در حال بارگذاری ...
 • تقدیر ویژه بینال لیورپول از یک نمایش ایرانی

  نمایش «خاموشخانه» به نویسندگی و کارگردانی مهدی مشهور بعد از سه اجرای موفق در جشنواره بینال لیورپول به عنوان اثر درخشان این دوره معرفی شد.

  به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی گروه نمایش، بینال لیورپول یکى از معتبرترین دوسالانه هاى هنرى آمریکاى شمالى است که در منطقه نوا اسکوشیاى کانادا برگزار مى‌شود. امسال چهاردهمین دوره آن در شهر لیورپول و با حضور هنرمندانى از ١٠ کشور جهان برگزار شد. گروه تئاتر سایه از ایران نیز با نمایش خاموشخانه در این رویداد حضور داشت و به عنوان اثر درخشان این دوره معرفى شد.
  این نمایش از روز جمعه چهارم آبان ماه در تالار سایه به صحنه خواهد رفت. در این اثر نمایشی که از تاریخ یاد شده ساعت ۱۸ به مدت ۶۰ دقیقه و قیمت بلیت ۳۰ هزار تومان اجرا می‌شود، شیوا مکی نیان، بنیامین اثباتی به عنوان بازیگر حضور دارند.
  این اثر نمایشی روایت گر بخشی از زندگی بنیامین و شیوا است که حدود پنج سالی است که در کمپ پناه جوها زندگی می‌کنند، کارهای نهایی اقامت آنها در حال انجام است؛ اما شخصی به نام گل بهاری که قرار است کارهای آنها را به سرانجام برساند سرنوشت داستان را وارد جریان تازه‌ای می‌کند.
   نمایش «خاموشخانه» تاکنون در مرکز تئاتر دونزدورف آلمان، جشنواره بین‌المللی تئاتر برایتون انگلستان، جشنواره بین‌المللی تئاتر رجاینا کانادا، بخش آف جشنواره بین‌المللی تئاتر اوینیون فرانسه و جشنواره بین‌المللی تئاتر فرینج هلیفکس کانادا روی صحنه رفته است.
  سایر عوامل این نمایش عبارتند از: صداپیشه: کریم اثباتی، دستیار کارگردان: فهمیه هرمزی، مشاور پروژه: سامان خلیلیان، مدیر امور بین‌الملل: سارا رسولی نژاد، روابط عمومی: مریم رودبارانی، مشاور گرافیک: کوروش کلهر، طراح لباس: هستی حسینی، طراح نور: رضا خضرایی، مدیر صحنه: صدیقه خسروی، طراح پوستر و بروشور: مهتاب افشار، ساخت تیزر: مهرداد متجلی، ساخت صدا و موشن گرافیک: مهران گلمحمدی، عکاس: کوروش کلهر، صدابردار: امیر فیاض

   
  مطالب مرتبط

  میزبانی فستیوال ادینبرو از «خاموشخانه»

  میزبانی فستیوال ادینبرو از «خاموشخانه»

  نمایش «خاموشخانه» به نویسندگی و کارگردانی مهدی مشهور در ادامه تور جهانی‌اش، نوزدهم و بیستم مردادماه در هفته افتتاحیه جشنواره بین‌المللی تئاتر ادینبرو به روی صحنه می‌رود.

  |

  مهدی مشهور در گفت وگو با ایران تئاتر بیان کرد

هر مخاطبی خوانش خود را از اثر نمایشی دارد
  مهدی مشهور در گفت وگو با ایران تئاتر بیان کرد

  هر مخاطبی خوانش خود را از اثر نمایشی دارد

  ایران تئاتر: روابط، کنش ها و درونیات یک مرد و زن و خانه ای سرد و بی روح در یک کمپ پناهجویان در قلب اروپای یخ زده شمالی بن مایه اصلی نمایش خاموشخانه است که با کمترین میزان دیالوگ در نمایش تلاش می کند تا مخاطب را به درون فضای روابط سرد، بی رحم وپر از سوتفاهم این زوج مهاجر ببرد.

  |

  برنامه این هفته تالارهای تئاتر شهر اعلام شد

نمایش «خاموشخانه» از چهارم آبان ماه در تالارسایه
  برنامه این هفته تالارهای تئاتر شهر اعلام شد

  نمایش «خاموشخانه» از چهارم آبان ماه در تالارسایه

  برنامه این هفته تالارهای نمایشی مجموعه تئاتر شهر در حالی اعلام شد که یک اثر نمایشی جدید به کارگردانی مهدی مشهور از روز جمعه چهارم آبان ماه در تالار سایه به صحنه می‌رود.

  |

  کارگردان «کریم لوژی» از دغدغه‌های تئاتری‌اش می‌گوید

تلاش برای اجرای یک نمایش ایرانی امروزی
  کارگردان «کریم لوژی» از دغدغه‌های تئاتری‌اش می‌گوید

  تلاش برای اجرای یک نمایش ایرانی امروزی

  رضا بهرامی کارگردان نمایش کریم لوژی با اشاره به انگیزه‌ها و دغدغه‌های خود در به صحنه بردن این اثر نمایشی از واکنش مثبت تماشاگران پس از تماشای این نمایش سخن گفت.

  |

  نظرات کاربران