در حال بارگذاری ...
 • با نزدیک‌شدن به زمان اجرا؛

  «امین میری» و «اما تورمن» به گروه بازیگران «کمدی الهی» پیوستند

  در حالی که تمرین‌های نمایش «کمدی الهی؛ جلد برزخ» به نویسندگی و کارگردانی ابراهیم پشت‌کوهی برای اجرا از اول مهرماه ادامه دارد،«امین میری» و «اما تورمن» به ترکیب بازیگران این نمایش اضافه شدند.

  بنابر گزارش ایران‌تئاتر، در جریان تمرین‌های نمایش «کمدی الهی؛ جلد برزخ» تازه‌ترین اثر ابراهیم پشت‌کوهی،که از آغاز مهر در سالن استاد ناظرزاده‌کرمانی تماشاخانه ایرانشهر اجرا می‌شود،«امین میری» و «اما تورمن» به گروه بازیگران اضافه شدند. این نمایش با اقتباسی آزاد از «کمدی الهی»، اثر سترگ دانته، شکل گرفته است.

  امین میری، از کارگردانان و بازیگران شناخته‌شده عرصه تئاتر و سینما، پیش از این اجرا و بازی در نمایش‌هایی مثل «شلتر»،«ابوبکر محمدی، فاطمه محمدی» و «آبی مایل به صورتی» و فیلم‌های «کوچه بی‌نام»،«عصبانی نیستم»،«آینه‌های روبه‌رو» و «بادیگارد» را بر عهده داشته است. همچنین «اما تورمن»، ‌بازیگر مطرح و موفق آمریکایی است که با فیلم‌هایی مشهوری نظیر «بتمن و رابین»،«بیل را بکش 1 و 2» و «داستان عامه‌پسند» در عرصه جهانی شناخته شده و در نمایش «کمدی الهی؛ جلد برزخ» به صورت ویدیو حضور خواهد داشت.

  در حال حاضر، امین میری،‌ مجید کشاورز، بهنام پانیزه و اما تورمن، بازیگران «کمدی الهی؛ جلد برزخ» هستند.

  دیگر عوامل این اجرا عبارتند از: گاتا عابدی (مشاور شخصیت‌شناسی آرکی‌تایپی)، حسن جودکی (مجری طرح)، الهه برادران (دستیار و برنامه‌ریز)، مرجان پورمحمودی (منشی صحنه)، ابراهیم پشت‌کوهی (طراح صحنه و نور)، مقدی شاهمیریان (طراح لباس)، بهرنگ عباس‌پور (آهنگساز)، فرآواز فروردین (خواننده)، الهه حاجی‌زاده و احمدرضا حجارزاده (مدیر روابط‌عمومی و امور رسانه)، ساناز دریایی (عکاس و طراح پوستر).

  ابراهیم پشت‌کوهی پیش از این نمایش «کمدی الهی؛ جلد دوزخ» را در سالن موزیکاتئاتر باکو (آذربایجان) روی صحنه برده بود.
  مطالب مرتبط

  به دلیل آسیب‌دیدگی بازیگر روی صحنه؛

«کمدی الهی؛ جلدِ برزخ» به اجرای پایانی رسید
  به دلیل آسیب‌دیدگی بازیگر روی صحنه؛

  «کمدی الهی؛ جلدِ برزخ» به اجرای پایانی رسید

  نمایش «کمدی الهی؛ جلد برزخ» به کارگردانی ابراهیم پشت‌کوهی،که از روز سه‌شنبه 25 دی در سالن استاد ناظرزاده‌کرمانی تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه رفته بود، با آسیب‌دیدگی مجید کشاورز ـ بازیگر نمایش ـ از ناحیه دست و در حین اجرا، امروز چهارشنبه 10 بهمن با آخرین اجرای خود میزبان ...

  |

  حسین مسافرآستانه:

اولویت نمایش‌های ایرانشهر با گروه‌های بلاتکلیف اسفند 98 است
  حسین مسافرآستانه:

  اولویت نمایش‌های ایرانشهر با گروه‌های بلاتکلیف اسفند 98 است

  حسین مسافرآستانه مدیر شورای سیاست‌گذاری تماشاخانه ایرانشهر از بلاتکلیفی جدول اجراهای سال جدید در این تماشاخانه خبر داد و گفت: اولویت اجرا در ابتدای سال جدید با گروه‌های نمایشی لغو اجرا در اسفند 98 در صورت امکان اجرا برای آن‌ها است.

  |

  بعد از اجرا در جشنواره تئاتر فجر

اجرای «تنها خرچنگ ...اتللو» ابراهیم پشت کوهی ادامه دارد
  بعد از اجرا در جشنواره تئاتر فجر

  اجرای «تنها خرچنگ ...اتللو» ابراهیم پشت کوهی ادامه دارد

  ابراهیم پشت کوهی نمایش «تنها خرچنگ خانگی لای ملافه ها خانه می کند اتللو» را در بخش رقابتی جشنواره تئاتر فجر روی صحنه دارد این اثر بعد از جشنواره در تالار قشقایی اجرای عمومی خواهد داشت.

  |

  امین میری کارگردان نمایش قتل در موقعیت 35 درجه شمالی

دغدغه طرح مسائل روز اجتماعی را دارم
  امین میری کارگردان نمایش قتل در موقعیت 35 درجه شمالی

  دغدغه طرح مسائل روز اجتماعی را دارم

  نمایش های اجتماعی با رویکرد جنایی همواره برای مخاطبان جذابیت دارند و به واسطه ماهیت پرتعلیق و راز آلوده بودنشان همواره مورد توجه بوده اند و امین میری کارگردان نمایش با تسلط به فضای متن توانست نمایشی دلهره آور و پر تعلیق را خلق کند. این نمایش در ژانر درام جنایی و معمایی طبقه ...

  |

  نظرات کاربران