در حال بارگذاری ...
 • مدیرکل هنرهای نمایشی درمراسم وداع با حسین محب اهری

  ستیزحسین محب اهری بابیماری اش بزرگ ترین نقش آفرینی اوست

  روز پنج شنبه ۲۷ دی ماه در تالار وحدت مراسم وداع با حسین محب اهری برگزارشد پس ازاین مراسم آیین خاک سپاری این هنرمند در قطعه هنرمندان بهشت زهرا انجام شد

  به گزارش ایران تئاترمراسم وداع با پیکر زنده یاد حسین محب اهری درتالار وحدت با همت خانه تئاتر وباحضور هنرمندان سینما، تئاتر،موسیقی و مدیران فرهنگی وهنری ساعت 9 صبح پنجشنبه27 دی برگزار شد.

   شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی نخستین سخنران این مراسم بابیان این نکته که ماامروز درفقدان یک هنرمنددوست داشتنی هستیم .افزود؛ فقدان این هنرمندغم سختی است وجای تاثردارد.مدیرکل هنرهای نمایشی بااشاره به پنج دهه از فعالیت های حسین محب اهری گفت: ستیز حسین محب اهری  با بیماری اش بزرگ ترین نقش آفرینی اوست فکرمی کنم به حضورش وامیدش که چیزی به نام مرگ را باورنداشت فقدانش توام باحس امید است حسین محب اهری به مرگ لبخند زد .من این مصیبت رابه جامعه  هنری تسلیت عرض می کنم .

  ایرج راد رییس هیات مدیره خانه تئاتر دیگر سخنران آیین وداع گفت :حسین محب اهری درتمام لحظات بابیماری ستیزکردو همواره سعی کرد استوار بماند.ایرج راد بااشاره به دامنه گسترده فعالیت‌های حسین محب اهری گفت :درچهل وچند سال حسین محب اهری کارهای فراوانی برای کودکان انجام داد به عنوان کمدین حضوری فعال وموثرداشت.   ایرج راد افزود: حسین محب اهری در 80 نمایش صحنه ای و 200 اثرتلویزیونی وسینمایی درقالب های متفاوت اجرای نقش کرد و در دل مردم جای داشت.

  اصغرهمت مجری مراسم آیین وداع با حسین محب اهری ؛درباره آتیلا پسیانی دیگرسخنران این مراسم گفت :حسین از دوران جوانی با این غریزه کار رادرکارگاه نمایش شروع کرد حسین یک تعصب داشت وقتی اسم آتیلا پسیانی می آمد دگرگون می شد ومن نفهمیدم این چه علاقه ای بود؟گویا حسین تئاتر وبازیگری را درآتیلا پسیانی   می دید.

  آتیلا پسیانی سخنران این مراسم گفت :نمی دانم چه نکته ای را باید بگویم فقط می دانم از پریشب که نوید محمدزاده این خبر را به من داد حس کردم زندگی بدون حسین یک چیز دیگر است خاطرات 43 سال را که باحسین دارم درخودم  نگه  می دارم وهیج کدام را به اشتراک نمی گذارم وقتی آدم با یک نفر خیلی نزدیک است دیگر نمی داند باید چه چیزی راباید بگوید.  

  اصغر همت مجری این مراسم ازمریم کاظمی به عنوان فردی که عشق حسین محب اهری را به زندگی وصحنه تجلی داد یاد کرد وگفت: مریم کاظمی باآنکه جزء مردان نیست اما پایمردانه پای حسین ایستاد و به حسین زندگی داد. اصغر همت افزود: مریم کاظمی به عنوان کارگردان ریسک کرد وباوجود بیماری پیشرفته حسین نقش اصلی تمام  نمایش هایش را به حسین سپرد چون به او اعتمادداشت .اصغر همت سپس اشاره کرد حسین تازمانی که درصحنه بود زنده بود.

  مریم کاظمی گفت :من احساس می کنم حسین محب اهری زنده است و او درمیان همین جمعیت حضوردارد کاظمی بااشاره به یاران حسین محب اهری گفت :تمام شما ازحسین محب اهری خاطره دارید من ازشما می خواهم این هنرمندرا بابهترین خاطره ودربهترین وضعیت به یاد بیارید. مریم کاظمی به 10 سال همکاری اش با حسین محب اهری اشاره کرد وگفت: ازسال 90 علایم بیماری شروع شد کاظمی گفت ازهمان زمان ترس ازدست دادن به وجود آمد ومن این ترس راتجربه کردم .

  اصغرهمت به علاقه حسین محب اهری به موسیقی اشاره کرد وگفت :حسین عاشق موسیقی بود علاقه داشت بخوانداما مهارت خوانندگی رانداشت اما حسین در صحنه یک نت را اشتباه نمی خواند درنمایش «خسیس» دراوج بیماری هم خواند وهم حرکات موزون را انجام داد حتا شنیدم حسین در پشت صحنه به روی زمین می افتاد وما به یاد حسین که آواز ایرانی را دوست می داشت حمیدرضا نوربخش ؛مدیرعامل خانه موسیقی ایران رادعوت کردیم که به یاد او ابیاتی بخواند .

