در حال بارگذاری ...
 • جشنواره تئاتر فجر
 • با نگاه طنز به شرایط اقتصادی روز

  «پول و پیاز» در نیاوران به صحنه می‎رود

  نمایش «پول و پیاز» با نگاه طنز به شرایط اقتصادی روز به نویسندگی و کارگردانی آدینه سمنانی، از ۱۴ آذر در سالن گوشه فرهنگسرای نیاوران اجرا می‎شود.

  به گزارش ایران تئاتر این نمایش در دو اپیزود با تمرکز بر شرایط اقتصادی روز اجرا خواهد شد. در بخش نخست «پول و پیاز» رقابت دو خواهر خدمتکار برای ازدواج با آقای خانه به نمایش درمی‌آید. رویا پردازی‎ها و تلاش‎های این دو خواهر برای ازدواج موقعیتی کمیک به وجود می‎آورد. در بخش دوم نمایش نیز برخورد اتفاقی یک دانشجو و یک مرد لمپن نیمه شب در پارک و‌ رقابتشان برای خوابیدن روی تنها نیمکت خالی پارک و سرانجام شکل گرفتن یک دوستی میان آن دو اجرا می‎شود. تمرکز «پول و پیاز» بر شرایطی است که فقر برای آدم‎های داستان این دو اپیزود به وجود می‎آورد که منجر به موقعیت‎های کمیک اما جدی و تلخ برای این شخصیت‎ها می‎شود.
  عوامل این نمایش عبارتند از: آدینه سمنانی (نویسنده و کارگردان)، شاهرخ هدایی، مهدیه جلمبادانی، هادی شبانی، آدینه سمنانی (بازیگر)، الهام فقانی (طراح پوستر)، آسیه هندی (طراح صحنه)، گیتی شاکری (مدیر روابط عمومی)، فرشته سهی (هماهنگی)، رضا جاویدی، علیرضا تقوایی (عکاس)، شاهرخ هدایی، علیرضا تقوایی (ساخت تیزر)، الهام فقانی (صدا)، استودیو نقش نقره‎ای خیال (ضبط).
  گفتنی است نمایش «پول و پیاز» از 14 آذر تا 17 دی، همه روزه به جز سه‎شنبه‎ها ساعت 20 در سالن گوشه فرهنگسرای نیاوران اجرا می‎شود. علاقمندان می‎توانند جهت تهیه بلیت به سایت تیوال و یا گیشه فرهنگسرا مراجعه کنند.
  نظرات کاربران

 • جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان
 • جشنواره گام دوم
 • جشنواره ملی تئاتر خرمشهر