در حال بارگذاری ...
 • جشنواره تئاتر فجر
 • در نخستین جلسه گروه تخصصی نمایش فرهنگستان هنر مطرح شد؛

  مرکز مطالعات نمایش‌های سنتی ایرانی ایجاد می‌شود

  ایجاد مرکز مطالعات نمایش‌های سنتی، پیگیری تأسیس موزه تئاتر ایران و ارزیابی وضعیت تئاتر کشور ازجمله مباحث نخستین جلسه گروه تخصصی نمایش و ادبیات نمایشی فرهنگستان هنر بود.

  به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی فرهنگستان هنر، نخستین جلسه گروه تخصصی نمایش و ادبیات نمایشی با حضور علیرضا اسماعیلی سرپرست فرهنگستان هنر، علی منتظری رییس گروه نمایش و ادبیات نمایشی، با همراهی محمود عزیزی، علی نصیریان، ایرج راد و تاجبخش فناییان اعضای گروه و شهاب پازوکی دبیر این گروه در فرهنگستان هنر برگزار شد.
  در این جلسه اعضای گروه نمایش و ادبیات نمایشی فرهنگستان هنر ضمن مرور فعالیت‌ها و دستاوردهای پیشین این گروه به بحث و گفتگو درباره وضعیت تئاتر کشور پرداخته و نسبت به برنامه‌های آتی این گروه پیشنهادهایی ارایه دادند.
  ارزیابی وضعیت تئاتر کشور به صورت سالانه، ایجاد مرکز مطالعات نمایش‌های سنتی ایرانی، پیگیری تأسیس موزه تئاتر ایران، برگزاری نشست ها، میزگردها و کارگاه‌های پژوهشی، جایزه سال ادبیات نمایشی و کارگردانی توسط فرهنگستان هنر و برگزاری نشست های مشترک با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مجلس شورای اسلامی به منظور پیگیری سیاست‌ها و مسائل چالش‌برانگیز تئاتر ازجمله مباحثی بود که در این نشست مطرح شد.
  همچنین در این جلسه درباره بررسی و ارزیابی وضعیت موجود تئاتر کشور به منظور سیاست‌گذاری و ارائه راهکارهایی برای بهبود و ساماندهی آن نیز بحث و تبادل نظر شد.
  نظرات کاربران

 • جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان
 • جشنواره گام دوم
 • جشنواره ملی تئاتر خرمشهر