  حمیدرضانوربخش مدیرعامل خانه موسیقی ایران درباره درگذشت حسین محب اهری گفت: ازطرف جامعه موسیقی این ضایعه را به جامعه سینما وتئاتر وهمه دوستداران محب اهری بزرگ تسلیت عرض می کنم

  حمیدرضا نور بخش درسوگ حسین محب اهری این ابیات جانگداز خیام را با آواز خواند

  یاران موافق همه ازدست شدند

  درپای عجل یکان یکان پست شدند

  بودیم به یک شراب درمجلس عمر

  یک دور زما بیشترک مست شدند

  اصغرهمت به فعالیت های متنوع حسین محب اهری اشاره کردو گفت :حسین محب اهری هم درحوزه سینما ،تئاتر وتلویزیون به یک اندازه حضور خودش راهویدا کرد این اواخر خوشحال بود که کیانوش عیاری اورا دعوت کرد ،قراربود به آلمان برود قراربود برای مریم کاظمی نقش نوح رابازی کند .

   علی دهکردی آخرین سخنران این مراسم  بابیان این نکته که حضوردرمراسم تشییع لبخند ومهربانی وشور به زندگی وعشق به بازیگری کاردشواری است .به این نکته تاکید کرد که به نمایندگی از بازیگران سینما به این مراسم آمده ام وگفت :ازطرف بازیگران سینمای ایران به خانواده حسین عزیز وبه خانواده تئاتر تسلیت  می گویم.  

  دهکردی سپس به نقش شهرام گیل آبادی  مدیرعامل خانه تئاتر دراجرای این مراسم اشاره کردو گفت : ازآقای گیل آبادی بزرگوار که برای خانواده تئاتر وسینما زحمت کشیدند تشکرمی کنم.

  علی دهکردی به مجموعه تلویزیونی «87 متر» به کارگردانی کیانوش عیاری آخرین حضور حسین محب اهری  اشاره کرد وگفت: هرلحظه که حسین می آمد شوروشعف درگروه ایجاد می شد و نبودن او دراین سریال محسوس است علی دهکردی به این نکته اشاره کرد که حسین محب اهری درهرشرایطی لبخند می زند وگفت : شور به زندگی وعشق به ماندن دراینجا تنها به وسیله هنر بازیگری این هنرمند می توانست اتفاق بیافتد.

  علی دهکردی افزود :حسین محب اهری درصحنه این فیلم باوجود بیماری اش می گفت :می خواستم بمانم که بازی کنم .

  مجموعه تلویزیونی «87 متر» کاری از گروه فیلم و سریال شبکه یک سیما است که در 40 قسمت 45 دقیقه‌ای در دست تولید است. واپسین حضور هنری حسین محب اهری دریک مجموعه تلویزیونی است.

  کیانوش عیاری کارگردان این فیلم که سوگواریکی ازبستگان خود بود وبه علت این سوگواری نتوانست دراین مراسم حضورداشته باشد با نوشتن متنی یاد وخاطره   حسین محب اهری را گرامی داشت این متن توسط علی دهکردی یکی ازبازیگران این سریال درمراسم وداع  خوانده شد.

  درپایان این مراسم آیین نماز میت را حجت الاسلام سیدمحمود دعایی رابرگزار کرد .

  درمراسم روز وداع با حسین محب اهری هنرمندان ومدیران فرهنگی بیشماری حضور داشتند که می توان به این اسامی اشاره کرد: رضاکیانیان ،اکبرزنجان پور ،رضابابک ،اسماعیل محرابی، مهوش افشارپناه ،منیژه محمدی ، محمداسکندری، کاظم هژیرآزاد ،مهدی میامی،شکرخدا گودرزی،شهرام گیل آبادی ؛مدیرعامل خانه تئاتر ،  حمید رضا نعیمی ،حسین کیانی ،علی پویان، محمد ابراهیمیان ،فخرالدین صدیق شریف ، علیرضا درویش نژاد،هومن رهنمون، جواد اعرابی، علی اصغردشتی،حمید رضا پورآذری ،رضا ناجی، حمید قطبی کارگردان سینما، دکتر رحمت امینی ،دکتراحمد جولایی،حسین مسافرآستانه ، مهدی شفیعی ؛ معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی ایرنا  ،محمد دشت گلی ، سامان خلیلیان، اصغر نوری مترجم وکارگردان سامان خلیلیان، اصغر نوری مترجم وکارگردان

   
  مطالب مرتبط

  در سالن سینما تئاتر کانون پرورش فکری

«کلوچه دارچینی» درمیان استقبال مخاطبان به صحنه رفت
  در سالن سینما تئاتر کانون پرورش فکری

  «کلوچه دارچینی» درمیان استقبال مخاطبان به صحنه رفت

  نمایش کلوچه دارچینی کار گروه تئاتر مستقل به کارگردانی مریم کاظمی، اولین اجرای خود را با استقبال تماشاگران در سالن سینما تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان پشت سر گذاشت.

  |

  نقد نمایش «خسیس» با کارگردانی مریم کاظمی

خسیسی که بر هر زمان و مکانی قابل انطباق است
  نقد نمایش «خسیس» با کارگردانی مریم کاظمی

  خسیسی که بر هر زمان و مکانی قابل انطباق است

  سید علی تدین صدوقی: نمایش «خسیس» پس از اجرا در پردیس تئاتر تهران چندی است که در سالن اصلی تئاتر شهر به روی صحنه رفته است واجراهای موفقی را داشته.  موضوع نمایش «خسیس» به گونه ای است که می تواند امروز نیز کاربرد داشته باشد.

  |

  نظرات کاربران