در حال بارگذاری ...

تقدیر ویژه بینال لیورپول از یک نمایش ایرانی

نمایش «خاموشخانه» به نویسندگی و کارگردانی مهدی مشهور بعد از سه اجرای موفق در جشنواره بینال لیورپول به عنوان اثر درخشان این دوره معرفی شد.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی گروه نمایش، بینال لیورپول یکى از معتبرترین دوسالانه هاى هنرى آمریکاى شمالى است که در منطقه نوا اسکوشیاى کانادا برگزار مى‌شود. امسال چهاردهمین دوره آن در شهر لیورپول و با حضور هنرمندانى از ١٠ کشور جهان برگزار شد. گروه تئاتر سایه از ایران نیز با نمایش خاموشخانه در این رویداد حضور داشت و به عنوان اثر درخشان این دوره معرفى شد.
این نمایش از روز جمعه چهارم آبان ماه در تالار سایه به صحنه خواهد رفت. در این اثر نمایشی که از تاریخ یاد شده ساعت ۱۸ به مدت ۶۰ دقیقه و قیمت بلیت ۳۰ هزار تومان اجرا می‌شود، شیوا مکی نیان، بنیامین اثباتی به عنوان بازیگر حضور دارند.
این اثر نمایشی روایت گر بخشی از زندگی بنیامین و شیوا است که حدود پنج سالی است که در کمپ پناه جوها زندگی می‌کنند، کارهای نهایی اقامت آنها در حال انجام است؛ اما شخصی به نام گل بهاری که قرار است کارهای آنها را به سرانجام برساند سرنوشت داستان را وارد جریان تازه‌ای می‌کند.
 نمایش «خاموشخانه» تاکنون در مرکز تئاتر دونزدورف آلمان، جشنواره بین‌المللی تئاتر برایتون انگلستان، جشنواره بین‌المللی تئاتر رجاینا کانادا، بخش آف جشنواره بین‌المللی تئاتر اوینیون فرانسه و جشنواره بین‌المللی تئاتر فرینج هلیفکس کانادا روی صحنه رفته است.
سایر عوامل این نمایش عبارتند از: صداپیشه: کریم اثباتی، دستیار کارگردان: فهمیه هرمزی، مشاور پروژه: سامان خلیلیان، مدیر امور بین‌الملل: سارا رسولی نژاد، روابط عمومی: مریم رودبارانی، مشاور گرافیک: کوروش کلهر، طراح لباس: هستی حسینی، طراح نور: رضا خضرایی، مدیر صحنه: صدیقه خسروی، طراح پوستر و بروشور: مهتاب افشار، ساخت تیزر: مهرداد متجلی، ساخت صدا و موشن گرافیک: مهران گلمحمدی، عکاس: کوروش کلهر، صدابردار: امیر فیاض

 
مطالب مرتبط

با اجرای «یه گازکوچولو»

فقیه سلطانی اولین نمایش تئاتر شهر در سال 99 را به صحنه می‌برد
با اجرای «یه گازکوچولو»

فقیه سلطانی اولین نمایش تئاتر شهر در سال 99 را به صحنه می‌برد

نمایش «یه گازکوچولو» به عنوان اولین نمایش تئاتر شهر در سال 1399 از روز سه شنبه دهم تیرماه با رعایت الزامات بهداشتی مربوط به سلامت تماشاگران و هنرمندان در تالار سایه این مجموعه روی صحنه می رود.

|

نظرات کاربران