در حال بارگذاری ...
 • در آیین اختتامیه

  «آبی‌ترین آسمان زمین» در جشنواره آیات درخشید

  جشنواره ملی هنرهای نمایشی «آیات» با حضور مدیر کل تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، برترین های خود را شناخت

   به گزارش ایران تئاتر از فارس، آیین اختتامیه نخستین جشنواره ملی هنرهای نمایشی آیات شب گذشته در شیراز برگزار شد و برگزیدگان بخش های مختلف نمایش های صحنه ای و خیابانی معرفی شدند.

  همچنین برگزیدگان بخش های مختلف به شرح زیر معرفی شدند.

  در بخش خیابانی و در زمینه طراحی بروشور مهدی اسدتبار با نمایش «قرض» و امیر خواجه بنده لو با نمایش «خط ریل آب» شایسته تقدیر معرفی شدند و کفایت جاویدی با نمایش «زخم فراموشی» به عنوان برگزیده انتخاب شد.

  در بخش خیابانی و در زمینه موسیقی، ایمان سلیج با نمایش «زخم فراموشی» شایسته تقدیر شد و افشین حسنی با نمایش «خط ریل آب» به عنوان برگزیده معرفی گردید.

  در بخش خیابانی و در زمینه طراحی فضا، فرهنگ بردبار با نمایش «نافرمان» مقام سوم، نسیم شکر با نمایش «محاربه شمر با شمر» مقام دوم و سید مهرداد کاووسی با نمایش«خط ریل آب» مقام اول را کسب کردند.

  در بخش خیابانی و در زمینه بازیگری زن، غزل ملک حسینی با نمایش «گونه های زخمی خلیج» شایسته تقدیر شد و مرجان قاسمی با نمایش  «محاربه شمر با شمر» و معصومه عموری با نمایش «زخم فراموشی» به عنوان نفرات برگزیده معرفی شدند.

  در بخش خیابانی و در زمینه بازیگری مرد، ضمن تقدیر از بازیگر پیشکسوت تئاتر خوزستان اسحاق علیدادی و همچنین تقدیر گروهی از بازیگران نمایش «نافرمان» شامل غلامرضا بردبار، یعقوب پیروزه، مسلم مرادی، فریبرز خسروی و سجاد رستمی نفرات اول تا سوم به شرح زیر معرفی شدند. سید مهرداد کاووسی و امین قلعه گری با نمایش«خط ریل آب» مشترکاً سوم؛ مرتضی اسدی مرام با نمایش «قرض» دوم و مالک آبسالان با نمایش «محاربه شمر با شمر» و مصطفی بو عذار با نمایش «زخم فراموشی» مشترکاً اول شدند.

  در بخش خیابانی و در زمینه کارگردانی؛ مرتضی اسدی مرام با نمایش «قرض» و معصومه عموری با نمایش«زخم فراموشی» مشترکاً سوم؛ سید مهرداد کاووسی با نمایش «خط ریل آب» دوم و حیدر رضایی با نمایش « محاربه شمر با شمر» اول شدند.

  در بخش خیابانی و در زمینه طرح و ایده؛ مهرداد کاووسی با نمایش «خط ریل آب» سوم، حیدر رضایی با نمایش «محاربه شمر با شمر» و مرتضی اسدی مرام با نمایش «قرض» مشترکاً دوم و مصطفی بوعذار با نمایش «زخم فراموشی» به مقام نخست دست یافتند.

  هیات داوران همچنین دو نمایش «خط ریل آب» و «محاربه شمر با شمر» را به عنوان نمایش های برگزیده برای حضور در سوگواره ملی خوزستان معرفی کرد.

   در ادامه مراسم برگزیدگان بخش صحنه ای نیز معرفی شدند که بر اساس آن در بخش صحنه ای و در زمینه پوستر و بروشور از محمد علی بشنام برای طراحی پوستر و بروشور نمایش «سال گذشته در حرم» تقدیرشد.

  در بخش صحنه ای و در زمینه گریم از مهدی ستوده و فرزانه رادفر با نمایش «آبی ترین آسمانی زمین» تقدیر به عمل آمد.

  در بخش صحنه ای و در زمینه طراحی لباس از نسیم شکری و نسیم شیرزادی با نمایش «آبی ترین آسمانی زمین» تقدیر شد و جایزه نقدی، دیپلم افتخار و تندیس جشنواره به میترا توکل پور با نمایش «طِی طه» رسید.

  در بخش صحنه ای و در زمینه طراحی صحنه، ضمن تقدیر از مسعود احمدی با «نمایش سال گذشته در حرم»؛ جایزه نقدی، دیپلم افتخار و تندیس جشنواره به آتنا فارسیجانی با نمایش «آخرین خرناسه خشاب» اهدا شد.

  در بخش صحنه ای و در زمینه موسیقی از فرزانه رادفر و سمانه کاظمی برای نمایش «آبی ترین آسمانی زمین» و میترا توکل پور برای نمایش «طِی طه» تقدیر به عمل آمد و دیپلم افتخار و تندیس جشنواره به ناصر کرمی نیک و افق ایرجی برای نمایش «آخرین خرناسه خشاب» رسید.

  در بخش صحنه ای و در زمینه بازیگری مرد، هیات داوران ضمن تقدیر از محمد ابوعلی برای نمایش «طی طه»، عنوان سوم بازیگری را به طور مشترک به علیرضا جهاندیده برای نمایش «آبی ترین آسمانی زمین» و مالک آبسالان برای بازی در نمایش «هشت» در نظر گرفت. همچنین دراین بخش رتبه دوم به شهرام سلطانی برای نمایش «آخرین خرناسه خشاب» رسید و حسن فلاح موفق شد رتبه نخست، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بازیگری مرد را برای نمایش «آبی ترین آسمانی زمین» به خود اختصاص دهد.

