در حال بارگذاری ...
 • جشنواره تئاتر فجر
 • پیام هیئت مدیره بنیاد اکبر رادی به مناسبت هفتادونهمین زادروز استاد

  او «مرد نکونام» تئاتر ایران است

  هیئت مدیره بنیاد رادی، حمید بانو عنقا، دکترفریندخت زاهدی، آرش رادی، هادی مرزبان، فرامرز طالبی، دکتر بهروز محمودی بختیاری، شهرام کرمی و بهزاد صدیقی به مناسبت دهم مهرماه هفتادونهمین زادروز استاد اکبر رادی پیامی را منتشر کرد.

  به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی بنیاد رادی متن پیام به شرح زیر است:
  دهم مهرماه سال ۱۳۱۸ اکبر رادی رشت را، ایران را و جهان نمایش نامه نویسیِ فارسی را به ظهور خود آراست. ۶۸ سال با نجابت و خلاقیت زیست و معصومانه و محترمانه هم آسمانی شد.
  اکنون یازده سال است که ایران، اکبر رادی ندارد. یازده سال است که ادبیات نمایشی فارسی، یکی از قلل شامخ و استوار نویسندگی خود را در آسمان ها می جوید و یازده سال است که دلتنگیِ حضورش در فضاهای هنری کشور بازتاب دارد. با این وجود، بیش از نیم قرن است که "حضور " پررنگ او را احساس می کنیم و با دو دیده دیدیم که او "مرد نکونام " تئاتر ایران است که به اعتبار همین نکونامی و اجتهاد حضرت سعدی، "نمیرد هرگز ".
   امتداد حیات او را از این پس در خوانش و اجرای آثارش خواهیم دید و زادروز معنوی او را همواره پاس خواهیم داشت. تولد او، تولد نجابت و مهربانی است؛ آن چه جامعه ی ما بدان سخت محتاج است. درود بر او که آمدنش به تئاتر ایران بسیار افزود؛ و چون اویی را رفتن نیست.
  هیئت مدیره بنیاد اکبر رادی:
  حمیده بانو عنقا، دکتر فریندخت زاهدی، آرش رادی، هادی مرزبان،  فرامرز طالبی، دکتر بهروز محمودی بختیاری، شهرام کرمی و بهزاد صدیقی

   

  عکس از بهنام صدیقی
  نظرات کاربران

 • جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان
 • جشنواره گام دوم
 • جشنواره ملی تئاتر خرمشهر