در حال بارگذاری ...
 • روبروی ساختمان مرکزی شهرداری؛

  یادمان جشنواره تئاتر مهر در کاشان نصب شد

  مدیر عامل سازمان زیباسازی شهرداری کاشان از نصب یادمان ویژه جشنواره ملی تئاتر مهر کاشان خبر داد.

  به گزارش ایران تئاتر به نقل از کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر مهر کاشان، محمد علی پیراسته پیرامون ساخت و نصب این یادمان گفت: با توجه به برگزاری چهارده دوره جشنواره ملی تئاتر مهر کاشان به همت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، همزمان با برگزاری این رویداد هنری در کاشان به سفارش این سازمان، یادمان جشنواره ساخته و روبروی ساختمان مرکزی شهرداری کاشان نصب شد.
  وی با اشاره با اینکه جنس این سازه 100 درصد فلز و دارای ارتفاع 3 متر و 80 سانتیمتراست، اظهار داشت: این یادمان باهنرمندی محمد خاکی و حسین اکرمی دو تن از هنرمندان کاشانی برگرفته از نماد جشنواره ملی تئاتر مهر کاشان که از نقش بز سیلک است، به منظور ارائه آیینه ای از جشنواره ملی تئاترمهردر فضای شهری و معرفی این جشنواره ساخته و نصب شده است.
  مدیر عامل سازمان زیباسازی شهرداری کاشان یادآور شد: در طراحی یادمان جشنواره ملی تئاتر مهر از از نقش بز با شاخ های خمیده، سمبل کامیابی و باران الهی که بر روی سفالینه های تپه های باستانی سیلک با تمدن 7 هزار ساله نقش بسته، استفاده شده است.
  پیراسته اظهار داشت: یادمان جشنواره ملی تئاترمهر کاشان با هدف ارتقاء سطح بینش شهروندان نسبت به هنرهای تجسمی و همچنین گسترش و غنا بخشیدن به فضاهای شهری و نمایش مفاهیم فرهنگی و هنری به سفارش سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری و با تلاش سازمان زیبا سازی شهرداری کاشان ساخته و نصب شده است.
  گفتنی است چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر مهر کاشان با تلاش سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان و با حمایت مرکز هنرهای نمایشی با رقابت گروه های هنری از سراسر کشور 9 تا 15 آذر ماه به میزبانی فرهنگ سرای مهر در کاشان برگزار می شود.

   
  مطالب مرتبط

  برای برگزاری جشنواره سراسری تئاتر مهر :

فراخوان زنگ تئاتر در کاشان منتشر شد
  برای برگزاری جشنواره سراسری تئاتر مهر :

  فراخوان زنگ تئاتر در کاشان منتشر شد

  در راستای احیای هنر خلاق، زنده و پویا تئاتر در مدارس و در بین دانش آموزان کودک و نوجوان، ستاد برگزاری پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان اقدام به تهیه و توزیع فراخوان"زنگ تئاتر"درسطح شهر و مدارس کاشان نموده است.

  |

  فرماندار‌ کاشان در جلسه برگزاری پانزدهمین جشنواره تئاتر مهر:

تئاتر ابزاری برای نشان دادن آسیب های موجود در جامعه است
  فرماندار‌ کاشان در جلسه برگزاری پانزدهمین جشنواره تئاتر مهر:

  تئاتر ابزاری برای نشان دادن آسیب های موجود در جامعه است

  علی اکبر مرتضایی فرماندار کاشان با اشاره به برگزاری دوره های قبلی جشنواره سراسری تئاتر مهر، برگزاری پانزدهمین دوره این جشنواره را فرصتی بزرگ برای معرفی کاشان دانست.

  |

  نظرات کاربران