در حال بارگذاری ...
برهانی مرند خبر داد:

ارسال ۸۰ اثر به دبیرخانه جشنواره تئاتر الف

دبیر جشنواره بین المللی تئاتر الف با اشاره به ارسال ۸۰ اثر به دبیرخانه این جشنواره گفنت: تاکنون حدود ۴۰ اثر در بخش نمایشنامه و کمتر از ۴۰ اثر در بخش صحنه‌ای به دبیرخانه جشنواره ارسال شده ولی براساس تجربه این ارقام معمولاً در روزهای پایانی ارسال آثار چندین برابر افزایش می یابد.

به گزارش ایران تئاتر از آذربایجان شرقی، نادر برهانی مرند روز سه شنبه در نشست خبری جشنواره بین المللی تئاتر الف با رویکرد صلح جهانی اظهار کرد: خطه‌ی آذربایجان یکی از دروازه‌ هایی تمدن و فرهنگ است، من نیز به عنوان هنرمن این مرز و بوم همیشه منتظر فرصتی بودم تا کمکی برای این عرصه کنم.

وی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی کشور و افزایش نرخ ارز در کشوردغدغه تمامی افراد شده، ادامه داد: علی‌رغم مشکلات، با همراهی هم اجازه ندادیم به وجه «بین المللی» جشنواره لطمه وارد شود چراکه این رویداد در آینده ای نه چندان دور به یکی از رویدادهای جهانی تبدیل خواهد شد.

برهانی ابراز کرد: از تمامی هنرمندان تبریز درخواست دارم دست در دست هم داده و برای برگزاری هر چه بهتر این جشنواره حامی ما شده تا اتفاق بالنده ای را برای عرصه هنر رقم بزنیم.

دبیر جشنواره بین المللی تئاتر الف افزود: برگزاری جشنواره‌ی  در سطح بین المللی با همت بخش خصوصی را اقدام ارزنده‌ای است چراکه توانسته این رویداد را در سطح ملی برگزار کند.

وی در خصوص زمان اجرای این جشنواره توضیح داد: شرکت کنندگان از ۲۷ آبان الی ۴ آذرماه در دو بخش نمایش صحنه ای و نمایش نامه نویسی به رقابت می پردازند.

دبیر جشنواره بین المللی تئاتر الف  در رابطه با آثار ارسال شده یادآور شد: حدود ۴۰ اثر در بخش نمایشنامه و کمتر از ۴۰ اثر در بخش صحنه‌ای به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است، ولی  براساس تجربه این ارقام  معمولاً در روزهای پایانی ارسال آثار چندین برابر افزایش می یابد.

برهانی خاطرنشان کرد: بنابه گفته پیشکسوتان عرصه تئاتر، تئاتر و فرهنگ از نان شب هم برای یک ککشور واجب تر است چراکه فرهنگ هرکور گویای شخصیت و آداب و رسوم سایر موارد هر مللی محسوب می شود.
مطالب مرتبط

پس از بررسی آثار ارسالی به دفتر انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی

آثار برگزیده «جشنواره مجازی آئین های سنتی آذربایجانی، ایرانی نوروز» اعلام شد
پس از بررسی آثار ارسالی به دفتر انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی

آثار برگزیده «جشنواره مجازی آئین های سنتی آذربایجانی، ایرانی نوروز» اعلام شد

نتایج داوری آثار اولین جشنواره مجازی آئین های سنتی آذربایجانی، ایرای نوروز توسط  انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی اعلام شد.

|

به منظور ایجاد شور و نشاط همگانی در ایام قرنطینه

برگزاری جشنواره «نوروز در ایران و آذربایجان» به صورت مجازی
به منظور ایجاد شور و نشاط همگانی در ایام قرنطینه

برگزاری جشنواره «نوروز در ایران و آذربایجان» به صورت مجازی

انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی به منظور ایجاد شور و نشاط هنری در بین خانواده هنر استان و همچنین علاقه مندان به عرصه نمایش قصد دارد با برگزاری جشنواره ای مجازی آیین های سنتی آذربایجانی، ایرانی نوروز را در روزگار خانه نشینی زنده نگاه دارد.

|

نظرات کاربران