد و توانمند تئاتر استان در عرصه‌های ملی و بین‌المللی، امکان دیده شدن گروه‌های شهرستانی را فراهم می‌سازد.

وی همچنین با اشاره به اینکه تبریز خاستگاه هنر نمایش ایران محسوب می‌شود، گفت: تبریز و آذربایجان شرقی سابقه درخشانی در حوزه تئاتر دارد اما درحال حاضر تا نقطه مطلوب فاصله داریم و امیدوارم با همدلی و همراهی همه هنرمندان بتوانیم روز به روز شاهد پیشرفت‌هایی در حوزه تئاتر و نمایش باشیم.

محمدپور با بیان اینکه چندسالی است کارهای اجرایی جشنواره تئاتر استانی را به انجمن هنرهای نمایشی استان واگذار کرده‌ایم، گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز همراه این انجمن مسئولیت نظارت و حمایت از این جشنواره را برعهده دارد.

وی همچنین با بیان اینکه این جشنواره برای تمام فعالان حوزه تئاتر است، نه یک گروه یا افراد خاصی، تاکید کرد: اعضای ستاد اجرایی جشنواره نیز گروهی با انگیزه، پرانرژی و مشتاق هستند که تلاش می‌کنند آنطور که شایسته هنر تئاتر و هنرمندان ماست جشنواره را برگزار کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در پایان هیئت داوری جشنواره را تیمی کاربلد و مطرح در سطح کشور معرفی کرد که به طور یقین بهترین آثار نمایشی را به دور از جانبداری انتخاب خواهند کرد.
مطالب مرتبط

پس از بررسی آثار ارسالی به دفتر انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی

آثار برگزیده «جشنواره مجازی آئین های سنتی آذربایجانی، ایرانی نوروز» اعلام شد
پس از بررسی آثار ارسالی به دفتر انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی

آثار برگزیده «جشنواره مجازی آئین های سنتی آذربایجانی، ایرانی نوروز» اعلام شد

نتایج داوری آثار اولین جشنواره مجازی آئین های سنتی آذربایجانی، ایرای نوروز توسط  انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی اعلام شد.

|

به منظور ایجاد شور و نشاط همگانی در ایام قرنطینه

برگزاری جشنواره «نوروز در ایران و آذربایجان» به صورت مجازی
به منظور ایجاد شور و نشاط همگانی در ایام قرنطینه

برگزاری جشنواره «نوروز در ایران و آذربایجان» به صورت مجازی

انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی به منظور ایجاد شور و نشاط هنری در بین خانواده هنر استان و همچنین علاقه مندان به عرصه نمایش قصد دارد با برگزاری جشنواره ای مجازی آیین های سنتی آذربایجانی، ایرانی نوروز را در روزگار خانه نشینی زنده نگاه دارد.

|

نظرات کاربران