  در بخش صحنه ای و در زمینه بازیگری زن، هیات داوران ضمن تقدیر از ناهید حبیبی برای نمایش «کبوترانه در آتش»، عنوان سوم بازیگری را به طور مشترک به مرجان قاسمی برای نمایش «هشت» و شیما پور سهم الدین برای بازی در نمایش «سال گذشته در حرم» در نظر گرفت. همچنین دراین بخش رتبه دوم مشترکاً به نسیم شیرزادی و شهرزاد بداغی برای نمایش «آبی ترین آسمانی زمین» رسید و مریم شکری موفق شد رتبه نخست، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بازیگری زن را برای نمایش «آبی ترین آسمانی زمین» به خود اختصاص دهد.

  در بخش صحنه ای و در زمینه نمایشنامه نویسی از مسعود احمدی به خاطر نمایش «سال گذشته در حرم» تقدیر شد و عنوان سوم و دوم به ترتیب به محمد قاسمی برای نمایش «آبی ترین آسمانی زمین» و شهرام سلطانی برای نمایش «آخرین خرناسه خشاب» واگذار شد.

  در بخش صحنه ای و در زمینه بازیگری کارگردانی نیز ضمن تقدیر از مسعود احمدی به دلیل کارگردانی نمایش «سال گذشته در حرم»، رتبه سوم به شهرام سلطانی با نمایش «آخرین خرناسه خشاب» رسید. همچنین محمد ابوعلی و میترا توکل مقدم برای نمایش «طی طه» دوم شدند و محمد هادی هاشم زاده با نمایش «آبی ترین آسمانی زمین» اول شد.
  مطالب مرتبط

  اعلام نتایج سی‌امین دوره جشنواره تئاتر فارس؛

«ننه مده‌آ» و «وقتی از بریدگی‌های خونبار عصب می‌گذرد» به فجر معرفی شدند
  اعلام نتایج سی‌امین دوره جشنواره تئاتر فارس؛

  «ننه مده‌آ» و «وقتی از بریدگی‌های خونبار عصب می‌گذرد» به فجر معرفی شدند

  با بیانیه هیأت داوران، سی‌امین دوره جشنواره تئاتر فارس برگزیدگان خود را شناخت و در رویدادی کم سابقه آرای مشترک منتقدان و داوران جشنواره در خصوص دو نمایش برگزیده جشنواره شگفتی آفرید .

  |

  اصغر گروسی کارگردان نمایش«مستند نگاری ابری که باران شد» مطرح کرد:

جشنواره صاحبدلان بستر تازه‌ای برای ارتقا تئاتر دینی است
  اصغر گروسی کارگردان نمایش«مستند نگاری ابری که باران شد» مطرح کرد:

  جشنواره صاحبدلان بستر تازه‌ای برای ارتقا تئاتر دینی است

  ایران تئاتر:اصغر گروسی یکی از نویسندگان و کارگردانانی است که در طی سالیان اخیر دست به تجربه های متفاوتی در زمینه تئاتر دینی زده است. نمایش «مستند نگاری ابری که باران شد» به نویسندگی و کارگردانی اصغر گروسی از ۱۷تا۲۷مهر ۱۳۹۸در جشنواره تئاتر صاحبدلان به روی صحنه می‌رود.

  |

  مهلت ارسال اثر به جشنواره نمایشنامه‌نویسی آیات تمدید شد

  مهلت ارسال اثر به جشنواره نمایشنامه‌نویسی آیات تمدید شد

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان از تمدید مهلت ارسال اثر به سومین جشنواره ملی نمایشنامه‌نویسی و فیلم‌نامه‌نویسی آیات به میزبانی استان گلستان خبر داد و گفت: مهلت ثبت‌نام و ارسال اثر تا 15 دی‌ماه 97 تمدید شد.

  |

  در افتتاحیه جشنواره‌ نمایشنامه‌نویسان آسیا

«مرثیه‌ای برای مادمازل کارمو» در کره‌جنوبی خوانش شد
  در افتتاحیه جشنواره‌ نمایشنامه‌نویسان آسیا

  «مرثیه‌ای برای مادمازل کارمو» در کره‌جنوبی خوانش شد

  نمایشنامه «مرثیه‌ای برای مادمازل کارمو» نوشته‌ سعیدرضا خوش‌شانس به انتخاب هیات داوران در افتتاحیه جشنواره‌ نمایشنامه‌نویسان آسیا (APF) خوانش شد. این جشنواره که میزبان نویسندگان، منتقدان، تئاترنویسان، تهیه‌کنندگان، ناشران و دراماتورژهایی از کشورهای آسیایی و اروپایی ...

  |

  بررسی نمایشی از شیراز در چهارمین جلسه کارگروه نقد جشنواره تئاتر فجر

برشی از زندگی در «پنجاه و چهارمین سالگرد تولد خسرو مرادی»
  بررسی نمایشی از شیراز در چهارمین جلسه کارگروه نقد جشنواره تئاتر فجر

  برشی از زندگی در «پنجاه و چهارمین سالگرد تولد خسرو مرادی»

  چهارمین جلسه کارگروه نقد سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به بررسی نمایش «پنجاه و چهارمین سالگرد تولد خسرو مرادی» در «عمارت روبه‌رو» پرداخت.

  |

  نظرات کاربران