در حال بارگذاری ...
 • به منظور ساماندهی جشنواره های رضوی و حمایت از تولید آثار هنری

  تفاهم نامه های جشنواره ها و برنامه های رضوی با معاونت هنری امضا شد

  تفاهم نامه های جشنواره ها و برنامه های رضوی بین بنیاد بین المللی امام رضا (ع)، معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها امضا شد.

  به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در نشست مشترک بنیاد بین المللی امام رضا (ع)، معاونت امور هنری و ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها تفاهم نامه ها جشنواره ها و برنامه های رضوی در زمینه هنرهای تجسمی، موسیقی، هنرهای نمایشی امضا شد.
  محمودرضا برازش؛ مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا (ع) با قدردانی از معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این جلسه گفت: در سال جاری جشنواره های رضوی که قرار بود در استان ها برگزار شود، برگزار شد و بنیاد امام رضا (ع) و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سعی کردند، تعهدات خود را انجام دهند.
  برازش در ادامه گفت: هدف بنیاد بین المللی امام رضا(ع) برای سال آینده این است که جشنواره های موازی حذف، ادغام یا تجمیع شوند، بعضی جشنواره ها حفظ شوند و بعضی جشنواره ها دوسالانه برگزار شوند، جشنواره ها کاهش یابند و به کیفیت آنها بیشتر توجه شود و از تولیدات ماندگار حوزه هنر با موضوع رضوی حمایت شود.
  سید مجتبی حسینی؛ معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این جلسه گفت: بنیاد امام رضا (ع) با تجمیع و کاهش جشنواره ها در 30 استان کاری ارزشمند کرد و معاونت امور هنری نیز به دنبال بازنگری و تجمیع یا کاهش و ساماندهی جشنواره هاست. بعضی از جشنواره ها که در دوره های نخست تاثیرگذار بودند به مرور به یک عادت تبدیل شدند و از اهداف و کارکرد خود فاصله گرفتند. جشنواره ها دو قابلیت دارند یا بستر گفتگو هستند و یا نظام استعدادیابی هستند اما تعداد جشنواره ها چنان افزایش یافته است که بعضی از آنها به جای استعدادیابی یا گفتگو، به یک تهدید برای جامعه هنری تبدیل شده اند. ساماندهی جشنواره ها و اینکه به جای کمیت بر کیفیت توجه شود، کار ارزشمندی است.
  حسینی ادامه داد: با حذف جشنواره های زاید یا موازی از سوی بنیاد امام رضا (ع) امکانی فراهم می شود تا به تولید آثار حرفه ای با موضوع رضوی در زمینه های نمایشنامه نویسی، تئاتر، تجسمی و موسیقی و حمایت از تولید آثار هنرمندان شاخص و هنرمندان جوان کمک شود. ضرورت دارد که به رویدادها و جشنواره هایی توجه شود که اولویت و خروجی دارد، در هفته گذشته جشن صد سالگی هنرستان موسیقی تهران برگزار شد که فضا و گفتمانی را درباره هنرستان ها و آموزش هنر ایجاد کرد.
  در ادامه این جلسه تفاهم نامه جشنواره تئاتر و نمایشنامه رضوی در آذربایجان شرقی، کارگاه تصویرسازی رضوی در اصفهان، آواها و نواهای رضوی در تهران، جشنواره خوشنویسی رضوی در خراسان جنوبی، جشنواره عکس رضوی در خراسان رضوی، کارگاه گرافیک در سیستان و بلوچستان، جشنواره سرود رضوی در قم، ویژه برنامه تئاتر خیابانی در جنوب کرمان، ویژه برنامه مولودی خوانی در کردستان، ویژه برنامه تجسمی در قشم و آواها و نواهای گیلکی در استان گیلان امضا شد.
  در این نشست مدیران بنیاد بین المللی امام رضا (ع)، حمید قبادی، مشاور اجرایی، سید امین مویدی، مشاور برنامه ریزی و نظارت راهبردی، مجید فروغی، مدیر روابط عمومی معاونت هنری، محمد اله یاری فومنی، مدیرکل دفتر آموزش و توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری، کارشناس این دفتر، کارشناس برنامه ریزی معاونت هنری، مرتضی باقرنژاد؛ معاون دفتر موسیقی و مدیران کل یا معاونان ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان های اصفهان، تهران، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، قم، جنوب کرمان، قشم، کردستان و گیلان حضور داشتند.
  مطالب مرتبط

  معاون امور هنری وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی:

احترام شهید سردار سلیمانی به انسان در زندگی اش روشن بود
  معاون امور هنری وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی:

  احترام شهید سردار سلیمانی به انسان در زندگی اش روشن بود

  سید مجتبی حسینی، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در متنی که به مناسبت شهادت سردار سلیمانی منتشر کرد آورده است: احترام او به "انسان" در هزار صحنه دیده و نادیده زندگی اش روشن بود.

  |

  معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم افتتاحیه جشنواره آئینی و سنتی:

زادگاه نمایش، آیین هاست
  معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم افتتاحیه جشنواره آئینی و سنتی:

  زادگاه نمایش، آیین هاست

  آیین افتتاح نوزدهمین جشنواره نمایش های آیینی و سنتی در خانه طباطبایی ها در کاشان برگزار شد. سید مجتبی حسینی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم گفت : زادگاه نمایش، آیین هاست. آیین ها از گذشته های دور به عنوان عنصری معرفت آفرین و شکلی از ثبت و ضبط باورها، آداب، ...

  |

  در دیدار نوروی با معاون هنری مطرح شد

هنرمندان پیشکسوت پشتوانه راه جوانان در فرهنگ و هنر
  در دیدار نوروی با معاون هنری مطرح شد

  هنرمندان پیشکسوت پشتوانه راه جوانان در فرهنگ و هنر

  دیدار نوروزی هنرمندان پیشکسوت با حضور معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در موسسه هنرمندان پیشکسوت برگزار شد. در این دیدار سید مجتبی حسینی گفت: هنرمندان پیشکسوت گنجینه ارزشمندی هستند که می تواند پشتوانه راه جوانان در فرهنگ و هنر باشد.

  |

  پیام معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی

روز ستایش تئاتر و نکوداشت دسترنج هنرمندان
  پیام معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی

  روز ستایش تئاتر و نکوداشت دسترنج هنرمندان

  سیدمحمدمجتبی حسینی، معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به مناسبت فرا رسیدن «روز ملی هنرهای نمایشی» تاکید کرد این روز، زمان سزاواری است که به ستایش رنج‌های هنر تئاتر و نکوداشت دسترنج هنرمندان آن برخیزیم.

  |

  پیام معاون هنری به جشنواره تئاتر خیابانی شرهانی

«شرهانی» آوردگاه به هم پیوستن چشمه‌های خروشان معرفت است
  پیام معاون هنری به جشنواره تئاتر خیابانی شرهانی

  «شرهانی» آوردگاه به هم پیوستن چشمه‌های خروشان معرفت است

  سید مجتبی حسینی معاون امور هنری وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیام خود به سومین جشنواره ملی تئاتر خیابانی شرهانی نوشت: «شرهانی» نقطه پیوند هنر و شهادت و آوردگاه به هم پیوستن چشمه‌های خروشان معرفت است.

  |

  نظرات کاربران