در حال بارگذاری ...
 • درگزارش مالی سال 96 معاونت هنری ااعلام شد

  هزینه‌ها و حمایت‌های 23 میلیاردی در تئاتر

  گزارش مالی سال ۹۶ معاونت امور هنری از هزینه و حمایت‌ها در بخش هنرهای نمایشی با رقم بیش از ۲۳ میلیارد تومان منتشر شد.

  به گزارش ایران تئاترمعاونت امور هنری گزارشی را از جزئیات هزینه‌ها و حمایت‌ها در بخش‌های مختلف هنرهای نمایشی منتشر کرد.

  در این گزارش اطلاعاتی جزئی از هزینه‌هایی که در بخش‌های مختلف جشنواره‌های تئاتری سال 96 صورت گرفته، ارائه شده است که بویژه درباره جشنواره تئاتر فجر برای اولین بار است.

  از جمله حمایت‌ها یا ریز هزینه‌های این جشنواره به هیات‌های انتخاب و داوری جشنواره فجر، هزینه اسکان و پذیرایی از مهمانان جشنواره، کمک هزینه آثار و کمک هزینه برای اجاره تالارها می‌توان اشاره کرد که این جزئیات بیش از 30 موردِ این جدولِ 66 ردیفی را شامل می‌شود.

  همچنین کمک به برگزاری جشنواره‌های تئاتر آیینی سنتی، خیابانی مریوان، کودک همدان، کمک به برخی کانون‌های تئاتری، حمایت از تولید و اجرای تئاتر خیابانی، کمک به انتشارات فصلنامه تئاتر و مجله نمایش، کمک به اعزام گروه‌های نمایشی به جشنواره‌های بین‌المللی، کمک به توسعه فعالیت شعب انجمن هنرهای نمایشی و کمک به خانه عروسک از دیگر موارد ذکر شده در جدول این گزارش مالی است. 

  از موارد قابل توجه اشاره شده در این گزارش کمک یک میلیارد و 590 میلیون تومانی به خانه تئاتر است و این رقم از آن جهت قابل تامل است که عملکرد این نهاد صنفی در سال‌های قبل مورد انتقاد بسیاری از اهالی تئاتر بوده است.

  همچنین حمایت بیش از 300 میلیون تومانی برای تولید و اجرای نمایش‌هایی آیینی و سنتی از دیگر بخش‌های قابل توجه در این گزارش است که البته در جدول، شاخصی برای تعداد حمایت‌ها نیز تعیین شده که شامل «نفر» یا «نمایش» می‌شود و براین اساس رقم 310 میلیون تومانیِ حمایت در بخش تولید نمایش‌های آیینی و سنتی، به 21 نمایش مربوط می‌شود.

  حمایت از تولید و اجرای آثار نمایشی در تالارهای دولتی، عمومی و خصوصی  بیشتری میزان حمایت در این گزارش را دارد که رقم آن به بیش از چهار میلیارد و 190 میلیون برای 249 اثر می‌رسد ولی نام اجراها به تفکیک مشخص نیست در حالی که شهرام کرمی ـ مدیرکل هنرهای نمایشی ـ خردادماه امسال در گفت‌وکویی با ایسنا گفته بود: از این پس در راستای شفاف‌سازی، رقم کمک‌هزینه گروه‌ها به طور رسمی و عمومی اعلام می‌شود.

  مجموع این گزارش از هزینه‌ها و حمایت‌ها که در 66 ردیف منتشر شده، 233 میلیارد و 526 میلیون ریال (23 میلیارد و 352 میلیون تومان) می‌شود.

  در این لینک می‌توانید جدول این گزارش را مشاهده کنید که البته تاکید شده است: در ادامه روند ارائه گزارش‌ها در راستای شفاف سازی، گزارش‌های دیگری نیز به تدریج منتشر می‌شود.
  مطالب مرتبط

  نگاهی گذرا به پوستر بیست و ششمین جشنواره تئاتر کودک ونوجوان همدان

پوستری پر از حس کودکی و تئاتر و طبیعت
  نگاهی گذرا به پوستر بیست و ششمین جشنواره تئاتر کودک ونوجوان همدان

  پوستری پر از حس کودکی و تئاتر و طبیعت

  ایران تئاتر_روح الله صالحی:در تمام سال‌هایی که جشنواره کودک ونوجوانان به زادگاهش همدان برگشته است هنرمندان از بدی پوستر جشنواره نالیده اند و با شعار هرسال دریغ از پارسال منتظر یک اتفاق متفاوت بودند که امسال با طراحی خوب شهرام عظیمی از میان پانزده اتود این پوستر مورد قبول ...

  |

  برنامه های هنری ایام سوگواری محرم اعلام شد؛

نمایشگاه نقاشی قهوه خانه ای؛ اپرای عاشورا، مجالش شبیه خوانی و شعر عاشورایی
  برنامه های هنری ایام سوگواری محرم اعلام شد؛

  نمایشگاه نقاشی قهوه خانه ای؛ اپرای عاشورا، مجالش شبیه خوانی و شعر عاشورایی

  به مناسبت ماه محرم و ایام سوگواری امام حسین (ع) برنامه های هنری متنوعی ازجمله نمایشگاه نقاشی قهوه خانه ای؛ اپرای عاشورا، مجالش شبیه خوانی و شعر عاشورایی در این ایام برگزار می شود.

  |

  نظرات کاربران